آخرین اخبار

فعالیت سایبری مخرب خارجی در برابر زیرساخت های مهم ایالات متحده

برنامه پاداش برای عدالت وزارت امور خارجه ایالات متحده تا سقف ۱۰ میلیون دلار پاداش را برای اطلاعاتی که منجر به شناسایی یا مکان هر شخصی که تحت امر یا کنترل دولت خارجی در فعالیت های مخرب سایبری علیه زیرساخت های مهم ایالات متحده در نقض قانون کلاهبرداری و سوءاستفاده رایانه ای دست داشته باشد، ارائه می‌دهد.

برخی از اقدامات مخرب سایبری که زیرساخت های مهم ایالات متحده را هدف قرار می دهند، قانون کلاهبرداری و سوءاستفاده رایانه ای را نقض می کنند. نقض قانون شامل ارسال تهدیدهای اخاذی به عنوان بخشی از حملات باج افزار؛ دسترسی غیر مجاز عمدی به رایانه یا دسترسی بیش از حد مجاز و در نتیجه کسب اطلاعات از هر رایانه محافظت شده، آگاهانه باعث انتقال یک برنامه، اطلاعات، کد یا دستور و در نتیجه چنین رفتاری، آسیب رساندن عمدی و بدون مجوز به یک رایانه محافظت شده. رایانه های محافظت شده نه تنها شامل سیستم های رایانه ای دولت و موسسات مالی ایالات متحده می باشد، بلکه همچنین سیستم های مورد استفاده در تجارت یا ارتباطات بین ایالتی یا خارجی نیز هستند. (متن کامل »)

سیدنی مایزل

شهر کندهار، افغانستان | ژانویه ۲۰۰۸

برنامه پاداش برای عدالت وزارت امور خارجه ایالات متحده برای اطلاعاتی که منجر به مکان، بازیابی و بازگشت سیدنی میزل شود، تا سقف ۵ میلیون دلار پاداش را ارائه می دهد.

در ژانویه ۲۰۰۸ سیدنی مایزل، کارمند سازمان غیر دولتی آمریکا، به همراه راننده اش توسط افراد مسلح ناشناس در شهر کندهار افغانستان ربوده شد. مایزل احتمالاً توسط رباینده گان اش در سال ۲۰۰۸ کشته شد و ممکن است در مناطق چهار اطراف کندهار به خاک سپرده شده باشد. (متن کامل »)

محمد ابطای (عبدالرحمن المغربی) شود

تا 7میلیون دلار پاداش

محمد ابطای، معروف به عبدالرحمن المغربی، یکی از رهبران کلیدی القاعده مستقر در ایران است. المغربی مسئولیت شاخه رسانه ای القاعده، الصحاب، داماد، و مشاور ارشد امیر القاعده ایمن الظواهری است.

اسنادی که از عملیات نظامی ۲۰۱۱ علیه اسامه بن لادن رهبر سابق القاعده به دست آمده حاکی از آن است که طی سالیان چند المغربی به یک چهره پرنفوذ میان القاعده مبدل گردیده است.

(متن کامل »)

مداخله خارجی در انتخابات

برنامه پاداش برای عدالت وزارت امور خارجۀ آمریکا برای اطلاعاتی که منجر به شناسایی یا ردیابی هر فردی شود که به دستور یا تحت کنترل یک دولت خارجی، با معاونت در نقض ماده 1030 فصل 18 در هر یک از انتخابات فدرال، ایالتی یا محلیِ ایالات متحده خرابکاری کند، پاداشی تا مبلغ 10 میلیون دلار در نظر گرفته است. هرگونه عملیات مخرب سایبری که زیرساخت انتخابات یا رقابت انتخاباتی را هدف قرار دهد مشمول قانون کلاهبرداری و سوء استفاده رایانه‌ای، ماده 1030 فصل 18 شده که مداخلات رایانه ای غیرمجاز و سایر اَشکال کلاهبرداری مربوط به رایانه را جرم می‌داند. همچنین قانون موضوعه دسترسی غیرمجاز رایانه‌‌ها برای به دست آوردن اطلاعات و انتقال آن به دریافت‌کنندگان غیرمجاز را ممنوع کرده است.

(متن کامل »)

جونزو اوکودایرا

تا 5 میلیون دلار پاداش

در14آوریل 1988 بمبی که در یک خودرو جاسازی شده بود در برابر باشگاه سازمان پشتیبانی و روحیه ارتش USO امریکا در شهر ناپل در ایتالیا منفجر گردید. این انفجار موجب کشته شدن پنج نفر از جمله یک سرباز زن ارتش امریکا و زخمی شدن 15نفر از جمله چهار سرباز ارتش امریکا شد. در 9 آوریل 1993 علیه زو اوکودایرا، یکی از اعضاء ارتش سرخ ژاپن (JRA)، در ارتباط با بمب گذاری ماه ژوئن در ناپل، کیفرخواستی در ایالات متحده صادر شد. اوکودایرا بمبگذاری در یک خودرو و حمله با خمپاره به سفارت امریکا در رم در ماه ژوئن 1987 مظنون شناخته شده است.

