تحت تعقیب
اطلاعاتی که به اجرای عدالت منتهی می شود...

امیر محمد سعید عبدالرحمان المولا

تا 5 میلیون دلار پاداش

المولا، همچنین موسوم به حاجی عبدالله، یکی از رهبران ارشد حکومت اسلامی عراق و شام (داعش) است. او در سازمان سابق داعش، یعنی القاعده در عراق (AQI) یک محقق مذهبی بود، و برای به عهده گرفتن نقش رهبری ارشد برای داعش، سلسله مراتب را با سعی و کوشش به صورتی پایدار طی کرد.

به عنوان یکی از ایدئولوگهای بسیار ارشد داعش، حاجی عبدالله در اقدامات آدم ربایی، کشتار و قاچاق گروه اقلیت مذهبی یزیدیان یا ایزدی ها در شمال غربی عراق کمک کرده و آنها را توجیه نموده است؛ باور بر این است که او بر بعضی از عملیات تروریستی این گروه در سطح جهانی نظارت دارد. او جانشین بالقوه رهبر داعش، ابوبکر البغدادی است.

در ژوئن 2014، داعش کنترل قسمتهایی از سوریه و عراق را بدست گرفت، و خود را به اصطلاح “خلافت” اسلامی معرفی کرد، و البغدادی را به عنوان “خلیفه” نامید. در سالهای اخیر، داعش توانسته است بیعت گروههای جهادی و افراد بنیادگرا یا تندرو را در سرتاسر جهان بدست آورد، و الهام بخش حملات در سطح جهانی بوده است.

این پاداش به منزله لحظه ای مهم در مبارزه با داعش است. با شکست داعش در میدان جنگ، ما مصمم به شناسایی و پیدا کردن رهبران گروه هستیم، تا بدینگونه ائتلاف جهانی کشورهایی که برای شکست دادن داعش در تلاش است، بتواند بقایای داعش را از بین برده و جاه طلبی های جهانی آنرا خنثی کند.

عکس ودود

امیر محمد سعید عبدالرحمان المولا