Aranıyor
Adaletin önüne getirecek bilgi…

Muhammad El Cavlani (Muhammad al-Jawlani)

10 Milyon Dolara Kadar Ödül

Muhammed el-Julani olarak ve Ebu Muhammed el-Golani olarak da bilinen Muhammed El Cavlani El Kaide’nin Suriye şubesi olan El Nusra Cephesi (ANF) terör örgütünün üst düzey lideridir.

Nisan 2013’te El Cavlani, El Kaide’ye ve lideri Ayman el-Zawahiri’ye bağlılık sözü verdi. Temmuz 2016’da El Cavlani, çevrimiçi bir videoda El Kaide ve el-Zawahiri’yi övdü ve ANF’nin adını Jabhat Fath Al Şam olarak değiştirdiğini iddia etti (“Levant Cephesinin Fethi”).

El Cavlani’nin liderliği altında, ANF Suriye genelinde sivilleri hedef alan çok sayıda terör saldırısı gerçekleştirdi. Nisan 2015’te ANF’nin Suriye’deki bir denetim noktasından yaklaşık 300 Kürt sivili kaçırdığı ve daha sonra serbest bıraktığı bildirildi. Haziran 2015’te ANF, Suriye’nin İdlib ilçesindeki Dürzi köyü Qalb Lawzeh’teki 20 sakinin katledilmesinden sorumlu olduğu iddiasında bulundu.

Ocak 2017’de ANF, Hayat Tahrir el-Şam’ı (HTS) oluşturmak için sert çizgi izleyen birkaç muhalefet grubu ile birleşti. ANF ​​El Kaide’nin Suriye’deki şubesi olarak kaldı. El Cavlani, HTS’nin lideri olmamakla beraber HTS’nin merkezinde olan ANF’nin lideridir.

ANF, Göçmen ve Uyrukluk Yasası ve 13224 sayılı yürütme emri altında Özel olarak Atanmış Küresel Terörist varlık uyarınca Yabancı Terör Örgütü (FTO) olarak belirlendi. BM Güvenlik Konseyi IŞİD (Daeş) ve El Kaide Yaptırımlar Komitesi ANF’yi ayrıca yaptırım listesine ekledi.

El Cavlani, Dışişleri Bakanlığı tarafından 13224 sayılı yürütme emri altında Özel Olarak Atanmış Küresel Terörist olarak belirlendi. BM Güvenlik Konseyi IŞİD (Daeş) ve El Kaide Yaptırımlar Komitesi tarafından da listelendi.

İlave Foto

Muhammad al-Jawlani English Poster
Muhammad al-Jawlani Arabic Poster
Muhammad al-Jawlani Farsi Poster
Muhammad al-Jawlani Turkish Poster
Muhammad El Cavlani (Muhammad al-Jawlani)