تحت تعقیب
اطلاعاتی که به اجرای عدالت منتهی می شود...

یاسین کیلو

تا 3 میلیون دلار پاداش

یاسین کیلو امیر الشباب در پونتلند واقع در سومالی شمالی است. به عنوان رهبر قوای شبه نظامی گالگالا هیلز در کوههای گولیس، در یک بیانیه ضبط شده که توسط یک ایستگاه رادیویی تحت کنترل الشباب در فوریه سال 2012 پخش گردید، کیلو به الشباب و القاعده اظهار وفاداری کرد. امیر الشباب، احمد عبدی اوگدان، رسماً کیلو را به عنوان رهبر الشباب در منطقه منصوب کرد. کیلو از قبیله دوبایس است، که شعبه ای از قبیله ورسنگالی است. او متهم به طرح ریزی حملاتی است که مقامات امنیتی پونتلند را مورد هدف قرار می داد.

الشباب شعبه جنگجوی شورای دادگاههای اسلامی سومالی بود که بیشتر سرزمین سومالی جنوبی را در نیمه دوم سال 2006 به تصرف خود درآورد. الشباب به شورشهای خشونت آمیز خود در سومالی جنوبی و مرکزی ادامه داده است. این گروه مسئولیت بسیاری از بمبگذاری ها – شامل انواع حملات انتخاری در موگادیشو و در سومالی جنوبی و مرکزی، به طور معمول مورد هدف قرار دادن مقامات رسمی دولت سومالی و متحدین فرض شده دولت انتقالی فدرال (TFG) سومالی را به عهده دارد. الشباب مسئولیت بمبگذاری دو برج که در 11 ژوئیه 2010 در کامپالا، واقع در اوگاندا به وقوع پیوست و موجب کشته شدن بیش از 70 نفر، منجمله یک آمریکایی گردید را به عهده دارد. این گروه همچنین فعالان صلح سومالی، کارکنان بین المللی امداد، شخصیتهای مختلف جامعه مدنی و خبرنگاران را ترور کرده است.

تحت بخش 219 قانون مهاجرت و ملیت ( طبق اصلاحیه)، وزارت امور خارجه آمریکا در 26 فوریه 2008 الشباب را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی، و همچنین تحت دستور 13224 مورخ 29 فوریه 2008 آنرا به عنوان یک نهاد ویژه تروریستی جهانی معرفی کرده است. در فوریه 2012، الشباب و القاعده رسماً اتحاد خود را اعلام کردند.