(متن کامل »)

ساجد میر (Sajid Mir)

تا 5 میلیون دلار پاداش

ساجد میر، از اعضای ارشد سازمان تروریستی خارجی لشکر طیبه (LeT)، مستقر در پاکستان، است که به دلیل مشارکت در حملات تروریستی نوامبر 2008 در بمبئی، هند، تحت تعقیب است. برنامه پاداش برای عدالت بابت اطلاعاتی که منجر به دستگیری یا محاکمه ساجد میر، بابت نقش وی در این حملات، در هر کشوری شود، تا 5 میلیون دلار پاداش می‌پردازد.

از 26 نوامبر 2008 تا 28 نوامبر 2008، ده تن از مهاجمان آموزش‌دیده در LeT مجموعه‌ای از حملات هماهنگ را علیه اهداف مختلف در بمبئی، هند، ترتیب دادند. از این اهداف می‌توان به دو هتل لوکس (قصر تاج‌محل و اوبروی)، کافه لئوپولد، خانه نریمان (Chabad) و ایستگاه قطار Chhatrapati Shivaji Terminus اشاره کرد. این حملات حدود 170 کشته بر جای گذاشت. در این حملات شش تبعه آمریکا کشته شدند: بن زیون کرومن (Ben Zion Chroman)، گاوریل هولتزبرگ (Gavriel Holtzberg)، ساندیپ جسوانی (Sandeep Jeswani)، آلن شر (Alan Scherr)، نائومی شر (Naomi Scherr) و آریه لایبیش تایتل‌باوم (Aryeh Leibish Teitelbaum).

(متن کامل »)

اختطاف مارک رندل فریشز

کابل، افغانستان | فوریه 2020

اوایل فوریه 2020 بود که مارک فرریکس را ربودند. او در زمان آدم‌ربایی ساکن کابل بود. تقریباً سال 2010 به افغانستان نقل مکان کرد و در پروژه‌های ساختمانی در سراسر این کشور کار می‌کرد.

فرریکس یک مرد سفیدپوست با قد 5 فوت و 11 اینچ (180 سانتیمتر) است و وزن او 190 پوند (86 کیلوگرم) است. رنگ موهایش قهوه‌ای روشن است که البته یا سرش را تراشیده یا موهایش در حال ریختن است. چشم‌هایش عسلی است و روی گونه چپش اثر یک زخم کهنه یک اینچی دارد. آخرین بار با چکمه‌های مشکی، شلوار سبز، ژاکت سبز و یک شال نقره‌ای دیده شده است.

(متن کامل »)

اختطاف پاول ایدون اووربی جونیر

شهر خوستِ افغانستان | می 2014

اواسط ماه می 2014، پال ا ادوین اوربیجونیور، نویسنده آمریکایی در استان خوست در افغانستان ناپدید شد، جائیکه او در آنجا مشغول تحقیق در مورد کتابی بود که خودش نویسنده آن بود. قبل از ناپدید شدنش، اُوِربی گفته بود نقشه‌اش این است که از مرز عبور کند و وارد پاکستان شود تا بتواند تحقیقش را ادامه دهد.

اُوِربی یک مرد سفیدپوست با قد 5 فوت و 9 اینچ (175 سانتی‌متر) است و 170 پوند (77) کیلو وزن دارد. موهایش سفید است و شاید آن‌ها را تراشیده باشد. چشمان عسلی دارد. اُوِربی به بیماری کانال گوش داخلی مبتلا است که نیاز به دارو و درمان دارد. او آخرین بار در اواسط ماه می 2014 در حالی که مشغول ادامه تحقیقش در مورد کتاب جدیدش بود، در شهر خوست افغانستان دیده شد.

(متن کامل »)

امیر محمد سعید عبدالرحمان المولا

تا 10 میلیون دلار پاداش

ال مولا، همچنین موسوم به حاجی عبدالله، رهبر گروه داعش است. قبلاً او یکی از رهبران ارشد گروه تروریستی القاعده در عراق بود. او به تدریج توانست در گروه داعش ارتقا پیدا کند و نقش رهبر ارشد این گروه را به عنوان معاون رهبر به عهده بگیرد.

به عنوان یکی از ارشدترین ایدئولوگ های داعش، حاجی عبدالله در اجراء و توجیه آدم ربایی، کشتار و قاچاق اقلیت مذهبی یزیدی در شمال غرب عراق کمک نموده و بعضی از عملیات تروریستی جهانی را سرپرستی کرده است.

(متن کامل »)

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

وزارت امور خارجه آمریکا تا 15 میلیون دلار پاداش برای اطلاعاتی که منجر به ایجاد اختلال در ساز و کارهای مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC) و تمامی شاخه های آن، شامل نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC-QF) شود، ارائه می دهد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حملات و فعالیت های تروریستی متعددی را در سطح جهانی تأمین مالی کرده است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی- نیروی قدس رهبری عملیات تروریستی ایران را در خارج از ایران، از طریق نمایندگان خود، مانند حزب الله و حماس به عهده دارد.

