اقدامات تروریستی
اطلاعات در ارتباط با ...

شبکه مالی حزب الله لبنان

پاداش برای عدالت تا مبلغ 10 میلیون دلار پاداش در ازای اطلاعاتی که منجر به ایجاد اختلال در سازوکارهای مالی حزب الله لبنان شود ارائه می دهد. گروههای تروریستی مانند حزب الله برای ادامه عملیات و انجام حملات در سطح جهانی، بر شبکه های تأمین مالی و تسهیلاتی اتکا دارند. حزب الله تقریباً یک میلیارد دلار در سال از طریق حمایت مالی مستقیم از ایران، کسب و کارهای بین المللی و مراکز سرمایه گذاری، شبکه های اهداء کنندگان، فعالیت های فساد و پولشویی بدست می آورد. این گروه از این وجوه برای حمایت از فعالیت های بدخواهانه خود در سراسر جهان از جمله: اعزام اعضای شبه نظامی آن به سوریه برای حمایت از دیکتاتوری اسد استفاده می کند؛ انجام عملیات برای پایش و گردآوری اطلاعات در خاک آمریکا؛ و افزایش توان نظامی به حدی که حزب الله ادعا می کند که دارای موشک های هدایت دقیق است. این عملیات تروریستی از طریق شبکه بین المللی حزب الله، متشکل از حامیان و فعالیتهای مالی — تأمین کنندگان مالی و زیرساختاری که نیروی حیاتی حزب الله را تشکیل می دهند تأمین می شود.

حزب الله مقدار قابل توجهی سلاح، آموزش، و کمکهای مالی از ایران، که وزیر امور خارجه به عنوان کشور حامی تروریسم تعیین کرده است، دریافت می کند. در اکتبر 1997، وزارت امور خارجه حزب الله را به عنوان سازمان تروریستی خارجی (FTO)، و در اکتبر 2001 تحت دستور اجرایی 13224 ، آنرا نهاد معرفی شده به عنوان تروریست جهانی (SDGT) تعیین کرد.

پاداش می تواند در ازای دریافت اطلاعاتی که منجر به شناسایی و ایجاد اختلال در موارد ذیل شود ارائه گردد:

  • منبع قابل توجه درآمد برای سازمان یا سازوکارهای اصلی تسهیل کننده مالی آن؛
  • اهدا کنندگان کمک مالی و ساز و کارهای تسهیل کننده عمده حزب الله؛
  • نهادهای مالی و مؤسسات داد و ستد که آگاهانه به تسهیل معاملات قابل توجه حزب الله می پردازند؛
  • کسب و کارها و مراکز سرمایه گذاری که متعلق به حزب الله هستند یا توسط آن کنترل می شوند؛
  • شرکت های صوری یا پوششی که در زمینه تهیه فناوی دو منظوره بین المللی مشغول به کار هستند؛ و
  • برنامه های جنایی با شرکت اعضای حزب الله و حامیان آن، که از لحاظ مالی از آن سازمان بهره مند می شوند.

در پی این اختلال، پیشنهاد پاداش بر افراد زیر که به عنوان نمونه ای از سرمایه گذاران و تسهیل کنندگان کلیدی حزب الله که در ارتباط با آنها در صدد دریافت اطلاعات است، و وزارت خزانه داری ایالات متحده آنها را به طور ویژه با نام تروریست جهانی (SDGT) تعیین کرده است، تأکید دارد:

 
Muhammad Kawtharani

محمد کوثرانی

نام:
محمد کوثرانی

نام مستعار:
محمد الکوثرانی؛ محمد کوثرانی؛ محمد کوثرانی؛ جعفر الکوثرانی؛ شیخ محمد کوثرانی

تاریخ تولد:
1945; 1959; 1961

محل تولد:
نجف، عراق

تابعیت:
لبنان؛ عراق

گروه تروریستی:
حزب الله لبنان

تعیین شده به عنوان:
نهاد معرفی شده با نام تروریست جهانی (SDGT): در تاریخ 22 اوت 2013

محمد کوثرانی یک رهبر ارشد نیروهای حزب الله در عراق است. کوثرانی برخی از هماهنگی های سیاسی گروه های شبه نظامی مستقر در عراق، همسو با ایران، که قبلاً توسط سردار سرلشکر قاسم سلیمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC)، یکی از رهبران نظامی ایران که در ژانویه 2020 طی یک حمله نظامی آمریکا کشته شد، سازماندهی می شدند را به عهده داشت. کوثرانی به تسهیل عملیات گروههای خارج از كنترل دولت عراق كه تظاهرات خشونت آمیز را به شدت سرکوب كرده اند، به ماموریتهای دیپلماتیک خارجی حمله كرده و در فعالیتهای گسترده جنایی سازمان یافته شرکت داشته اند، می پردازد. به عنوان عضو شورای سیاسی حزب الله، کوثرانی تلاش های حزب الله را برای ارائه آموزش، تأمین بودجه و پشتیبانی سیاسی و لجستیکی برای گروه های شورشی شیعه عراق ترفیع داده است. کوثرانی همچنین به افراط گرایان در عبور یا ورود به سوریه برای پشتیبانی از رژیم اسد کمک کرده است.

