تحت تعقیب
اطلاعاتی که به اجرای عدالت منتهی می شود...

جهاد سروان مصطفی

تا 5 میلیون دلار پاداش

سروان مصطفی، موسوم به احمد گوری، انور الامریکی، یا امیر انور، یک تابع آمریکایی است که قبلا در کالیفرنیا سکونت داشت. او عملکردهای مختلفی در الشباب داشته است، منجمله مربی اردوگاه آموزشی و رهبر جنگجویان خارجی. او همچنین در فعالیتهای رسانه ای گروه مهارت دارد. مصطفی تابعیت آمریکایی دارد و قبل از نقل مکان به سومالی در سال 2005، در سن دیگو، واقع در کالیفرنیا سکونت داشته است. او ممکن است به نقاط ذیل سفر کرده باشد یا در آینده سفر کند: سومالی، یمن، اتیوپی، کنیا، و سایر کشورهای افریقایی.

مصطفی در فهرست مهمترین افراد تحت تعقیب اف. بی. ای قرار دارد، و از سوی اف.بی.آی برای فعالیتهای تروریستی خود تحت جستجو است. در 9 اکتبر 2009، یک حکم بازداشت فدرال برای مصطفی در دادگاه منطقه ای آمریکا، ناحیه جنوب کالیفرنیا صادر گردید. مصطفی به جرایم ذیل متهم شده است: توطئه چینی برای ارائه حمایت مادی به تروریستها؛ توطئه چینی برای ارائه حمایت مادی به یک سازمان تروریستی خارجی؛ و ارائه حمایت مادی به یک سازمان تروریستی خارجی.

لشباب جناح مبارز دادگاههای شورای اسلامی سومالی بود، که بیشتر جنوب سومالی را در دومین دهه 2006 بتصرف خود درآوردند. الشباب شورش خشونت آمیز خود را در جنوب و مرکز سومالی ادامه داده است. این گروه برای بسیاری از بمب گذاری ها- شامل انواع مختلف حملات انتخاری در موگادیشو، و در جنوب و مرکز سومالی، که غالباً مقامات دولت سومالی، و آنهایی که متحدان دولت فدرال انتقالی سومالی(TFG) تلقی می شدند را مورد هدف قرار می داد، ادعای مسئولیت کرده است. الشباب احتمالاً مسئولیت پنج بمبگذاری انتحاری هماهنگ شده در خودرو، که در اکتبر 2008 بوقوع پیوستند، و همزمان اهدافی را در دو شهر واقع در شمال سومالی مورد اصابت قرار می دادند، که منجر به کشته شدن 26 تن و مجروح شدن 29 نفر دیگر گردید را به عهده دارد. الشباب مسئولیت دو بمبگذاری انتحاری که در 11 ژوئیه 2010 در کامپالا، اوگاندا بوقوع پیوست و منجر به کشته شدن بیش از 70 نفر، منجمله یک آمریکایی گردید را به عهده دارد. این گروه مسئولیت ترور چندین فعال صلح در سومالی، کارکنان خارجی که کمک ارائه می دادند، تعداد زیادی از چهره های جامعه اجتماعی، و خبرنگاران را به عهده دارد. در فوریه 2012، الشباب و القاعده اتحاد رسمی خود را اعلام کردند.

وزارت امور خارجه آمریکا، تحت بخش 219 قانون مهاجرت و ملیت ( اصلاح شده)، در 26 فوریه 2008، الشباب را به عنوان سازمان تروریستی خارجی نامید، و تحت دستور اجرایی 13224 مورخ 29 فوریه 2008، آنرا به عنوان یک نهاد ویژه تروریستی در سطح جهانی تعیین کرد.

عکس ودود

جهاد سروان مصطفی
جهاد سروان مصطفی