وزارت امور خارجه برای اطلاعات در ارتباط با منابع درآمد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی- نیروی قدس، شعبه های آن یا سازوکارهای اصلی تسهیل مالی آن، که شامل موارد ذیل می شود، پاداش ارائه می دهد:

(متن کامل »)

جهاد سروان مصطفی

تا 5 میلیون دلار پاداش

سروان مصطفی، موسوم به احمد گوری، انور الامریکی، یا امیر انور، یک تابع آمریکایی است که قبلا در کالیفرنیا سکونت داشت. او عملکردهای مختلفی در الشباب داشته است، منجمله مربی اردوگاه آموزشی و رهبر جنگجویان خارجی. او همچنین در فعالیتهای رسانه ای گروه مهارت دارد. مصطفی تابعیت آمریکایی دارد و قبل از نقل مکان به سومالی در سال 2005، در سن دیگو، واقع در کالیفرنیا سکونت داشته است. او ممکن است به نقاط ذیل سفر کرده باشد یا در آینده سفر کند: سومالی، یمن، اتیوپی، کنیا، و سایر کشورهای افریقایی.

مصطفی در فهرست مهمترین افراد تحت تعقیب اف. بی. ای قرار دارد، و از سوی اف.بی.آی برای فعالیتهای تروریستی خود تحت جستجو است. در 9 اکتبر 2009، یک حکم بازداشت فدرال برای مصطفی در دادگاه منطقه ای آمریکا، ناحیه جنوب کالیفرنیا صادر گردید. مصطفی به جرایم ذیل متهم شده است: توطئه چینی برای ارائه حمایت مادی به تروریستها؛ توطئه چینی برای ارائه حمایت مادی به یک سازمان تروریستی خارجی؛ و ارائه حمایت مادی به یک سازمان تروریستی خارجی.

(متن کامل »)

سعد بن عاطف العولقی

تا 6 میلیون دلار پاداش

پاداش برای عدالت تا 6 میلیون دلار برای اطلاعات که منجر به شناسایی یا تعیین محل سعد بن عاطف العولقی شود ارائه می دهد. العولقی امیر القاعده در شبه جزیره عربستان، در شبوه، ایالتی در یمن است. او به صورت علنی دعوت به انجام حملات بر علیه ایالات متحده و متحدان ما کرده است.

(متن کامل »)

ابراهیم احمد محمود القوصی

تا 4 میلیون دلار پاداش

پاداش برای عدالت تا 4 میلیون دلار برای اطلاعاتی که منجر به شناسایی یا تعیین محل ابراهیم احمد محمود القوصی شود ارائه می دهد. القوصی جزء تیم رهبری است که به “امیر” کنونی القاعده در شبه جزیره عربستان کمک می کند. از سال 2015 به بعد، او در مطالب مربوط به استخدام برای القاعده در شبه جزیره عربستان (AQAP) ظاهر می شد و حملات گرگ تنها بر علیه ایالات متحده را در تبلیغات آنلاین تشویق می کرد. او در سال 2014 به القاعده در شبه جزیره عربستان پیوست، اما دهها سال در القاعده فعالیت داشته و سالهای زیادی مستقیماً برای اسامه بن لادن کار می کرد. القوصی در دسامبر سال 2001 در پاکستان، قبل از اینکه به بازداشتگاه خلیج گوانتانامو منتقل شود دستگیر شد. او درسال 2010 در مقابل یک کمیسیون نظامی، به جرم توطئه چینی با القاعده و ارائه حمایت مادی به تروریسم اعتراف کرد. در پی یک موافقتنامه قبل از محاکمه، در سال 2012، ایالات متحده القوصی را آزاد کرد و او را به سودان بازگرداند.

(متن کامل »)

اختفاء روبرت أ. ليفينسون

جزیره کیش، ایران| 9 مارچ 2007

رابرت آ. “باب” لوینسون، یک نماینده ویژه بازنشسته اف بی آی (FBI)، در 9 مارچ 2007 طی یک سفر کاری به جزیره کیش، در ایران مفقود شد. لوینسون در سال 1998 ازاف بی آی بازنشسته شد و پس از بازنشستگی به عنوان یک کارآگاه خصوصی فعالیت می کرد. از زمان ناپدید شدن لوینسون، محل زندگی، تندرستی، و شرایط پیرامون ناپدید شدن وی نامعلوم است.

پاداش برای عدالت تا 20 میلیون دلار پاداش برای اطلاعاتی که منجر به تعیین مکان، بازیابی و بازگشت رابرت آ. لوینسون (Robert A. Levinson) شود، ارائه می دهد. در ارتباط با باب لوینسون (Bob Levinson)، یک نماینده ویژه بازنشسته اف بی آی (FBI)، که در 9 مارس 2007 طی یک سفر کاری به جزیره کیش، در ایران مفقود شد، اطلاعات درخواست می شود. لوینسون در سال 1998 ازاف بی آی بازنشسته شد و پس از بازنشستگی به عنوان یک کارآگاه خصوصی فعالیت می کرد. از زمان ناپدید شدن لوینسون، محل زندگی او، تندرستی او، و شرایط پیرامون ناپدید شدن او نامعلوم است.

