Aranıyor
Adaletin önüne getirecek bilgi…

Amir Muhammad Sa’id Abdal-Rahman al-Mawla

5 Milyon Dolara Kadar Ödül

Hacı Abdullah olarak da bilinen El Mevlevi, Irak ve Şam İslam Devleti (DAEŞ) üst düzey lideridir. DAEŞ’in öncül örgütü, Irak’taki El Kaide’de (AQI) din bilimcisiydi ve DAEŞ’in üst düzey liderlik rolünü üstlenmek için kademeli olarak yükseldi.

DAEŞ’in en kıdemli ideologlarından biri olan Hacı Abdullah, Kuzeybatı Irak’ta Yezidi dini azınlığının kaçırılması, katledilmesi ve insan ticaretinin yönlendirilmesine ve haklı gösterilmesine yardım etti ve grubun bazı küresel terörist operasyonlarını da denetlediğine inanılıyor. DAEŞ’in lideri Ebu Bekir El Bağdadi’nin potansiyel bir halefidir.

Haziran 2014’te DAEŞ olarak da bilinen IŞİD, Suriye ve Irak’ın bazı kısımlarının kontrolünü ele geçirdi, sözde İslami bir “halifelik” ilan etti ve El Bağdadi’yi “halife” olarak nitelendirdi. Son yıllarda, IŞİD dünyadaki saldırılara ilham vererek cihad gruplarının bağlılığını kazanıp dünyadaki bu tip bireyleri radikalleştirdi.

Bu ödül, IŞİD’e karşı mücadelemizde önemli bir andır. IŞİD savaş alanında yenildikçe, grup liderlerini belirlemeye ve bulmaya kararlıyız, böylece IŞİD’i yenmek için savaşan küresel koalisyonlar IŞİD kalıntılarını tahrip etmeye ve onun küresel hedeflerini engellemeye devam edebilecektir.

İlave Foto

Amir Muhammad Sa’id Abdal-Rahman al-Mawla