تحت تعقیب است
اطلاعاتی که سبب اجرای عدالت خواهد شد...

محمد الجولانی (Muhammad al-Jawlani)

تا 10 میلیون دالر

محمد الجولانی، معروف به ابومحمد الگولانی (Abu Muhammad al-Golani) و نیز محمد الجولانی (Muhammad al-Julani)، رهبر گروه تروریستی جبهه النصر (ANF) شاخه رسمی القاعده در سوریه است.

در آوریل 2013، الجولانی وفاداری خود به القاعده و رهبر آن ایمن الظواهری را اعلام کرد. در جولای 2016، الجولانی، القاعده و الظواهری را در یک تماس ویدئویی آنلاین ستود و ادعا کرد که ANF ( جبهه النصر) نامش را به جبهة فتح الشام («فتح جبهه شام») تغییر داده است.

ANF (جبهه النصر) تحت رهبری الجولانی، حملات تروریستی متعددی را در سراسر سوریه اغلب با هدف قراردادن مردم عادی انجام داده است. بنا بر گزارشی در آوریل 2015، ANF (جبهه النصر) اقدام به ربودن تقریبا 300 شهروند کرد از یک ایستگاه بازرسی در سوریه کرد و سپس آن‌ها را آزاد کرد. در آوریل 2015، ANF (جبهه النصر) مسئولیت قتل عام 20 نفر از ساکنین روستای قلب لوزه در استان ادلب واقع در سوریه را به عهده گرفت.

در ژانویه سال 2017، ANF (جبهه نصر) با چندین گروه مخالف تندروی دیگر ادغام شد تا گروه هیات تحریر الشام (HTS) را تشکیل دهند. ANF (جبهه نصر) گروه وابسته به القاعده در سوریه باقی می ماند. در حالی که الجوانی رهبر HTS نیست، او رهبر ANF (جبهه النصر) است که در راس گروه هیات تحریر الشام (HTS) قرار دارد.

ANF (جبهه النصر) تحت قانون مهاجرت و ملیت به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی (FTO) و تحت E.O. 13224 به عنوان یک نهاد ویژه تروریست جهانی شناخته شده است. کمیته تحریم های گروه های داعش (حکومت اسلامی عراق و شام) و القاعده در شورای امنیت سازمان ملل نیز ANF (جبهه النصر) را به فهرست تحریم های خود افزوده است.

الجولانی (Al-Jawlani) تحت فرمان اجرایی 13224 از سوی وزارت امور خارجه به عنوان یک تروریست ویژه جهانی (SDGT) معرفی شده است. وی همچنین در فهرست کمیته تحریم های گروه های داعش (حکومت اسلامی عراق و شام) و القاعده شورای امنیت سازمان ملل قرار دارد.

عکس اضافی از

Muhammad al-Jawlani English Poster
محمد الجولانی (Muhammad al-Jawlani)