(متن کامل »)

کمین 2017 نیجر

تونگو، تونگو، نیجر | 4 اکتبر 2017

در 4 اکتبر 2017، شبه نظامیان وابسته به داعش- صحرای بزرگ افریقا (ISIS-GS)، به اعضای تیم نیروهای ویژه آمریکا در نیجر که برای آموزش، مشاوره و کمک به نیروهای نیجریه ای جهت مقابله با تروریسم – و همراهی با نیروهای نیجریه ای در نزدیکی روستای تونگو تونگو در مجاورت مرز مالی در نیجریه حضور داشتند، حمله بردند. حمله ISIS-GS منجر به کشته شدن چهار سرباز آمریکایی و چهار سرباز نیجریه ای شد. دو آمریکایی دیگر و هشت نیجریایی در این زد و خورد مجروح شدند. در 12 ژانویه 2018، عدنان ابوولید السهراوی، رهبر ISIS-GS مسئولیت این کمین را به عهده گرفت.

پاداش برای عدالت تا 5 میلیون دلار پاداش در ازای اطلاعاتی که به دستگیری یا محکومیت هر فردی در هر کشوری که مسئولیت این اقدام تروریستی را به عهده دارد منجر شود، ارائه می دهد.

(متن کامل »)

فاروق السوری

تا 5 میلیون دلار پاداش

فاروق السوری رهبر سازمان تروریستی حراس الدین (HAD) است. السوری عضو سابق القاعده (AQ)، دهها سال در این سازمان تروریستی فعالیت داشته است. او در سالهای 1990 به همراه سیف العدل، رهبر ارشد القاعده در افغانستان، مربی ارشد شبه نظامی بوده و از سال 2003 تا 2005 جنگجویان را برای القاعده در عراق آموزش داده است. السوری قبلاً از سال 2009 تا 2013 در لبنان در بازداشت بسر می برد، و سپس فرمانده نظامی جبهه النصره شد. او در سال 2016 جبهه النصره را ترک کرد.

در 10 سپتامبر 2019، وزارت امور خارجه آمریکا، تحت دستور اجرایی 13224، السوری را به عنوان تروریست درسطح جهانی تعیین کرد.

(متن کامل »)

سامی العریدی

تا 5 میلیون دلار پاداش

سامی العریدی از مقامات ارشد مسئول احکام و دستورات دینی برای حراس الدین (HAD) است. العریدی قبلاً در توطئه چینی های تروریستی بر علیه آمریکا و اسرائیل دست داشته است. العریدی از اعضاء شورای حراس الدین، مرجع ارشد تصمیم‌گیری گروه است. العریدی از سال 2014 تا 2016 مقام ارشد مسئول احکام و دستورات دینی جبهه النصره بود، و این گروه را در سال 2016 ترک کرد.

حراس الدین یک گروه وابسته به القاعده است که در اوائل سال 2018، پس از اینکه چندین فرقه از هیئت تحریر الشام (HTS) جدا شدند، در سوریه پدیدار شد. رهبری حراس الدین، شامل العریدی نسبت به القاعده و رهبر آن، ایمن الظواهری وفادار باقی مانده است.

(متن کامل »)

ابو عبدالکریم المصری

تا 5 میلیون دلار پاداش

ابو عبدالکریم المصری عضو سابق القاعده (AQ) و یکی از رهبران ارشد حراس الدین (HAD) است. در سال 2018، المصری یکی از اعضاء شورای حراس الدین، مرجع ارشد تصمیم‌گیری گروه بود و نقش میانجیگر را بین این گروه و جبهه النصره به عهده داشت.

حراس الدین یک گروه وابسته به القاعده است که در اوائل سال 2018، پس از اینکه چندین فرقه از هیئت تحریر الشام (HTS) جدا شدند، در سوریه پدیدار شد. رهبری حراس الدین، شامل المصری نسبت به القاعده و رهبر آن، ایمن الظواهری وفادار باقی مانده است.

(متن کامل »)

متاز نومن عبد نایف نجم الجبوری

تا 5 میلیون دلار پاداش

متاز نومن عبد نایف نجم الجبوری همچنین موسوم به حاجی تیسیر، از رهبران ارشد حکومت اسلامی عراق و شام (داعش)، و از اعضای بازمانده سازمان سابق داعش، یعنی القاعده درعراق (AQI) است.

الجبوری بر ساختن بمب ها در عملیات تروریستی و شورشی داعش نظارت می کرد.

(متن کامل »)

سامی جاسم محمد الجبوری

تا 5 میلیون دلار پاداش

سامی جاسم محمد الجبوری، همچنین موسوم به حاجی حمید، یکی از رهبران ارشد حکومت اسلامی عراق و شام (داعش)، و از اعضای بازمانده سازمان سابق داعش، یعنی القاعده درعراق (AQI) است. محمد الجبوری در اداره امور مالی برای عملیات تروریستی داعش نقشی ابزاری و سودمند ایفا کرده است.

در حالیکه در سال 2014 به عنوان معاون داعش در موصل جنوبی خدمت می کرد، بنا به گزارشات دریافت شده، او به عنوان آنچه که وزیر امور مالی داعش تلقی می شود خدمت می کرد، و بر عملیات درآمدزای گروه، اعم از فروش غیرقانونی نفت، گاز، آثار باستانی و مواد معدنی نظارت می کرد.

