تحت تعقیب است
اطلاعاتی که سبب اجرای عدالت خواهد شد...

سامی جاسم محمد الجبوری

تا 5 میلیون دالر انعام

سامی جاسم محمد الجبوری موسوم به حاجی حمید یکی از رهبران ارشد دولت اسلامی عراق و شام (ISIS) و اعضای سازمان قبلی ISIS یعنی القاعده در عراق (AQI) است. محمد الجبوری در مدیریت مالی عملیات تروریستی داعش نقش مؤثری داشته است.

بنا به راپورها، وی در زمان خدمت به عنوان معاون ISIS در جنوب موصل در سال 2014، نقشی معادل وزیر مالیه ISIS را داشت و بر فعالیت‌های عایداتی این گروه حاصل از فروش غیرقانونی نفت، گاز، آثار باستانی و مواد معدنی نظارت می‌کرد.

وزارت مالیه ایالات متحده در سپتمبر 2015 و به موجب دستورالعمل اجرایی (E.O.) 13224 وی را به عنوان یک تروریست خاص جهانی تعیین کرد که مجازات‌های مالی را علیه تروریست‌ها و کسانی که از تروریست‌ها یا اقدامات تروریستی حمایت می‌کنند، اعمال می‌کند.

ISIS که با نام داعش نیز شناخته می‌شود در سال 2014 کنترول بخش‌هایی از سوریه و عراق را به دست گرفت و حکومت موسوم به “خلافت” اسلامی را اعلام کرد و البغدادی را “خلیفه” خواند. در سال‌های اخیر، گروه‌های جهادی و افراد تندرو در سرتاسر جهان با ISIS بیعت کرده‌اند و الهام‌بخش حملاتی در جهان شده‌اند.

این جایزه نقطه عطف مهمی در مبارزه ما با ISIS است. پس از شکست ISIS در میدان جنگ، مصمم هستیم رهبران این گروه را شناسایی و پیدا کنیم تا ائتلاف جهانی ملت‌هایی که برای شکست دادن ISIS تلاش می‌کنند بتواند همچنان به نابودسازی بقایای ISIS ادامه دهد و جاه‌طلبی‌های آن را در سطح جهان خنثی کند.

عکس اضافی از

سامی جاسم محمد الجبوری