تحت تعقیب
اطلاعاتی که به اجرای عدالت منتهی می شود...

سیف العادل

تا 10 میلیون دلار پاداش

العدل رهبر ارشد القاعده و عضو شورای رهبری القاعده تحت عنوان «مجلس الشورا» است. العدل همچنین کمیته نظامی القاعده را رهبری می کند.

العدل در ماه نوامبر سال 1998 میلادی به خاطر نقش داشتن در حادثه بمب گذاری سفارت خانه های ایالات متحده واقع در شهرهای دارالسلام در کشور تانزانیا و نایروبی در کشور کنیا در تاریخ 7 اوت 1998 میلادی، توسط هيئت منصفه عالی فدرال، متهم شناخته شده و تحت پیگرد قانونی قرار گرفت. در این حمله ها، 224 غیرنظامی کشته و بیش از 5000 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

او در زمان دستگیری به همراه هزاران نفر دیگر از ستیزه جویان ضد دولتی به دلیل اقدام به ترور وزیر کشور مصر در سال 1987 میلادی، دارای درجه سرهنگ دومی در نیروهای ویژه مصر بود

از اوایل سال 1990 میلادی، العدل و دیگر نیروهای عملیاتی القاعده، آموزش های نظامی و اطلاعاتی را در کشورهای مختلف از جمله افغانستان، پاکستان و سودان برای بکارگیری توسط القاعده و گروه های وابسته به آن از جمله «جهاد اسلامی مصر» فراهم نمودند.

در سال های 1992 و 1993 میلادی، او و عبدالله برای نیروهای عملیاتی القاعده و قبایل سومالیایی که برعلیه نیروهای ایالات متحده آمریکا در موگادیشو در طول «عملیات بازگرداندن امید» می جنگیدند، آموزش های نظامی را فراهم نمودند.

او در ماه نوامبر سال 1998 به خاطر نقش احتمالیاش در حادثه بمب گذاری سفارت خانه های ایالات متحده واقع در شهرهای دارالسلام در کشور تانزانیا و نایروبی در کشور کنیا در تاریخ 7 اوت 1998 میلادی، توسط هيئت منصفه عالی فدرال، متهم شناخته شده است.

پس از این بمب گذاری ها، العدل به جنوب شرقی ایران نقل مکان کرد و تحت حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران قرار گرفت. در آوریل 2003، مقامات ایران او، عبدالله و سایر رهبران القاعده را تحت بازداشت خانگی قرار دادند.

ایران در ماه سپتامبر سال 2015 ، العدل و چهار رهبر ارشد القاعده را در ازای بازگرداندن یک دیپلمات ایرانی که توسط القاعده در یمن ربوده شده بود، آزاد کرد.

العدل یکی از سروان های ابومصعب الزرقاوی، بنیانگذار القاعده در عراق بود که بعداً داعش شد.

English AAA and SaA PDF
Farsi AAA and SaA PDF