(متن کامل »)

شبکه های آدم ربایی داعش

برنامه پاداش برای عدالت وزارت امور خارجه آمریکا تا 5 میلیون دلار پاداش برای اطلاعات مربوط به شبکه های آدم ربایی داعش یا افرادی که مسئولیت آدم ربایی کشیش های مسیحی، ماهر محفوظ، مایکل کایال، گرگوریوس ابراهیم، بولوس یازیگی، و پائولو دال اوگلیو را به عهده دارند، ارائه می دهد. این پاداش ها در لحظه ای مهم در مبارزه ما علیه داعش ارائه می شود. آدم ربایی رهبران مذهبی نشانگر تاکتیک های بی رحمانه داعش، و تأیید هدف قرار دادن افراد بی گناه است.

در 9 فوریه 2013، کشیش ارتدکس یونانی ماهر محفوظ و کشیش کاتولیک ارمنی مایکل کایال در یک اتوبوس عمومی به سوی صومعه کفرون در سوریه سفر می کردند. حدود 30 کیلومتر در خارج از شهر حلب، افراط گرایان داعش وسیله نقلیه را متوقف کردند، اسناد مسافرین را بررسی کرده، سپس دو کشیش را از اتوبوس پیاده کردند. از آن روز تا کنون هیچ خبری از آنها نشده و کسی آنها را ندیده است.

(متن کامل »)

سلمان رئوف سلمان

تا 7میلیون دلار پاداش

سلمان رئوف سلمان فعالیت های تروریستی حزب الله در نیمکره غربی را هدایت و از آنها حمایت می کند. به عنوان یکی از رهبران سازمان امنیت خارجی حزب الله (ESO) ، سلمان همچنین در توطئه چینی هایی در سرتاسر دنیا شرکت داشته است. ESO عنصر حزب الله، مسئول برنامه ریزی، هماهنگی، و انجام عملیات تروریستی در خارج از لبنان است. این حملات عمدتاً اسرائیلی ها و آمریکایی ها را مورد هدف قرار داده اند.

از میان توطئه چینی هایی که سلمان در آنها شرکت داشته، بمبگذاری در مرکز فرهنگی انجمن متقابل اسرائیل -آرژانین (AMIA) بوده است. در 18 ژوئیه 1994، حزب الله یک وسیله انفجاری دست ساز در داخل یک خودرو را در خارج از مرکز فرهنگی AMIA واقع در بوینس آیرس منفجر کرد، که موجب کشته شدن 85 تن گردید. سلمان به عنوان هماهنگ کننده این حمله در محل تعیین شده است.

(متن کامل »)

شبکه مالی حزب الله لبنان

پاداش برای عدالت تا مبلغ 10 میلیون دلار پاداش در ازای اطلاعاتی که منجر به ایجاد اختلال در سازوکارهای مالی حزب الله لبنان شود ارائه می دهد. گروههای تروریستی مانند حزب الله برای ادامه عملیات و انجام حملات در سطح جهانی، بر شبکه های تأمین مالی و تسهیلاتی اتکا دارند. حزب الله تقریباً یک میلیارد دلار در سال از طریق حمایت مالی مستقیم از ایران، کسب و کارهای بین المللی و مراکز سرمایه گذاری، شبکه های اهداء کنندگان، فعالیت های فساد و پولشویی بدست می آورد. این گروه از این وجوه برای حمایت از فعالیت های بدخواهانه خود در سراسر جهان از جمله: اعزام اعضای شبه نظامی آن به سوریه برای حمایت از دیکتاتوری اسد استفاده می کند؛ انجام عملیات برای پایش و گردآوری اطلاعات در خاک آمریکا؛ و افزایش توان نظامی به حدی که حزب الله ادعا می کند که دارای موشک های هدایت دقیق است. این عملیات تروریستی از طریق شبکه بین المللی حزب الله، متشکل از حامیان و فعالیتهای مالی — تأمین کنندگان مالی و زیرساختاری که نیروی حیاتی حزب الله را تشکیل می دهند تأمین می شود.

(متن کامل »)

حملات سال 2008 بمبئی (مومبای)

بمبئی (مومبای)، هند | 26 تا 29 نوامبر 2008

از 26 نوامبر 2008 تا 29 نوامبر 2008، ده مهاجم آموزش دیده از طرف سازمان خارجی تروریستی لشکر طیبه(LeT) واقع در پاکستان، یک سری حملات هماهنگ شده بر علیه اهداف چندگانه در بمبئی، هند، شامل هتل تاج محل، هتل اوبروی، کافه لئوپولد، خانه نریمان (خباد)، و ایستگاه پایانه ترمینال راه آهن چاتراپاتی شیواجی به انجام رساندند که حدود 170 کشته بر جای گذاشت.

طی این محاصره سه روزه، شش آمریکایی کشته شدند: بن زیون چرومن، گاوریل هولتزبرگ، ساندیپ جزوانی، آلن شر، دخترش نائومی شر، و آریه لبیش تتلبام.

