آخرین اخبار

قاسم الریمی

تا 10 میلیون دلار پاداش

قاسم الریمی در ژوئن 2015 ، بلافاصله بعد از اینکه نسبت به رهبر القاعده، ایمن الظواهری سوگند وفاداری یاد کرد، به عنوان امیر سازمان القاعده در شبه جزیره عربستان (AQAP) نامیده شد و دستور ازسرگیری حملات بر علیه آمریکا را صادر کرد. در دهه 1990، الریمی تروریست ها را در یک اردوگاه القاعده در افغانستان آموزش می داد، و سپس به یمن بازگشت و یکی از رهبران نظامی سازمان القاعده در شبه جزیره عربستان شد. او در سال 2005 بخاطر توطئه چینی برای ترور سفیر آمریکا در یمن به پنج سال زندان در یمن محکوم شده بود، و در سال 2006 فرار کرد. الریمی به حمله سپتامبر 2008 علیه سفارت آمریکا در صنعا که موجب کشته شدن 10 گارد یمنی، چهار غیر نظامی، و شش تروریست گردید، دست داشته است. الریمی همچنین در بمبگذاری انتحاری دسامبر 2009 به نام ” بمب گذار لباس زیر” توسط عمر فروق عبدالمطالب در هواپیمایی که به مقصد آمریکا پرواز می کرد دست داشته است. در سال 2009، دولت یمن او را به اداره کردن یک اردوگاه آموزشی القاعده در استان آبین در یمن متهم کرد.

(متن کامل »)

خالد سعید الباطرفی

تا 5 میلیون دلار پاداش

خالد الباطرفی از اعضاء ارشد سازمان القاعده در شبه جزیره عربستان (AQAP) در استان حضرموت واقع در یمن، و عضو سابق مجلس شورای سازمان القاعده در شبه جزیره عربستان بود. در سال 1999، او به افغانستان سفر کرد، و در آنجا در اردوگاه فاروق القاعده آموزش دید. در سال 2001، او در کنار طالبان بر علیه نیروهای آمریکا و ائتلاف شمال جنگید. در سال 2010، الباطرفی به سازمان القاعده در شبه جزیره عربستان در یمن پیوست، و رهبری جنگجویان سازمان القاعده در شبه جزیره عربستان را برای به تصرف درآوردن استان آبین در یمن به عهده داشت، و امیر سازمان القاعده در شبه جزیره عربستان در آبین نامیده شد. در پی مرگ رهبر سازمان القاعده در شبه جزیره عربستان، ناصر الوحیشی، در اثر ضربه نظامی آمریکا در ژوئن 2016، او بیانیه ای صادر کرد که طی آن اعلام نمود که القاعده اقتصاد آمریکا را نابود خواهد کرد و به سایر منافع آمریکا حمله خواهد کرد.

(متن کامل »)

عبدالله احمد عبدالله

تا 10 میلیون دلار پاداش

عبدالله یکی از رهبران اصلی القاعده و عضو شورای رهبری القاعده تحت عنوان «مجلس الشورا» است. عبدالله یک مسئول امور مالی، تسهیلگر، و برنامه ریز عملیاتی مجرب برای القاعده است.

عبدالله در ماه نوامبر سال 1998 میلادی به خاطر نقش داشتن در حادثه بمب گذاری سفارت خانه های ایالات متحده واقع در شهرهای دارالسلام در کشور تانزانیا و نایروبی در کشور کنیا در تاریخ 7 اوت 1998 ، توسط هيئت منصفه عالی فدرال، متهم شناخته شده و تحت پیگرد قانونی قرار گرفت. در این حمله ها، 224 غیرنظامی کشته و بیش از 5000 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

در دهه 90 میلادی، عبدالله آموزش های نظامی را برای نیروهای عملیاتی القاعده و قبایل سومالیایی که برعلیه نیروهای ایالات متحده آمریکا در موگادیشو در طول «عملیات بازگرداندن امید» می جنگیدند، فراهم نموده است. از سال 1996 تا 1998 میلادی، او چندین اردوگاه آموزشی القاعده در افغانستان را اداره کرد. (متن کامل »)

سیف العادل

تا 10 میلیون دلار پاداش

العدل رهبر ارشد القاعده و عضو شورای رهبری القاعده تحت عنوان «مجلس الشورا» است. العدل همچنین کمیته نظامی القاعده را رهبری می کند.

