اقدامات تروریستی
اطلاعات در ارتباط با ...

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

وزارت امور خارجه آمریکا تا 15 میلیون دلار پاداش برای اطلاعاتی که منجر به ایجاد اختلال در ساز و کارهای مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC) و تمامی شاخه های آن، شامل نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC-QF) شود، ارائه می دهد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حملات و فعالیت های تروریستی متعددی را در سطح جهانی تأمین مالی کرده است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی- نیروی قدس رهبری عملیات تروریستی ایران را در خارج از ایران، از طریق نمایندگان خود، مانند حزب الله و حماس به عهده دارد.

وزارت امور خارجه برای اطلاعات در ارتباط با منابع درآمد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی- نیروی قدس، شعبه های آن یا سازوکارهای اصلی تسهیل مالی آن، که شامل موارد ذیل می شود، پاداش ارائه می دهد:

  • طرح های غیرقانونی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از جمله نفت برای پول؛
  • شرکت های صوری وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، که از طرف آن در فعالیت های بین المللی شرکت دارند؛
  • نهادها یا افرادی که برای گریز از تحریمهای آمریکا و بین المللی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کمک می کنند؛
  • نهادها یا مؤسسات مالی رسمی که با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تجارت می کنند؛
  • سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چگونه وجوه و وسائل خود را به تروریست ها و نمایندگان شبه نظامی و شرکای خود انتقال می دهد.
  • اهداء کنندگان یا تسهیل کنندگان سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی؛
  • نهادها یا مؤسسات مالی یا سازمان های مبادله پول که تسهیل کننده معاملات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند؛
  • کسب و کارها یا سازمان های سرمایه گذاری که متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا کارشناسان امور مالی آن هستند یا توسط آن کنترل می شوند؛
  • شرکت های صوری که از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خرید بین المللی فناوری با کاربرد دوگانه شرکت دارند؛
  • طرح های جنایی که اعضاء و حامیان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، که از نظر مالی برای سازمان منفعت دارند را در بر می گیرد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال 1979، پس از انقلاب ایران تأسیس شد. آن شعبه نظامی ایران است، و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ویژه از طریق نیروی قدس خود، بزرگترین نقش را بین بازیگران ایران در هدایت و انجام برنامه های تروریستی جهانی رژیم ایفا می کند.

در 15 آوریل 2019، وزارت امور خارجه آمریکا، تحت بخش 219 قانون مهاجرت و شهروندی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی تعیین کرد. در سال 2017، وزارت خزانه داری آمریکا، بر مبنای دستور اجرایی 13224 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بخاطر فعالیت هایش در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی- نیروی قدس، به عنوان تروریست جهانی (SDGT) تعیین کرد.

از زمان تأسیس آن چهل سال پیش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طرحهای تروریستی دست داشته و از تروریسم جهانی حمایت می کند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مسئولیت حملات متعددی که آمریکایی ها و تسهیلات آمریکایی را مورد هدف قرار می داد، از جمله آنهایی که موجب کشته شدن اتباع آمریکایی گردید، به عهده دارد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از حملات برعلیه یکان های آمریکا و نیروهای متحد و سفارتخانه ها در عراق و افغانستان حمایت کرده است.

افزون بر این، این گروه گروگانگیری کرده و به صورت غیر قانونی تعداد زیادی اتباع آمریکایی را بازداشت کرده است، که بسیاری از آنها امروز در ایران در اسارت بسر می برند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی -نیروی قدس در سرتاسر جهان، مانند آلمان، بوسنی، بلغارستان، کنیا، بحرین، ترکیه، و ایالات متحده فعالیت های تروریستی طرح ریزی کرده اند.

عکس ودود

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی