آخرین اخبار

طلال حمیه (Talal Hamiyah)

تا 7میلیون دلار پاداش

طلال حمیه رئیس سازمان امنیت خارجی حزب الله ESO) /ای اس او) است که در سرتاسر جهان سلول های سازماندهی شده دارد. ESO عنصر حزب الله است که مسئولیت برنامه ریزی، هماهنگی، و اجرای حملات تروریستی در خارج از لبنان را به عهده دارد. این حملات عمدتاً اسرائیلی ها و آمریکایی ها را مورد هدف قرار داده اند.

در 13 سپتامبر 2012، در پی دستور اجرایی 13224، وزارت خزانه داری آمریکا، طلال حمیه را بخاطر ارائه حمایت در ارتباط با فعالیت های تروریستی حزب الله در خاور میانه و در جهان، به عنوان یک تروریست در سطح جهانی(SDGT) تعیین کرده است.

(متن کامل »)

فواد شکر (Fuad Shukr)

تا 5 میلیون دلار پاداش

فواد شکر از مدت زمانی طولانی به عنوان مشاور ارشد امور نظامی برای حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله فعالیت داشته است. شکر از عاملین ارشد حزب الله است که فرماندهی نیروهای نظامی حزب الله در جنوب لبنان را به عهده دارد. او در بالاترین هیئت نظامی حزب الله به نام شورای جهاد خدمت می کند.

فعالیت های شکر برای حزب الله و به نمایندگی از طرف حزب الله به مدت 30 سال است که ادامه دارد. او از همکاران نزدیک فرمانده حزب الله به نام عماد مغنیه که اکنون درگذشته است، بود. شکر در برنامه ریزی و اجرای بمب گذاری 23 اکتبر 1983 در مقر تفنگداران آمریکایی در بیروت، لبنان، که منجر به کشته شدن 241 پرسنل خدماتی آمریکا شد، نقشی عمده ایفا کرده است.

(متن کامل »)

محمد الجولانی (Muhammad al-Jawlani)

تا 10 میلیون دلار پاداش

محمد الجولانی که همچنین با نام مستعار ابومحمد الجولانی شناخته می شود، و همچنین محمد الجولانی نامیده می شود، رهبر ارشد سازمان تروریستی جبهه النُصره یا جبهه نصرت (ANF)، شاخه القاعده در سوریه است. در آوریل 2013، الجولانی با القاعده و رهبر آن، ایمن الظواهری اعلام بیعت کرد. در ژوئیه 2016، الجولانی طی یک ویدیوی آنلاین، القاعده و ایمن الظواهری را مورد ستایش قرار داد و اظهار داشت که جبهه النُصره نام خود را به جبهه فتح شام (” جبهه فتح الشام”) تغییر می دهد. تحت رهبری الجولانی، جبهه النُصره یا نصرت چندین حمله تروریستی در سرتاسر سوریه به انجام رسانده، که غالباً غیرنظامیان را هدفگیری کرده است. بنا بر گزارشات، در آوریل 2015، جبهه النُصره حدود 300 کرد غیر نظامی را از یک محل بازرسی وسائط نقلیه در سوریه ربوده و بعد از مدتی آزاد کرد. در ژوئن 2015، جبهه النُصره مسئولیت کشتار 20 ساکن روستای دروزی قلب لوزه در ایالت ادلب، سوریه را به عهده گرفت. (متن کامل »)

کشتن جوئل وزلی شروم (Joel Wesley Shrum)

ال رتورنو، کلمبیا | 20 ژوئن 2013

در 18 مارس 2012، شروم 29 ساله، هنگامی که به محل کار خود در تایز، واقع در یمن می رفت، توسط موتور سواری که به اتومبیل وی نزدیک شده بود به ضرب گلوله کشته شد. شروم در زمان مرگ به عنوان مدیر و معلم زبان انگلیسی در مرکز بین المللی آموزش و توسعه کار می کرد. او به همراه همسر و دو فرزند جوان خود در یمن زندگی می کرد. چند روز پس از این حمله، سازمان تروریستی القاعده در شبه جزیره عربستان (AQAP) مسئولیت این قتل را به عهده گرفت. برنامه پاداش برای عدالت وزارت امور خارجه آمریکا پاداشی تا مبلغ 5 میلیون دلار برای اطلاعاتی ارائه می دهد که منجر به دستگیری یا محکومیت افرادی شود که مرتکب قتل، طرح ریزی، یا کمک برای قتل شهروند آمریکایی جوئل شروم (Joel Shrum) شدند. (متن کامل »)

ابوبکر البغدادی (Abu Bakr al-Baghdadi)

تا 25 میلیون دلار

ابو بکر البغدادی، که همچنین به عنوان ابو دعاء شناخته می شود و همچنین ملقب به ابراهیم عواد ابراهیم علی البدری است، رهبر ارشد سازمان تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) است. خطرات ناشی از البغدادی، از زمان نخستین اعلام پاداش 10 میلیون دلاری وزارت خارجه در سال 2011، در ازای دریافت اطلاعاتی که منجر به تعیین مکان، دستگیری، یا محکومیت وی شود، به نحو چشمگیری افزایش یافته است. در ژوئن 2014، دولت اسلامی عراق و شام (که همچنین به نام داعش شناخته می شود) کنترل بخش هایی از سوریه و عراق را بدست گرفت، برقراری خلافت اسلامی را اعلام نمود، و البغدادی را به عنوان خلیفه نامید. در سالهای اخیر، داعش بیعت گروههای جهادی را بدست آورده و موجب افراطی شدن افراد در سرتاسر جهان، و الهام بخش انجام حملات در ایالات متحده شده است. (متن کامل »)

گلمراد خلیموو (Gulmurod Khalimov)

تا 3 میلیون دلار پاداش

سرهنگ عملیات ویژه، فرمانده پلیس، و تک تیرانداز سابق ارتش تاجیکستان، گلمراد خلیموو، عضو و یک مأمور استخدام برای دولت اسلامی عراق و شام (داعش) است. او فرمانده یک واحد شبه نظامی ویژه در وزارت کشور تاجیکستان بود. خلیموو در یک ویدیوی تبلیغاتی ظاهر شده و تأیید نموده است که برای داعش مبارزه می کند، و به صورت علنی دعوت به انجام عملیات خشونت آمیز بر علیه اتباع آمریکا کرده است. (متن کامل »)

ابو محمد الشمالی (Abu-Muhammad al-Shimali)

تا 5 میلیون دلار پاداش

تراد الجربه، عضو ارشد دولت اسلامی عراق و شام (داعش) رئیس منطقه مرزی، که بیشتر به نام ابو محمد الشمالی شناخته شده است، به گروه داعش وابستگی دارد، که سابقاً از سال 2005 با نام القاعده در عراق فعالیت داشت. او اکنون به عنوان یک مأمور رسمی در کمیته مهاجرت و امور لجستیکی داعش خدمت می کند، و مسئولیت تسهیل سفر جنگجویان خارجی تروریست، به ویژه از طریق قاضی انتب در ترکیه، به سوی (متن کامل »)

اطلاعاتی که منجر به ایجاد اختلالات چشمگیر در قاچاق نفت و آثار باستانی به نفع گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) می شود

برنامه پاداش برای عدالت برای اطلاعاتی که منجر به ایجاد اختلالات چشمگیردر فروش و/یا انجام معاملات نفتی و آثار باستانی، از طرف، برای، یا به نمایندگی از طرف، یا به نفع گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) شود، مبلغ 5 میلیون دلار پاداش ارائه می دهد. (متن کامل »)