العدل در ماه نوامبر سال 1998 میلادی به خاطر نقش داشتن در حادثه بمب گذاری سفارت خانه های ایالات متحده واقع در شهرهای دارالسلام در کشور تانزانیا و نایروبی در کشور کنیا در تاریخ 7 اوت 1998 میلادی، توسط هيئت منصفه عالی فدرال، متهم شناخته شده و تحت پیگرد قانونی قرار گرفت. در این حمله ها، 224 غیرنظامی کشته و بیش از 5000 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

او در زمان دستگیری به همراه هزاران نفر دیگر از ستیزه جویان ضد دولتی به دلیل اقدام به ترور وزیر کشور مصر در سال 1987 میلادی، دارای درجه سرهنگ دومی در نیروهای ویژه مصر بود

از اوایل سال 1990 میلادی، العدل و دیگر نیروهای عملیاتی القاعده، آموزش های نظامی و اطلاعاتی را در کشورهای مختلف از جمله افغانستان، پاکستان و سودان برای بکارگیری توسط القاعده و گروه های وابسته به آن از جمله «جهاد اسلامی مصر» فراهم نمودند.

(متن کامل »)

عبدالولی

تا 3 میلیون دلار پاداش

عبدالولی رهبر جماعت الاحرار(JuA)، شاخه ستیزه گر وابسته به تحریک طالبان پاکستان (TTP) است. طبق گزارشات، او فعالیت خود را از ولایات ننگرهار و به انجام می رساند.

جماعت الاحرار، تحت رهبری ولی، یکی از فعالترین شبکه های عملیاتی تحریک طالبان پاکستان (TTP) در ولایت پنجاب بوده و مسئولیت چندین بمب‌گذاری انتحاری و سایر حملات در سرتاسر پاکستان را به عهده گرفته است.

در مارس 2016، جماعت الاحرار یک بمب‌گذاری انتحاری در یک پارک عمومی در لاهور، پاکستان به انجام رساند که موجب کشته شدن 75 نفر و مجروح شدن 340 نفر گردید.

(متن کامل »)

منگال باغ

تا 3 میلیون دلار پاداش

منگال باغ رهبر گروه شبه نظامی لشکر اسلام، شاخه سیزه گر وابسته به تحریک طالبان پاکستان (TTP) است. گروه او از طریق قاچاق مواد مخدر، قاچاق، آدم ربایی، حملات به کاروان های دریایی ناتو، و مالیات های مبتنی بر حمل و نقل تجاری بین پاکستان و افغانستان درآمد کسب می کند.

باغ از سال 2006 رهبری لشکر اسلام را به عهده داشته و جهت محافظت از جریان های غیر قانونی کسب درآمد، پیوسته متحدان خود را تغییر داده است، در حالیکه تفسیری افراطی از اسلام دیوبندی در مناطق افغانستان شرقی و پاکستان غربی که تحت کنترل اوست، به ویژه در ولایت ننگرهار، واقع درافغانستان را تقویت می کند.

او در منطقه خیبر، پاکستان متولد شده است، و تصور می رود که در اواسط چهل سالگی به سر می برد. باغ عضو قبیله افریدی است. او چندین سال در مکتبی تحصیل کرده است، و سپس در کنار گروههای ستیزه گر در افغانستان جنگیده است.

(متن کامل »)

احلام احمد التمیمی

تا 5 میلیون دلار پاداش

احلام احمد التمیمی، شهروند اردنی، که همچنین با نام “خالطی”، و “حلاتی” شناخته می شود، یک تروریست محکوم شده و از عاملین حماس است.

در 9 اوت 2001، التمیمی یک بمب و یک بمب گذار انتحاری حماس را به یک رستوران پیتزا فروشی شلوغ به نام سبارو در اورشلیم منتقل کرد، و بمب گذار در آنجا مواد منفجره را منفجر کرد، که در اثر آن 15 نفر کشته شدند، منجمله هفت کودک. طی این انفجار دو شهروند آمریکایی به نام جودیت شوشانا گرینبوم، یک معلم 31 ساله از نیوجرسی، و مالکا چانا رات، 15 ساله، کشته شدند. بیش از 120 نفر دیگر مجروح شدند، منجمله چهار آمریکایی. حماس مسئولیت این بمبگذاری را به عهده گرفت.