(متن کامل »)

صالح العاروری

تا 5 میلیون دلار پاداش

در اکتبر 2017، صالح العاروری، یکی از بنیانگذاران گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس، به عنوان معاون رهبر دفتر سیاسی حماس انتخاب شد. العاروری منابع مالی و عملیات نظامی حماس را در کرانه غربی هدایت می کند و در چندین حمله تروریستی، ربودن و آدم ربایی شرکت داشته است. در سال 2014، العاروری مسئولیت حماس را در ارتباط با حمله تروریستی 12 ژوئن 2014، که منجر به ربودن و کشتن سه نوجوان اسرائیلی در کرانه غربی، منجمله یک شهروند دو تابعیتی آمریکایی-اسرائیلی به نام نفتالی فرائنکل شد، اعلام نمود. او علناً این قتل ها را به عنوان “عملی قهرمانانه” مورد ستایش قرار داد. در سپتامبر 2015، وزارت خزانه داری ایالات متحده، به موجب فرمان اجرایی 13224، العاروری را به طور ویژه به عنوان تروریست در سطح جهانی (SDGT) تعیین کرد، و بدینوسیله تحریم های خود را بر دارایی های مالی وی اعمال می کند.

(متن کامل »)

خلیل یوسف حرب

تا 5 میلیون دلار پاداش

خلیل یوسف حرب، مشاور نزدیک دبیرکل حسن نصرالله، رهبر گروه تروریستی حزب الله لبنان است و به عنوان رابط اصلی نظامی سازمان های تروریستی ایران و فلسطین فعالیت کرده است. حارب فرماندهی و نظارت عملیات نظامی سازمان را در سرزمین های فلسطینی و چندین کشور در سراسر خاورمیانه به عهده داشته است. از سال 2012، حرب در جابجایی مقادیر زیادی پول به متحدان سیاسی حزب الله در یمن دست داشته است. در اوت 2013، وزارت خزانه داری ایالات متحده، به موجب فرمان اجرایی 13224، حرب را به طور ویژه به عنوان تروریست در سطح جهانی (SDGT) تعیین کرد.

(متن کامل »)

هیثم علی طباطبایی

تا 5 میلیون دلار پاداش

هیثم علی طباطبایی از رهبران نظامی کلیدی حزب الله است که فرماندهی نیروهای ویژه حزب الله در سوریه و یمن را به عهده داشته است. اقدامات طباطبایی در سوریه و یمن به عنوان بخشی از عملیات وسیعتر حزب الله جهت ارائه آموزش، لوازم و پرسنل در راستای حمایت از فعالیت های بی ثبات سازی منطقه ای است. در اکتبر سال 2016، وزارت خزانه داری ایالات متحده، به موجب فرمان اجرایی 13224، طباطبایی را به طور ویژه به عنوان تروریست در سطح جهانی (SDGT) تعیین کرد.

(متن کامل »)

خالد سعید الباطرفی

تا 5 میلیون دلار پاداش

خالد الباطرفی از اعضاء ارشد سازمان القاعده در شبه جزیره عربستان (AQAP) در استان حضرموت واقع در یمن، و عضو سابق مجلس شورای سازمان القاعده در شبه جزیره عربستان بود. در سال 1999، او به افغانستان سفر کرد، و در آنجا در اردوگاه فاروق القاعده آموزش دید. در سال 2001، او در کنار طالبان بر علیه نیروهای آمریکا و ائتلاف شمال جنگید. در سال 2010، الباطرفی به سازمان القاعده در شبه جزیره عربستان در یمن پیوست، و رهبری جنگجویان سازمان القاعده در شبه جزیره عربستان را برای به تصرف درآوردن استان آبین در یمن به عهده داشت، و امیر سازمان القاعده در شبه جزیره عربستان در آبین نامیده شد. در پی مرگ رهبر سازمان القاعده در شبه جزیره عربستان، ناصر الوحیشی، در اثر ضربه نظامی آمریکا در ژوئن 2016، او بیانیه ای صادر کرد که طی آن اعلام نمود که القاعده اقتصاد آمریکا را نابود خواهد کرد و به سایر منافع آمریکا حمله خواهد کرد.

(متن کامل »)

سیف العادل

تا 10 میلیون دلار پاداش

العدل رهبر ارشد القاعده و عضو شورای رهبری القاعده تحت عنوان «مجلس الشورا» است. العدل همچنین کمیته نظامی القاعده را رهبری می کند.

العدل در ماه نوامبر سال 1998 میلادی به خاطر نقش داشتن در حادثه بمب گذاری سفارت خانه های ایالات متحده واقع در شهرهای دارالسلام در کشور تانزانیا و نایروبی در کشور کنیا در تاریخ 7 اوت 1998 میلادی، توسط هيئت منصفه عالی فدرال، متهم شناخته شده و تحت پیگرد قانونی قرار گرفت. در این حمله ها، 224 غیرنظامی کشته و بیش از 5000 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

او در زمان دستگیری به همراه هزاران نفر دیگر از ستیزه جویان ضد دولتی به دلیل اقدام به ترور وزیر کشور مصر در سال 1987 میلادی، دارای درجه سرهنگ دومی در نیروهای ویژه مصر بود

از اوایل سال 1990 میلادی، العدل و دیگر نیروهای عملیاتی القاعده، آموزش های نظامی و اطلاعاتی را در کشورهای مختلف از جمله افغانستان، پاکستان و سودان برای بکارگیری توسط القاعده و گروه های وابسته به آن از جمله «جهاد اسلامی مصر» فراهم نمودند.

