تحت تعقیب
اطلاعاتی که به اجرای عدالت منتهی می شود...

ملک ابو عبدالکریم

تا 3 میلیون دلار پاداش

ملک ابو عبدالکریم، رهبر ارشد دسته ای ازجنگجویان در داخل گروه تروریستی است، القاعده در سرزمین های مغرب اسلامی(AQIM) تحت رهبری عبدالکریم است؛ گروهان او سلاحهایی بدست آورده، و آدم ربایی هایی در سطح پایین حملات تروریستی در افریقای شمالی و غربی انجام داده است. گزارشات حاکی از آن است که در ژوئیه 2010 عبدالکریم مسئولیت کشتن یک گروگان فرانسوی هفتاد و هشت ساله در نیجر را به عهده گرفته است. حمله ای در ژوئن 2010 که توسط گروهان عبدالکریم به انجام رسید منجر به کشته شدن 11 ژاندارم الجزایری شد.

القاعده در سرزمین های مغرب اسلامی(AQIM)  که قبلاً به عنوان گروه سلفی برای موعظه و نبرد (GSPC) شناخته شده بود، دهها حمله تروریستی در منطقه شمال غربی افریقا به انجام رسانده است. AQIM  مسئولیت بمب گذاری های انتحاری، آدم ربایی شهروندان کشورهای غربی، کشتارها، و حملات با استفاده از بمبهای دست ساز را به عهده گرفته است.  این گروه، با حمله به مقر برنامه سازمان ملل، و شورای قانون اساسی الجزایر، در دسامبر 2007 دو عملیات حمله انتخاری به انجام رساند، و 42 نفر را کشته و 158 نفر دیگر را زخمی کرد.  همچنین در ژوئن 2009،  AQIMمسئولیت قتل شهروند آمریکایی کریستوفر لگت (Christopher Leggett)، که یک مبلغ مذهبی موریتانیایی بود را به عهده گرفت.  در سپتامبر 2012، اعضاء AQIM را تشویق کرد تا سفارتخانه های آمریکا را مورد تهدید قرار دهند و سفرای آمریکایی را بقتل برسانند. در سپتامبر 2006، AQIM اتحاد رسمی خود را با القاعده اعلام کرد، و از آن زمان به بعد قصد خود را برای حمله به اهداف غرب مجدداً تأیید کرده است.

وزارت امور خارجه آمریکا، در 27 مارس 2002، تحت بخش 219 قانون مهاجرت و تابعیت ( طبق اصلاحیه)، از GSPC به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی نام برده است، ودر 16 اکتبر 2009، معرفی گروه تحت نام جدید AQIM را به تأیید رسانده است. اداره خزانه داری آمریکا گروه را تحت دستور اجرایی 13224 مورخ 21 فوریه 2008، به عنوان نهاد تروریستی تعیین کرده است.