در سال 2003، التمیمی در یک دادگاه اسرائیلی در ارتباط با شرکت در حمله مربوطه اقرار به جرم کرد و برای کمک به بمبگذار به 16 حبس ابد در اسرائیل محکوم شد. او در اکتبر 2011 در چارچوب مبادله زندانیان بین حماس و اسرائیل آزاد شد. در 14 مارس 2017، وزارت دادگستری آمریکا مطابق با قوانین ایالات متحده، برای التمیمی به اتهام ” توطئه برای استفاده از سلاح کشتار جمعی بر علیه اتباع آمریکایی در خارج از آمریکا، که منجر به مرگ شد” یک شکایت کیفری و یک قرار توقیف صادر نمود. اف بی آی نیز التمیمی را به لیست خطرناکترین تروریست های در حال تعقیب افزود و در حال حاضر او را به عنوان یک فرد” مسلح و خطرناک” تلقی می کند.

(متن کامل »)

طلال حمیه (Talal Hamiyah)

تا 7میلیون دلار پاداش

طلال حمیه رئیس سازمان امنیت خارجی حزب الله ESO) /ای اس او) است که در سرتاسر جهان سلول های سازماندهی شده دارد. ESO عنصر حزب الله است که مسئولیت برنامه ریزی، هماهنگی، و اجرای حملات تروریستی در خارج از لبنان را به عهده دارد. این حملات عمدتاً اسرائیلی ها و آمریکایی ها را مورد هدف قرار داده اند.

در 13 سپتامبر 2012، در پی دستور اجرایی 13224، وزارت خزانه داری آمریکا، طلال حمیه را بخاطر ارائه حمایت در ارتباط با فعالیت های تروریستی حزب الله در خاور میانه و در جهان، به عنوان یک تروریست در سطح جهانی(SDGT) تعیین کرده است.

(متن کامل »)

فواد شکر (Fuad Shukr)

تا 5 میلیون دلار پاداش

فواد شکر از مدت زمانی طولانی به عنوان مشاور ارشد امور نظامی برای حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله فعالیت داشته است. شکر از عاملین ارشد حزب الله است که فرماندهی نیروهای نظامی حزب الله در جنوب لبنان را به عهده دارد. او در بالاترین هیئت نظامی حزب الله به نام شورای جهاد خدمت می کند.

فعالیت های شکر برای حزب الله و به نمایندگی از طرف حزب الله به مدت 30 سال است که ادامه دارد. او از همکاران نزدیک فرمانده حزب الله به نام عماد مغنیه که اکنون درگذشته است، بود. شکر در برنامه ریزی و اجرای بمب گذاری 23 اکتبر 1983 در مقر تفنگداران آمریکایی در بیروت، لبنان، که منجر به کشته شدن 241 پرسنل خدماتی آمریکا شد، نقشی عمده ایفا کرده است.

(متن کامل »)

محمد الجولانی (Muhammad al-Jawlani)

تا 10 میلیون دلار پاداش

محمد الجولانی که همچنین با نام مستعار ابومحمد الجولانی شناخته می شود، و همچنین محمد الجولانی نامیده می شود، رهبر ارشد سازمان تروریستی جبهه النُصره یا جبهه نصرت (ANF)، شاخه القاعده در سوریه است. در آوریل 2013، الجولانی با القاعده و رهبر آن، ایمن الظواهری اعلام بیعت کرد. در ژوئیه 2016، الجولانی طی یک ویدیوی آنلاین، القاعده و ایمن الظواهری را مورد ستایش قرار داد و اظهار داشت که جبهه النُصره نام خود را به جبهه فتح شام (” جبهه فتح الشام”) تغییر می دهد. تحت رهبری الجولانی، جبهه النُصره یا نصرت چندین حمله تروریستی در سرتاسر سوریه به انجام رسانده، که غالباً غیرنظامیان را هدفگیری کرده است. بنا بر گزارشات، در آوریل 2015، جبهه النُصره حدود 300 کرد غیر نظامی را از یک محل بازرسی وسائط نقلیه در سوریه ربوده و بعد از مدتی آزاد کرد. در ژوئن 2015، جبهه النُصره مسئولیت کشتار 20 ساکن روستای دروزی قلب لوزه در ایالت ادلب، سوریه را به عهده گرفت. (متن کامل »)

کشتن جوئل وزلی شروم (Joel Wesley Shrum)

ال رتورنو، کلمبیا | 20 ژوئن 2013

در 18 مارس 2012، شروم 29 ساله، هنگامی که به محل کار خود در تایز، واقع در یمن می رفت، توسط موتور سواری که به اتومبیل وی نزدیک شده بود به ضرب گلوله کشته شد. شروم در زمان مرگ به عنوان مدیر و معلم زبان انگلیسی در مرکز بین المللی آموزش و توسعه کار می کرد. او به همراه همسر و دو فرزند جوان خود در یمن زندگی می کرد. چند روز پس از این حمله، سازمان تروریستی القاعده در شبه جزیره عربستان (AQAP) مسئولیت این قتل را به عهده گرفت. برنامه پاداش برای عدالت وزارت امور خارجه آمریکا پاداشی تا مبلغ 5 میلیون دلار برای اطلاعاتی ارائه می دهد که منجر به دستگیری یا محکومیت افرادی شود که مرتکب قتل، طرح ریزی، یا کمک برای قتل شهروند آمریکایی جوئل شروم (Joel Shrum) شدند. (متن کامل »)

ابوبکر البغدادی (Abu Bakr al-Baghdadi)

تا 25 میلیون دلار

ابو بکر البغدادی، که همچنین به عنوان ابو دعاء شناخته می شود و همچنین ملقب به ابراهیم عواد ابراهیم علی البدری است، رهبر ارشد سازمان تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) است. خطرات ناشی از البغدادی، از زمان نخستین اعلام پاداش 10 میلیون دلاری وزارت خارجه در سال 2011، در ازای دریافت اطلاعاتی که منجر به تعیین مکان، دستگیری، یا محکومیت وی شود، به نحو چشمگیری افزایش یافته است. در ژوئن 2014، دولت اسلامی عراق و شام (که همچنین به نام داعش شناخته می شود) کنترل بخش هایی از سوریه و عراق را بدست گرفت، برقراری خلافت اسلامی را اعلام نمود، و البغدادی را به عنوان خلیفه نامید. در سالهای اخیر، داعش بیعت گروههای جهادی را بدست آورده و موجب افراطی شدن افراد در سرتاسر جهان، و الهام بخش انجام حملات در ایالات متحده شده است. (متن کامل »)

گلمراد خلیموو (Gulmurod Khalimov)

تا 3 میلیون دلار پاداش

سرهنگ عملیات ویژه، فرمانده پلیس، و تک تیرانداز سابق ارتش تاجیکستان، گلمراد خلیموو، عضو و یک مأمور استخدام برای دولت اسلامی عراق و شام (داعش) است. او فرمانده یک واحد شبه نظامی ویژه در وزارت کشور تاجیکستان بود. خلیموو در یک ویدیوی تبلیغاتی ظاهر شده و تأیید نموده است که برای داعش مبارزه می کند، و به صورت علنی دعوت به انجام عملیات خشونت آمیز بر علیه اتباع آمریکا کرده است. (متن کامل »)

ابو محمد الشمالی (Abu-Muhammad al-Shimali)

تا 5 میلیون دلار پاداش

تراد الجربه، عضو ارشد دولت اسلامی عراق و شام (داعش) رئیس منطقه مرزی، که بیشتر به نام ابو محمد الشمالی شناخته شده است، به گروه داعش وابستگی دارد، که سابقاً از سال 2005 با نام القاعده در عراق فعالیت داشت. او اکنون به عنوان یک مأمور رسمی در کمیته مهاجرت و امور لجستیکی داعش خدمت می کند، و مسئولیت تسهیل سفر جنگجویان خارجی تروریست، به ویژه از طریق قاضی انتب در ترکیه، به سوی (متن کامل »)

اطلاعاتی که منجر به ایجاد اختلالات چشمگیر در قاچاق نفت و آثار باستانی به نفع گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) می شود

برنامه پاداش برای عدالت برای اطلاعاتی که منجر به ایجاد اختلالات چشمگیردر فروش و/یا انجام معاملات نفتی و آثار باستانی، از طرف، برای، یا به نمایندگی از طرف، یا به نفع گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) شود، مبلغ 5 میلیون دلار پاداش ارائه می دهد. (متن کامل »)