(متن کامل »)

عبدالولی

تا 3 میلیون دلار پاداش

عبدالولی رهبر جماعت الاحرار(JuA)، شاخه ستیزه گر وابسته به تحریک طالبان پاکستان (TTP) است. طبق گزارشات، او فعالیت خود را از ولایات ننگرهار و به انجام می رساند.

جماعت الاحرار، تحت رهبری ولی، یکی از فعالترین شبکه های عملیاتی تحریک طالبان پاکستان (TTP) در ولایت پنجاب بوده و مسئولیت چندین بمب‌گذاری انتحاری و سایر حملات در سرتاسر پاکستان را به عهده گرفته است.

در مارس 2016، جماعت الاحرار یک بمب‌گذاری انتحاری در یک پارک عمومی در لاهور، پاکستان به انجام رساند که موجب کشته شدن 75 نفر و مجروح شدن 340 نفر گردید.

(متن کامل »)

منگال باغ

تا 3 میلیون دلار پاداش

منگال باغ رهبر گروه شبه نظامی لشکر اسلام، شاخه سیزه گر وابسته به تحریک طالبان پاکستان (TTP) است. گروه او از طریق قاچاق مواد مخدر، قاچاق، آدم ربایی، حملات به کاروان های دریایی ناتو، و مالیات های مبتنی بر حمل و نقل تجاری بین پاکستان و افغانستان درآمد کسب می کند.

باغ از سال 2006 رهبری لشکر اسلام را به عهده داشته و جهت محافظت از جریان های غیر قانونی کسب درآمد، پیوسته متحدان خود را تغییر داده است، در حالیکه تفسیری افراطی از اسلام دیوبندی در مناطق افغانستان شرقی و پاکستان غربی که تحت کنترل اوست، به ویژه در ولایت ننگرهار، واقع درافغانستان را تقویت می کند.

او در منطقه خیبر، پاکستان متولد شده است، و تصور می رود که در اواسط چهل سالگی به سر می برد. باغ عضو قبیله افریدی است. او چندین سال در مکتبی تحصیل کرده است، و سپس در کنار گروههای ستیزه گر در افغانستان جنگیده است.

(متن کامل »)

احلام احمد التمیمی

تا 5 میلیون دلار پاداش

احلام احمد التمیمی، شهروند اردنی، که همچنین با نام “خالطی”، و “حلاتی” شناخته می شود، یک تروریست محکوم شده و از عاملین حماس است.

در 9 اوت 2001، التمیمی یک بمب و یک بمب گذار انتحاری حماس را به یک رستوران پیتزا فروشی شلوغ به نام سبارو در اورشلیم منتقل کرد، و بمب گذار در آنجا مواد منفجره را منفجر کرد، که در اثر آن 15 نفر کشته شدند، منجمله هفت کودک. طی این انفجار دو شهروند آمریکایی به نام جودیت شوشانا گرینبوم، یک معلم 31 ساله از نیوجرسی، و مالکا چانا رات، 15 ساله، کشته شدند. بیش از 120 نفر دیگر مجروح شدند، منجمله چهار آمریکایی. حماس مسئولیت این بمبگذاری را به عهده گرفت.

در سال 2003، التمیمی در یک دادگاه اسرائیلی در ارتباط با شرکت در حمله مربوطه اقرار به جرم کرد و برای کمک به بمبگذار به 16 حبس ابد در اسرائیل محکوم شد. او در اکتبر 2011 در چارچوب مبادله زندانیان بین حماس و اسرائیل آزاد شد. در 14 مارس 2017، وزارت دادگستری آمریکا مطابق با قوانین ایالات متحده، برای التمیمی به اتهام ” توطئه برای استفاده از سلاح کشتار جمعی بر علیه اتباع آمریکایی در خارج از آمریکا، که منجر به مرگ شد” یک شکایت کیفری و یک قرار توقیف صادر نمود. اف بی آی نیز التمیمی را به لیست خطرناکترین تروریست های در حال تعقیب افزود و در حال حاضر او را به عنوان یک فرد” مسلح و خطرناک” تلقی می کند.

(متن کامل »)

طلال حمیه (Talal Hamiyah)

تا 7میلیون دلار پاداش

طلال حمیه رئیس سازمان امنیت خارجی حزب الله ESO) /ای اس او) است که در سرتاسر جهان سلول های سازماندهی شده دارد. ESO عنصر حزب الله است که مسئولیت برنامه ریزی، هماهنگی، و اجرای حملات تروریستی در خارج از لبنان را به عهده دارد. این حملات عمدتاً اسرائیلی ها و آمریکایی ها را مورد هدف قرار داده اند.

