تحت تعقیب است
اطلاعاتی که سبب اجرای عدالت خواهد شد...

ملک ابو عبدالکریم

تا 3 میلیون دالر جایزه

ملک ابو عبدالکریم یک رهبر ارشد یک انجمن از جنگنده گان در داخل گروه تروریستی القاعده در سرزمینهای اسلامی مغرب (AQIM) میباشد. انجمن وی،تحت قومنده عبدالکریم اسلحه تهیه کرده است و عملیات اختطاف و حملات تروریستی در مقیاس کوچک را در مناطق شمالی و غربی افریقا انجام داده است. طبق گزارشها، عبددالکریم مسئول قتل یک گروگان فرانسوی هفتاد و هشت ساله در نایجر در ماه جولای 2010 بوده است. یک حمله صورتگرفته از سوی انجمن عبدالکریم در ماه جون 2010 به مرگ 11 عسکر امنیه الجزایری منجر شد.

گروه القاعده در سرزمینهای اسلامی مغرب (AQIM)، که قبلاً به گروه سلفی برای وعظ و محاربه(GSPC) مشهور بود، دهها حمله تروریستی را در منطقه شمالغرب افریقا انجام داده است. AQIM مسئولیت بمبگذاریهای انتحاری، اختطاف اتباع غربی، ترورها، و حملات توسط آلات انفجاری بهبودیافته را بر عهده گرفته است. این گروه دو عملیات انتحاری همزمان را در ماه دسمبر 2007 انجام داد، که قرارگاه مرکزی یک برنامه ملل متحد و نیز شورای قانون اساسی الجزایر را مورد هدف قرار داده بودند. این دو حمله انتحاری موجب کشته شدن 42 تن و مجروح شدن 158 تن دیگر شد. AQIMهمچنین مسئولیت قتل ماه جون 2009 کریستوفر لگت، تبعه امریکایی که در موریتانیا مصورف انجام مأموریت کاری خود بود، را بر عهده گرفته است. در ماه سپتمبر 2012، AQIM اعضای خود را به تهدید سفارتخانههای ایالات متحده و قتل سفیران ایالات متحده تشویق کرد. AQIM در ماه سپتمبر 2006 اتحاد رسمی خود را با القاعده اعلام کرد، و از آن زمان قصد خود برای حمله به اهداف غربی را یکبار دیگر اظهار داشته است.

وزارت خارجه ایالات متحده طبق بخش 219 قانوننامه مهاجرت و ملیت (نسخه اصلاحشده) در 27 مارچ 2002، GSPC را یک سازمان تروریستی خارجی محسوب کرد، و در 16 اکتوبر 2009 عنوان این گروه را تحت نام جدید آن، یعنی AQIM، اصلاح کرد. وزارت خرانهداری ایالات متحده طبق فرمان اجرایی شماره 13224 در 21 فبروری 2008 این گروه را یک مؤسسه تروریستی منصوبشده خاصنام نهاد.