تحت تعقیب
اطلاعاتی که به اجرای عدالت منتهی می شود...

سامی جاسم محمد الجبوری

تا 5 میلیون دلار پاداش

سامی جاسم محمد الجبوری، همچنین موسوم به حاجی حمید، یکی از رهبران ارشد حکومت اسلامی عراق و شام (داعش)، و از اعضای بازمانده سازمان سابق داعش، یعنی القاعده درعراق (AQI) است. محمد الجبوری در اداره امور مالی برای عملیات تروریستی داعش نقشی ابزاری و سودمند ایفا کرده است.

در حالیکه در سال 2014 به عنوان معاون داعش در موصل جنوبی خدمت می کرد، بنا به گزارشات دریافت شده، او به عنوان آنچه که وزیر امور مالی داعش تلقی می شود خدمت می کرد، و بر عملیات درآمدزای گروه، اعم از فروش غیرقانونی نفت، گاز، آثار باستانی و مواد معدنی نظارت می کرد.

تحت دستور اجرایی 13224 E.O.))، وزارت امور خارجه آمریکا در سال 2015 او را به عنوان تروریست درسطح جهانی تعیین کرد؛ این دستور اجرایی بر تروریست ها و افرادی که از تروریست ها یا اقدامات تروریستی حمایت می کنند، تحریمهای مالی اعمال می کند.

در ژوئن 2014، داعش کنترل قسمتهایی از سوریه و عراق را بدست گرفت، و خود را به اصطلاح “خلافت” اسلامی معرفی کرد، و البغدادی را به عنوان “خلیفه” نامید. در سالهای اخیر، داعش توانسته است بیعت گروههای جهادی و افراد بنیادگرا یا تندرو را در سرتاسر جهان بدست آورد، و الهام بخش حملات در سطح جهانی بوده است.

این پاداش به منزله لحظه ای مهم در مبارزه با داعش است. با شکست داعش در میدان جنگ، ما مصمم به شناسایی و پیدا کردن رهبران گروه هستیم، تا بدینگونه ائتلاف جهانی کشورهایی که برای شکست دادن داعش در تلاش است، بتواند بقایای داعش را از بین برده و جاه طلبی های جهانی آنرا خنثی کند.

عکس ودود

سامی جاسم محمد الجبوری