Aranıyor
Adaletin önüne getirecek bilgi…

Duran Kalkan

3 Milyon Dolara Kadar Ödül

Duran Kalkan, PKK’nın İcra Kurulu Üyesi olup kıdemli lideridir. Aralık 2009’da yedi Türk askerini öldüren bir saldırıdan sorumluydu. Kalkan aynı zamanda Hazine Bakanlığı tarafından tanımlanmıştır.

Kongra-Gel olarak da bilinen Kürdistan İşçi Partisi (PKK), bölgesel olarak aktif bir terör örgütü olup ABD’de tarafından belirlenmiş bir Yabancı Terör Örgütüdür (FTO). PKK, Türk hükümet yetkililerini, polis ve güvenlik güçlerini hedef aldı ve ayrım gözetmeksizin sivilleri yaraladı ve öldürdü. PKK, silah ve malzemeler elde etmek için Avrupa’daki ağını ve suç faaliyetlerini kullanıyor. PKK, intihar bombacılarını, araç kaynaklı patlayıcı aygıtları (VBIED’ler) ve diğer ayrım gözetmeyen terör taktiklerini kullandı. PKK aynı zamanda gençleri, bazen de kaçırılma yoluyla saflarına alıyor ve beyinlerini yıkayarak onları militan olarak kullanıyor. 1993’te PKK, bir Amerikalı dahil 19 Batılı turisti kaçırdı ve PKK bombalamasında 1995 yılında iki Amerikalı yaralandı.

2015 ve 2016 yıllarında PKK, Türkiye’nin metropolitan merkezleri ve Ege ve Akdeniz kıyılarındaki turistik yerlere yönelik saldırıları artırdı. Ağustos 2016’da grup, Şırnak’ın polis merkezine karşı yapılan ve 11 kişinin öldüğü ve 70’den fazla kişinin yaralandığı bombalı saldırıyı üstlendi. Haziran 2017’de PKK, Türkiye’nin güneydoğusundaki bir askeri konvoya saldırdı ve 20’den fazla askeri öldürdü. 2015’ten bu yana, grup 1.200’den fazla Türk güvenlik görevlisinin ve sivillerin ölümlerinden sorumlu olmuştur.

İlave Foto

PKK Poster - English
PKK - Turkish Poster