اقدامات تروریستی
اطلاعات در ارتباط با ...

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

وزارت امور خارجه آمریکا تا 15 میلیون دلار پاداش برای اطلاعاتی که منجر به ایجاد اختلال در ساز و کارهای مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC) و تمامی شاخه های آن، شامل نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC-QF) شود، ارائه می دهد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حملات و فعالیت های تروریستی متعددی را در سطح جهانی تأمین مالی کرده است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی- نیروی قدس رهبری عملیات تروریستی ایران را در خارج از ایران، از طریق نمایندگان خود، مانند حزب الله و حماس به عهده دارد.

وزارت امور خارجه برای اطلاعات در ارتباط با منابع درآمد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی- نیروی قدس، شعبه های آن یا سازوکارهای اصلی تسهیل مالی آن، که شامل موارد ذیل می شود، پاداش ارائه می دهد:

  • طرح های غیرقانونی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از جمله نفت برای پول؛
  • شرکت های صوری وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، که از طرف آن در فعالیت های بین المللی شرکت دارند؛
  • نهادها یا افرادی که برای گریز از تحریمهای آمریکا و بین المللی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کمک می کنند؛
  • نهادها یا مؤسسات مالی رسمی که با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تجارت می کنند؛
  • سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چگونه وجوه و وسائل خود را به تروریست ها و نمایندگان شبه نظامی و شرکای خود انتقال می دهد.
  • اهداء کنندگان یا تسهیل کنندگان سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی؛
  • نهادها یا مؤسسات مالی یا سازمان های مبادله پول که تسهیل کننده معاملات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند؛
  • کسب و کارها یا سازمان های سرمایه گذاری که متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا کارشناسان امور مالی آن هستند یا توسط آن کنترل می شوند؛
  • شرکت های صوری که از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خرید بین المللی فناوری با کاربرد دوگانه شرکت دارند؛
  • طرح های جنایی که اعضاء و حامیان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، که از نظر مالی برای سازمان منفعت دارند را در بر می گیرد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال 1979، پس از انقلاب ایران تأسیس شد. آن شعبه نظامی ایران است، و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ویژه از طریق نیروی قدس خود، بزرگترین نقش را بین بازیگران ایران در هدایت و انجام برنامه های تروریستی جهانی رژیم ایفا می کند.

در 15 آوریل 2019، وزارت امور خارجه آمریکا، تحت بخش 219 قانون مهاجرت و شهروندی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی تعیین کرد. در سال 2017، وزارت خزانه داری آمریکا، بر مبنای دستور اجرایی 13224 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بخاطر فعالیت هایش در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی- نیروی قدس، به عنوان تروریست جهانی (SDGT) تعیین کرد.

از زمان تأسیس آن چهل سال پیش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طرحهای تروریستی دست داشته و از تروریسم جهانی حمایت می کند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مسئولیت حملات متعددی که آمریکایی ها و تسهیلات آمریکایی را مورد هدف قرار می داد، از جمله آنهایی که موجب کشته شدن اتباع آمریکایی گردید، به عهده دارد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از حملات برعلیه یکان های آمریکا و نیروهای متحد و سفارتخانه ها در عراق و افغانستان حمایت کرده است.

افزون بر این، این گروه گروگانگیری کرده و به صورت غیر قانونی تعداد زیادی اتباع آمریکایی را بازداشت کرده است، که بسیاری از آنها امروز در ایران در اسارت بسر می برند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی -نیروی قدس در سرتاسر جهان، مانند آلمان، بوسنی، بلغارستان، کنیا، بحرین، ترکیه، و ایالات متحده فعالیت های تروریستی طرح ریزی کرده اند.

عبدالرضا شهلایی

عبدالرضا شهلایی

مأمور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یمن

عبدالرضا شهلایی یک فرمانده عالیرتبه در نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مستقر در صنعا، یمن است. شهلایی دارای سابقه ای طولانی در هدف قرار دادن اتباع آمریکایی و متحدان آمریکا در سطح جهان دارد.

شهلایی چندین عملیات ترور نیروهای ائتلاف در عراق را برنامه ریزی کرده، سلاح و مواد منفجره برای گروه های افراطی شیعه فراهم نموده است، و حمله 20 ژانویه 2007 در کربلا، عراق که منجر به کشته شدن پنج سرباز آمریکایی و زخمی شدن سه نفر دیگر شد را برنامه ریزی کرده است.

به عنوان یک کارشناس امور مالی و مقام ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شهلایی در سال 2011 نقشه ترور سفیر عربستان سعودی در واشنگتن دی سی را هدایت کرده، و مبلغ 5 میلیون دلار بودجه آنرا تأمین کرده است. شهلایی همچنین حملات بعدی در داخل ایالات متحده آمریکا و محل های دیگر را برنامه ریزی کرده است.

شهلایی در سال 2008 و 2011 از طرف وزارت خزانه داری آمریکا به عنوان تروریست جهانی (SDGT) تعیین شد. او همچنین در سال 2018 از طرف کشور عربستان سعودی، اتحادیه اروپا، بریتانیا، و بحرین به عنوان تروریست جهانی شناخته شده است.

نامهای مستعار:
عبدل رضا شهلائی
عبدل رضا شهلایی
عبدالرضا شهلایی
عبدالرضا شهلایی
عبدالرضا شهلایی
عبدالرضا شهلایی
عبدالرضا شهلایی
حاج یوسف
حاجی یوسف
حاجی یاسیر
حاجی یوسیف
یوسف عبدالکرخ

تاریخ تولد:
در حدود 1957

محل تولد:
ایران

گروه تروریستی:
سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامی

اعلام شده به عنوان تروریست:
از طرف وزارت خزانه داری آمریکا به عنوان تروریست جهانی- 2008، 2011
از طرف اتحادیه اروپا، بریتانیا، عربستان سعودی، بحرین

محل ها:
صنعا، یمن
کرمانشاه، ایران
پایگاه نظامی مهران، استان ایلام، ایران

اگر در ارتباط با عبدالرضا شهلایی اطلاعاتی دارید، لطفاً با نزدیکترین سفارت یا کنسولگری آمریکا تماس بگیرید یا اطلاعات مربوطه را از طریق ایمیل به [email protected] ارسال نمایید.

عکس ودود

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
Shahlai
Shahlai
Shahlai
Shahlai
Shahlai