Aranıyor
Adaletin önüne getirecek bilgi…

Abdül Rahman Yasin

5 Milyon Dolara Kadar Ödül

Abdül Rahman Yasin, Şubat 1993’te New York City’deki Dünya Ticaret Merkezi’nin bombalanması olayında teröristlerin elebaşısı Remzi Ahmet Yusuf’a doğrudan yardım etmiştir. Yusuf ve Yasin, patlayıcı dolu bir kamyoneti Dünya Ticaret Merkezinin bodrum katında patlatarak, altı kişinin ölümüne ve binden fazla kişinin yaralanmasına sebep olmuştu. Yasin, bombalama olayından sonra tutuklanmamak için hemen Amerika Birleşik Devletleri’ni terk etti.

Bombalamadan sonra, yetkililer Yasin dahil olmak üzere bombalama olayına karışan pek çok teröristin suçlanması ve tutuklanmasına yol açan kanıtlar elde etti.

Yasin Amerika Birleşik Devletleri’nde doğmuş, 1960’larda Irak’a gitmiş ve 1992 sonbahar aylarında ABD’ye geri dönmüştü. ABD pasaportu taşımaktadır.

Yukarıda gösterilen kişi aşağıdaki suçlarla itham edilmiştir:

Ateş veya patlayıcı ile zarar vermek; ABD mülküne ateş veya patlayıcı ile zarar vermek; eyaletler arasında patlayıcı taşımak; motorlu araçlar veya motorlu araç tesislerini imha etmek; ABD’ye saldırmak veya dolandırmak için komplo kurmak; suça yardım etmek ve suç ortaklığı yapmak; ölümle sonuçlanırsa ölüm cezası veya ömür boyu hapis; görev başındaki federal memura saldırıda bulunmak ve bir öldürücü silah veya cihaz kullanarak şiddet suçu işlemek.

İlave Foto

Abdül Rahman Yasin