در 13 سپتامبر 2012، در پی دستور اجرایی 13224، وزارت خزانه داری آمریکا، طلال حمیه را بخاطر ارائه حمایت در ارتباط با فعالیت های تروریستی حزب الله در خاور میانه و در جهان، به عنوان یک تروریست در سطح جهانی(SDGT) تعیین کرده است.

(متن کامل »)

فواد شکر (Fuad Shukr)

تا 5 میلیون دلار پاداش

فواد شکر از مدت زمانی طولانی به عنوان مشاور ارشد امور نظامی برای حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله فعالیت داشته است. شکر از عاملین ارشد حزب الله است که فرماندهی نیروهای نظامی حزب الله در جنوب لبنان را به عهده دارد. او در بالاترین هیئت نظامی حزب الله به نام شورای جهاد خدمت می کند.

فعالیت های شکر برای حزب الله و به نمایندگی از طرف حزب الله به مدت 30 سال است که ادامه دارد. او از همکاران نزدیک فرمانده حزب الله به نام عماد مغنیه که اکنون درگذشته است، بود. شکر در برنامه ریزی و اجرای بمب گذاری 23 اکتبر 1983 در مقر تفنگداران آمریکایی در بیروت، لبنان، که منجر به کشته شدن 241 پرسنل خدماتی آمریکا شد، نقشی عمده ایفا کرده است.

(متن کامل »)

محمد الجولانی (Muhammad al-Jawlani)

تا 10 میلیون دلار پاداش

محمد الجولانی که همچنین با نام مستعار ابومحمد الجولانی شناخته می شود، و همچنین محمد الجولانی نامیده می شود، رهبر ارشد سازمان تروریستی جبهه النُصره یا جبهه نصرت (ANF)، شاخه القاعده در سوریه است. در آوریل 2013، الجولانی با القاعده و رهبر آن، ایمن الظواهری اعلام بیعت کرد. در ژوئیه 2016، الجولانی طی یک ویدیوی آنلاین، القاعده و ایمن الظواهری را مورد ستایش قرار داد و اظهار داشت که جبهه النُصره نام خود را به جبهه فتح شام (” جبهه فتح الشام”) تغییر می دهد. تحت رهبری الجولانی، جبهه النُصره یا نصرت چندین حمله تروریستی در سرتاسر سوریه به انجام رسانده، که غالباً غیرنظامیان را هدفگیری کرده است. بنا بر گزارشات، در آوریل 2015، جبهه النُصره حدود 300 کرد غیر نظامی را از یک محل بازرسی وسائط نقلیه در سوریه ربوده و بعد از مدتی آزاد کرد. در ژوئن 2015، جبهه النُصره مسئولیت کشتار 20 ساکن روستای دروزی قلب لوزه در ایالت ادلب، سوریه را به عهده گرفت. (متن کامل »)

کشتن جوئل وزلی شروم (Joel Wesley Shrum)

ال رتورنو، کلمبیا | 20 ژوئن 2013

در 18 مارس 2012، شروم 29 ساله، هنگامی که به محل کار خود در تایز، واقع در یمن می رفت، توسط موتور سواری که به اتومبیل وی نزدیک شده بود به ضرب گلوله کشته شد. شروم در زمان مرگ به عنوان مدیر و معلم زبان انگلیسی در مرکز بین المللی آموزش و توسعه کار می کرد. او به همراه همسر و دو فرزند جوان خود در یمن زندگی می کرد. چند روز پس از این حمله، سازمان تروریستی القاعده در شبه جزیره عربستان (AQAP) مسئولیت این قتل را به عهده گرفت. برنامه پاداش برای عدالت وزارت امور خارجه آمریکا پاداشی تا مبلغ 5 میلیون دلار برای اطلاعاتی ارائه می دهد که منجر به دستگیری یا محکومیت افرادی شود که مرتکب قتل، طرح ریزی، یا کمک برای قتل شهروند آمریکایی جوئل شروم (Joel Shrum) شدند. (متن کامل »)

ابو محمد الشمالی (Abu-Muhammad al-Shimali)

تا 5 میلیون دلار پاداش

تراد الجربه، عضو ارشد دولت اسلامی عراق و شام (داعش) رئیس منطقه مرزی، که بیشتر به نام ابو محمد الشمالی شناخته شده است، به گروه داعش وابستگی دارد، که سابقاً از سال 2005 با نام القاعده در عراق فعالیت داشت. او اکنون به عنوان یک مأمور رسمی در کمیته مهاجرت و امور لجستیکی داعش خدمت می کند، و مسئولیت تسهیل سفر جنگجویان خارجی تروریست، به ویژه از طریق قاضی انتب در ترکیه، به سوی (متن کامل »)

اطلاعاتی که منجر به ایجاد اختلالات چشمگیر در قاچاق نفت و آثار باستانی به نفع گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) می شود

برنامه پاداش برای عدالت برای اطلاعاتی که منجر به ایجاد اختلالات چشمگیردر فروش و/یا انجام معاملات نفتی و آثار باستانی، از طرف، برای، یا به نمایندگی از طرف، یا به نفع گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) شود، مبلغ 5 میلیون دلار پاداش ارائه می دهد. (متن کامل »)