تحت تعقیب
اطلاعاتی که به اجرای عدالت منتهی می شود...

ابو محمد الشمالی (Abu-Muhammad al-Shimali)

تا 5 میلیون دلار پاداش

تراد الجربه، عضو ارشد دولت اسلامی عراق و شام (داعش) رئیس منطقه مرزی، که بیشتر به نام ابو محمد الشمالی شناخته شده است، به گروه داعش وابستگی دارد، که سابقاً از سال 2005 با نام القاعده در عراق فعالیت داشت. او اکنون به عنوان یک مأمور رسمی در کمیته مهاجرت و امور لجستیکی داعش خدمت می کند، و مسئولیت تسهیل سفر جنگجویان خارجی تروریست، به ویژه از طریق قاضی انتب در ترکیه، به سوی شهر مرزی جرابلس در سوریه، که تحت کنترل داعش است را به عهده دارد. الشمالی و کمیته مهاجرت و امورلجستیکی، عملیات قاچاق، نقل وانتقال های مالی، و جابجایی تدارکات به سوریه و عراق از طریق اروپا، افریقای شمالی، و شبه جزیره عربستان را هماهنگی می کند. در سال 2014، الشمالی سفر چندین جنگجوی آتی داعش را از استرالیا، اروپا، و خاورمیانه از طریق ترکیه به سوریه تسهیل نموده و مرکز پردازش داعش برای نیروهای جدید در اعزاز، سوریه را مدیریت می کرد.

ایالات متحده آمریکا و ائتلافی متشکل از بیش از60 شریک در سطح بین المللی نسبت به انحطاط و در نهایت شکست دادن داعش با تعهد عمل می کنند. دستیابی به این هدف مستلزم تلاش های متعدد و تقویت و تحکیم اقدامات متقابل می باشد. یکی از اقدامات کلیدی این گروه ائتلافی جلوگیری از تردد جنگجویان خارجی تروریست است. این رویکرد با همکاری تلاش های مشترک آژانس امنیت ملی آمریکا، نیروهای انتظامی، دادگستری، اطلاعاتی، منابع دیپلماتیک، ارتش، ظرفیت سازی، و به اشتراک گذاری اطلاعات به انجام می رسد.

بیش از 25000 جنگجوی خارجی از بیش از 100 کشور، به عراق و سوریه سفر کرده اند. برای جنگجویان خارجی تروریست، میدان های جنگ در عراق و سوریه فرصتی برای کسب تجربه جنگی، آموزش برای استفاده از سلاح ها و مواد منفجره، و دسترسی به شبکه های تروریستی که ممکن است حملاتی را برنامه ریزی کنند که غرب را مورد هدف قرار می دهد فراهم می کند. خطرناشی ازجنگجویان خارجی تروریست که متوجه تمامی کشور ها است، موجب ایجاد همکاری نزدیک تر بین آژانس های فدرال آمریکا و شرکای بین المللی شده است، که به منظور ایجاد اختلال در تردد جنگجویان و در نهایت شکست دادن داعش، تمامی امکانات موجود خود را بکار خواهند گرفت.