تحت تعقیب است
اطلاعاتی که سبب اجرای عدالت خواهد شد...

سیف العادل

تا 10 میلیون دالر

العدل یک رهبر ارشد القاعده و یکی از اعضای شورای رهبری القاعده به نام “مجلس الشورا” است. العدل رئیس کمیته نظامی القاعده نیز هست.

العدل توسط یک هیئت منصفه فدرال، در نومبر سال 1998 به اتهام بمب گذاری در سفارتخانه های ایالات متحده در دارالسلام تانزانیا و نایروبی کینیا در 7 آگست 1998 متهم و محکوم شده بود. این حملات 224 غیرنظامی را کشته و بیش از 5,000 نفر دیگر را زخمی کرد.

وی قبل از دستگیری در سال 1987 به همراه هزاران نفر از ملیشه های ضد دولتی پس از اقدام به ترور وزیر داخله کشور مصر، یک دگرمن در قوای خاص مصر بود.

العدل و دیگر فعالان القاعده در سال 1990 تریننگ نظامی و کشفی را در کشورهای مختلف از جمله افغانستان، پاکستان و سودان برای استفاده القاعده و گروپ های وابسته به آن از جمله جهاد اسلامی مصر فراهم می کردند.

در 1992 و 1993، وی و عبدالله به عاملین القاعده و همچنین قبایل سومالی که در عملیات های بازگشت امید (Restore Hope) به مبارزه علیه قوای ایالات متحده در موگادیشو مشغول بودند، تریننگ نظامی داده است.

وی توسط یک هیئت منصفه فدرال، در نوامبر سال 1998 به دلیل نقش ادعایی اش در بمب گذاری در سفارتخانه های ایالات متحده در دارالسلام تانزانیا و نایروبی کینیا در 7 آگست 1998 متهم شد.

پس از بمب گذاری، العدل به جنوب شرقی ایران نقل مکان کرده و تحت حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران زندگی می کرد. در اپریل سال 2003، مقامات ایرانی او، عبدالله، و دیگر رهبران القاعده را تحت بازداشت خانگی قرار دادند.

در سپتمبر سال 2015، العدل و چهار نفر دیگر از رهبران ارشد القاعده برای معاوضه با یک دیپلمات ایرانی که توسط القاعده در یمن ربوده شده بودند، از ایران آزاد شدند.

العدل بریدمن ارشد ابومصعب الزرقاوی بود که بنیانگذار القاعده در عراق بود که بعدا به داعش تبدیل شد.

عکس اضافی از

English AAA and SaA PDF