اقدامات تروریستی
اطلاعات در ارتباط با ...

شبکه های آدم ربایی داعش

برنامه پاداش برای عدالت وزارت امور خارجه آمریکا تا 5 میلیون دلار پاداش برای اطلاعات مربوط به شبکه های آدم ربایی داعش یا افرادی که مسئولیت آدم ربایی کشیش های مسیحی، ماهر محفوظ، مایکل کایال، گرگوریوس ابراهیم، بولوس یازیگی، و پائولو دال اوگلیو را به عهده دارند، ارائه می دهد. این پاداش ها در لحظه ای مهم در مبارزه ما علیه داعش ارائه می شود. آدم ربایی رهبران مذهبی نشانگر تاکتیک های بی رحمانه داعش، و تأیید هدف قرار دادن افراد بی گناه است.

در 9 فوریه 2013، کشیش ارتدکس یونانی ماهر محفوظ و کشیش کاتولیک ارمنی مایکل کایال در یک اتوبوس عمومی به سوی صومعه کفرون در سوریه سفر می کردند. حدود 30 کیلومتر در خارج از شهر حلب، افراط گرایان داعش وسیله نقلیه را متوقف کردند، اسناد مسافرین را بررسی کرده، سپس دو کشیش را از اتوبوس پیاده کردند. از آن روز تا کنون هیچ خبری از آنها نشده و کسی آنها را ندیده است.

در 22 آوریل 2013، اسقف اعظم کلیسای ارتدکس سوریه، گرگوریوس ابراهیم برای سوار کردن بولوس یازیگی، اسقف اعظم کلیسای ارتدکس یونان، از حلب در سوریه به سوی ترکیه سفر می کرد. هنگامی که آنها به یک محل بازرسی وسائط نقلیه در نزدیکی المنصوره در سوریه رسیدند، چندین مرد مسلح به این دو اسقف اعظم حمله کردند و وسیله نقلیه آنها را توقیف کردند. مدتی بعدراننده این روحانی کشته شد. به نظر می رسد که این دو اسقف اعظم ابتدا توسط افرادی همتراز با جبهه النصره، که یک گروه وابسته به القاعده است، ربوده شده باشند. با اینحال این دو اسقف اعظم بعداً به گروه داعش منتقل شدند.

در 29 ژوئیه 2013، داعش، کشیش عیسویون ایتالیایی به نام پائولو دال اوگلیو را در رقه ربود. پدر روحانی دال اوگلیو در نظر داشت با داعش ملاقات کند و درخواست آزادی پدران روحانی محفوظ و کایال، و اسقف اعظم ابراهیم و یازیگی را نماید. از آن روز تا کنون هیچ خبری از او نشده و کسی او را ندیده است.

داعش کماکان به عنوان خطری جدی برای آمریکا، و همچنین متحدان و همکارانش در سرتاسر خاورمیانه و در جهان باقی مانده است. ما به حمایت از همکارانمان در عراق و سوریه در راستای تلاش برای شکست دادن این تهدید تروریستی، و حفظ همکاری مان با ائتلاف جهانی جهت انکار پناهگاه امن به داعش در هر نقطه از دنیا ادامه خواهیم داد. گروه داعش در سال 2004 توسط فرد افراط گرا به نام ابو موسی الزرقاوی به عنوان “القاعده در عراق” تأسیس شد. این گروه بعداً به نام “دولت اسلامی عراق” شناخته شد.

داعش جهت مقابله در عراق و سوریه، در جایی که داعش به طور سازمان یافته مرتکب نقض حقوق بشر و سایر جنایات می شد، هزاران تن از پیروان خود را از سرتاسر جهان استخدام کرد. اعضای داعش اعدام های دسته جمعی، قتل و ضرب و جرح کودکان، تجاوز، قاچاق انسان، و سایر اعمال خشونت آمیز بر علیه افراد و جوامع مختلف را به انجام رساندند. داعش مسئولیت کشتار یزیدیان، مسیحی ها، و مسلمانان شیعه را به عهده داشت، و مرتکب جرائم علیه بشریت و پاکسازی قومی علیه این گروه ها، و همچنین مسلمانان سنی، کرد ها، و سایر اقلیت ها شده است. در آوریل 2013، ابوبکر البغدادی، رهبر کنونی داعش، به صورت علنی اعلام کرد که دولت اسلامی عراق تحت نام داعش عمل می کرد. در ژوئن 2014، داعش کنترل بخش هایی از سوریه و عراق را به دست گرفت، و استقرار خلافت اسلامی را اعلام کرده و البغدادی را به عنوان خلیفه معرفی کرد. در سالهای اخیر، داعش با القاء حملات در آمریکا، بیعت گروههای جهادی و افراد افراط گرا در سرتاسر دنیا را بدست آورده است.

عکس ودود

ISIS Kidnapping Networks - English
ISIS Kidnapping Networks - French
ISIS Kidnapping Networks - Kurdish
ISIS Kidnapping Networks
Mahfouz
Kayyal
Gregorios
Yazigi
Paulo