تحت تعقیب
اطلاعاتی که به اجرای عدالت منتهی می شود...

امیر محمد سعید عبدالرحمان المولا

تا 10 میلیون دلار پاداش

ال مولا، همچنین موسوم به حاجی عبدالله، رهبر گروه داعش است. قبلاً او یکی از رهبران ارشد گروه تروریستی القاعده در عراق بود. او به تدریج توانست در گروه داعش ارتقا پیدا کند و نقش رهبر ارشد این گروه را به عنوان معاون رهبر به عهده بگیرد.

به عنوان یکی از ارشدترین ایدئولوگ های داعش، حاجی عبدالله در اجراء و توجیه آدم ربایی، کشتار و قاچاق اقلیت مذهبی یزیدی در شمال غرب عراق کمک نموده و بعضی از عملیات تروریستی جهانی را سرپرستی کرده است.

پس از کشته شدن رهبر پیشین داعش ، ابوبکر البغدادی در اکتبر۲۰۱۹ طی یک عملیات نظامی ایالات متحده آمریکا، ال مولا به سمت رهبری داعش انتخاب شد.

گروه دولت اسلامی عراق و سوریه که به نام گروه داعش نیز معروف هستند، در ژوئن سال ۲۰۱۴ ، هنگامی که جنگجویان این گروه کنترل بخش هائی از سوریه و عراق را به دست گرفتند، البغدادی را به عنوان “خلیفه” نامگذاری کرده و به اصطلاح خود شان “خلافت اسلامی” را اعلام کردند. در سال های اخیر ، داعش توانست که با تشویق حملات در سراسر جهان ، بیعت گروه های جهادی و به افراط گرایی سوق دادن افراد را در سراسر جهان به دست آورد.

این پاداش لحظه مهمی در مبارزه ما با داعش ، شعب و شبکه های آن در سراسر جهان است. با شکست دادن داعش در میدان نبرد ، ما مصمم هستیم تا رهبران این گروه را شناسایی و پیدا کنیم تا ائتلاف جهانی کشورهای که برای شکست دادن داعش تلاش می کنند بتواند همچنان به نابودی بقایای داعش ادامه دهد و جاه طلبی های جهانی آن را خنثی کند.

عکس ودود

Mawla