 
Adham Husayn Tabaja

ادهم حسین طباجه

نام:
ادهم حسین طباجه

نامهای مستعار:
ادهم حسین طباجه؛ ادهم طباجه

تاریخ تولد:
24 اکتبر 1967

محل تولد:
کفرتبنیت 50، لبنان

محل تولد دیگر:
کفر تیبنیت، لبنان؛ غبیری، لبنان؛ الغبیره، لبنان

تابعیت:
لبنانی

گذرنامه:
RL1294089 (لبنان)

شماره شناسایی:
00986426 (عراق)

گروه تروریستی:
حزب الله لبنان

تعیین شده به عنوان:
نهاد معرفی شده به عنوان تروریست جهانی (SDGT) از طرف خزانه داری آمریکا: در تاریخ 10 ژوئن 2015

ادهم حسین طباجه یکی از اعضای حزب الله است که روابط مستقیمی را با عناصر ارشد سازمانی حزب الله، از جمله بخش عملیاتی این گروه تروریستی – جهاد اسلامی حفظ می کند. طباجه همچنین به نمایندگی از طرف این گروه، صاحب املاکی در لبنان است. او صاحب اکثریت سهام شرکت توسعه املاک و ساختمانی به نام گروه الانما برای عملیات گردشگری (Al-Inmaa Group for Tourism Works) واقع در لبنان است. طباجه، شرکت گروه الانما برای عملیات گردشگری، و شرکتهای تابع آن، در ژوئن 2015 به عنوان نهاد معرفی شده به عنوان تروریست جهانی (SDGT) تعیین شده بودند. پادشاهی عربستان سعودی نیز، تحت قوانین مربوط به جرائم تروریستی و تأمین مالی و فرمان سلطنتی A/44، طباجه و شرکتهای وی را به عنوان نهادهای تروریستی تعیین کرده است. هر یک از دارایی های آنها در عربستان سعودی مسدود شده، و انتقال ها از طریق بخش مالی پادشاهی، و هر گونه جواز تجاری مربوط به آنها منع می باشند.

  
Mohammad Ibrahim Bazzi

محمد ابراهیم بازی

نام:
محمد ابراهیم بازی

نامهای مستعار
محمد بازی؛ محمد ابراهیم بازی؛ محمد بازی

تاریخ تولد:
10 اوت 1964

محل تولد:
بنت جبل، لبنان

تابعیت:
لبنانی؛ بلژیکی

گذرنامه:
EJ341406 (بلژیک) 31 مه 2017 منقضی می شود؛ 750249737؛899002098 (بریتانیا)؛ 487/2007 (لبنان)؛ RL3400400 (لبنان) ؛) 0236370 سیرالئون)؛ D0000687 (گامبیا)

گروه تروریستی:
حزب الله لبنان

تعیین شده به عنوان:
نهاد معرفی شده به عنوان تروریست جهانی (SDGT) از طرف خزانه داری آمریکا در تاریخ 17 مه 2018

آدرس:
خیابان عدنان الحکیم، ساختمان یحیی، جناح، لبنان؛Eglantierlaan 13-15, 2020, Antwerpen, در بلژیک؛ ویلا بازی، Dohat Al-Hoss، لبنان

محمد ابراهیم بازی یکی از تأمین کنندگان اصلی حزب الله است، که میلیونها دلار حاصل از فعالیتهای تجاری خود را به حزب الله ارائه داده است. او صاحب یا کنترل کننده گروه بازرگانی جهانی NV (Global Trading Group NV)، گروه یورو افریقایی با مسئولیت محدود (Euro African Group LTD)، شرکت مرکزی سرمایه گذاری افریقا- خاورمیانه (Africa Middle East Investment Holding SAL)، گروه فراساحلی سرمایه گذاری پریمر(Premier Investment Group SAL Offshore,)، و شرکت فراساحلی خدمات اسکورت خودرو(Car Escort Services S.A.L. Off Shore) است. در مه 2018، بازی و شرکتهای وابسته آن نهاد معرفی شده به عنوان تروریست جهانی (SDGT) تعیین شدند.

  
Ali Youssef Charara

علی یوسف شراره

نام:
علی یوسف شراره

نامهای مستعار:
علی یوسف شراره؛ علی یوسف شراره

تاریخ تولد:
25 سپتامبر 1968

محل تولد:
صیدون، لبنان

تابعیت:
لبنانی

آدرس:
مرکز غبیری، مکشرفیه، بیروت، لبنان؛ Verdun 732 Center، طبقه 17،Verdun, Rachid Karameh Street، بیروت، لبنان؛ الاهرام، طبقه چهارم، Embassies Street, Bir Hassan، بیروت، لبنان.

گروه تروریستی:
حزب الله لبنان

تعیین شده به عنوان:
نهاد معرفی شده به عنوان تروریست جهانی (SDGT) از طرف خزانه داری آمریکا: در تاریخ 7 ژانویه 2016

علی یوسف شراره از تأمین کنندگان اصلی مالی و همچنین رئیس و مدیرکل شرکت مرکزی مخابراتی گروه سرمایه گذاری اسپکتروم (Spectrum Investment Group Holding SAL) است. شراره برای سرمایه گذاری در پروژه های تجاری که از لحاظ مالی از این گروه تروریستی حمایت می کنند، میلیونها دلار از حزب الله دریافت کرده است. در ژانویه 2016، شراره و گروه سرمایه گذاری اسپکتروم، نهاد معرفی شده به عنوان تروریست جهانی (SDGT) تعیین شدند.

عکس ودود

Lebanese Hizballah Financial Network Poster - English
Lebanese Hizballah Financial Network Poster - Arabic
Lebanese Hizballah Financial Network Poster - Farsi
Lebanese Hizballah Financial Network Poster - French
Lebanese Hizballah Financial Network Poster - Kurdish
Lebanese Hizballah Financial Network Poster - Portuguese
Lebanese Hizballah Financial Network Poster - Spanish