داستانهای موفقیت آمیز

همسیراجی ماروسی سالی

متوفی

همسراجی سالی یکی از فرماندهان و رهبران گروه ابوسیاف، در کار ربودن جفری شیلینگ در ماه اوت سال 2000 و همچنین حادثه آدم ربائی در دوس پالماس در ماه مه سال 2001 دست داشته است.

در روز 28ماه اوت سال 2000، گروه ابوسیاف (ASG) یک شهروند امریکائی بنام جفری کریگ ادوارد شیلینگ را ربود. گروه ابوسیاف در برابر آزادی نامبرده خواستار 10 میلیون دلار باج و آزادی سه تروریست بین المللی از زندانهای امریکا شدند. آن سه عبارتند از رمزی یوسف و ولی خان از عاملان القاعده و همچنین “شیخ کور” یعنی رهبرمذهبی گروه تروریستی مصری الجماعت الاسلامیه بودند. در روز12 ماه آوریل2001، جفری شیلینگ ازچنگ اسیرکنندگان خود گریخت و به امریکا بازگردانده شد.

در روز27 ماه مه2001، گروه ابوسیاف سه شهروند امریکائی را ناحیه ییلاقی دوس پالماس در پالاوان در فیلیپین ربود. این سه نفر امریکائی به نامهای گیرمو سوبرو و مارتین و گراسیا برنم که یک زوج مبلغ مسیحی بودند، شناسائی شدند. در روز11 ماه ژوئن 2001، سخنگوی گروه ابوسیاف بنام ابو سبایا ادعا نمود که او گیرمو سوبرو را به عنوان “هدیه زادروز” رئیس جمیور فیلیپین، خانم گلوریا ماکاپاگال آرویو، اعدام کرده است. در روز 7 اکتبر 2001، جمجمه یک انسان در جزیره باسیلان یافته شد که آشکار گردید جمجمی گیرمو سوبرو میباشد. در ماه ژوئن سال 2002، مارتین برنم در تیراندازی میان سربازان فیلیپینی و افراد ابو سیاف کشته شد. در این رویداد گراسیا برنم زخمی گردید ولی نجات داده شده و به امریکا بازگردانده شد.

در ماه فوریه 2002، هیئت منصفه در منطقه کلمبیا (واشینگتن دی سی) علیه سالی به اتهامات زیر کیفرخواستی صادر کرد: توطئه منجر به مرگ، گروگانگیری و سه اتهام گروگانگیری منجر به مرگ شد.

یک میلیون دلار پاداش برای اطلاعاتی که منجر به یافتن محل سالی شد، پرداخت گردید.