اقدامات تروریستی
اطلاعات در ارتباط با ...

در باشگاه USO سازمان پشتیبانی از ارتش امریکا

ناپل، ایتالیا | 14 آوریل 1988 بمبگذاری در

در14آوریل 1988 بمبی که در یک خودرو جاسازی شده بود در برابر باشگاه سازمان پشتیبانی و روحیه ارتش USO امریکا در شهر ناپل در ایتالیا منفجر گردید. این انفجار موجب کشته شدن پنج نفر از جمله یک سرباز زن ارتش امریکا و زخمی شدن 15نفر از جمله چهار سرباز ارتش امریکا شد. در 9 آوریل 1993 علیه زو اوکودایرا، یکی از اعضاء ارتش سرخ ژاپن (JRA)، در ارتباط با بمب گذاری ماه ژوئن در ناپل، کیفرخواستی در ایالات متحده صادر شد. اوکودایرا بمبگذاری در یک خودرو و حمله با خمپاره به سفارت امریکا در رم در ماه ژوئن 1987 مظنون شناخته شده است.

ارتش سرخ ژاپن (JRA) در دهه 1970، پس از جدائی از اتحاد کمونیست ژاپن- جناح ارتش سرخ ژاپن، شکل گرفت. در زمان اوج خود، این سازمان نزدیک چهل عضو داشت و بعنوان یکی از بهترین دسته های مسلح چپی دنیا بشمار میرفت. در دهه 1970ارتش سرخ ژاپن یک رشته حملات در سراسر دنیا انجام داد که از آن جمله است کشتار در فرودگاه لد در اسرائیل، دو هواپیماربائی در ژاپن و کوشش برای تسخیر سفارت امریکا در کوالالامپور.

هدف تاریخی JRA سرنگون کردن دولت و امپراتوری ژاپن بوده است، اما در سال 2000 رهبر این دسته دستگیر شد و در سال بعد گروه انحلال خود را اعلام داشت. ارتباط نزدیک این دسته با دسته های تروریستی فلسطینی موجب گردیده که بسیاری بر این باور باشند که ساختار قدرت ارتش سرخ ژاپن به خاورمیانه انتقال داده شده است.

برنامه پاداش برای عدالت جهت پرداخت 5 میلیون دلار پاداش بابت اطلاعاتی که به سپرده شدن مسئولان این حمله به دست عدالت منجرشود.