اعمال تیروریستی
معلومات درباره ...

شبکه مالی حزب الله لبنان

جایزه برای عدالت، یک جایزه مبلغ حداکثر 10 میلیون دالر برای معلومات ارائه میدهد که منجر به مختل شدن سیستم های مالی حزب الله لبنان گردد. گروه های تروریستی مانند حزب الله از شبکه های تأمین مالی و تسهیل سازی برای تداوم فعالیت ها و انجام حملات به سطح جهانی استفاده میکنند. حزب الله هرساله از طریق کمک مالی مستقیم از طرف ایران، تجارت و سرمایه گذاری های بین المللی، شبکه های اهدای کمک مالی، فعالیت های فسادآمیز و پولشویی تقریباً یک میلیارد دالر درآمد کسب میکند. این گروه از این پول برای حمایت از فعالیت های تخریبی خود در سراسر جهان بهره میگیرد از جمله: اعزام اعضای ملیشه های خود به سوریه در حمایت از دیکتاتوری اسد؛ عملیات مورد ادعا برای نظارت و جمع آوری معلومات در سرزمین آمریکا؛ و افزایش توان نظامی خود تاحد که حزب الله ادعا میکند دارای راکت های هدایت شونده دقیق است. مصرف این عملیات های تروریستی از طریق شبکه بین المللی حامیان مالی و فعالیت های مالی حزب الله – یعنی تأمین کننده گان و زیربنا های مالی که نیروی حیاتی حزب الله را تشکیل میدهند – تأمین میشود.

حزب الله مقدار قابل توجه سلاح، آموزش و بودیجه از ایران را دریافت میکند که وزیر امور خارجه آن را به عنوان کشور حامی تروریزم تعیین کرده است. وزارت امور خارجه حزب الله را در اکتوبر 1997 به عنوان سازمان تروریستی خارجی (FTO) و در اکتوبر 2001 بر اساس فرمان اجراییوی 13224 به عنوان تروریست جهانی تعیین شده خاص (SDGT) تعیین نموده است.

این جایزه میتواند برای معلومات ارائه گردد که منجر به شناسایی و اختلال موارد ذیل شود:

  • یک منبع مهم درآمد برای این سازمان یا سیستم های اصلی تسهیل مالی آن؛
  • اهداکننده گان بزرگ کمک مالی و تسهیلگران بزرگ مالی حزب الله؛
  • مؤسسات مالی و مراکز مبادله که آگاهانه معاملات قابل توجه حزب الله را انجام میدهند؛
  • تجارت ها و سرمایه گذاری های متعلق به حزب الله یا تحت کنترول آن؛
  • شرکت های صوری فعال در زمینه تدارکات بین المللی تکنالوژی های با کاربرد دوگانه؛ و
  • طرح های مجرمانه اعضای حزب الله و حامیان آن که از لحاظ مالی به سازمان فایده میرسانند.

به دنبال این اختلال، پیشکش جایزه، افراد ذیل را به عنوان تمویل کنندگان و تسهیل کنندگان کلیدی حزب الله برجسته میسازد، افرادی که در مورد شان در پی معلومات بوده و وزارت خزانه داری امریکا آنان را به عنوان SDGTs ملقب نموده است:

 
Muhammad Kawtharani

محمد کوثرانی

نام:
محمد کوثرانی

نام های مستعار:
محمد الکوثرانی؛ محمد کوثرانی محمد کوثرانی؛ جعفر الکوثرانی؛ شیخ محمد کوثرانی

تاریخ تولد:
1945؛ 1959؛ 1961

محل تولد:
نجف، عراق

تابعیت:
لبنان؛ عراق

گروه تروریستی:
حزب الله لبنان

القاب فردی:
SDGT خزانه داری: 22 اگست، 2013

محمد کوثرانی رهبر ارشد نیروهای حزب الله در عراق است. کوثرانی مسؤولیت بعضی همآهنگی های سیاسی گروه های شبه نظامی وابسته به ایران در عراق را که توسط جنرال قاسم سلیمانی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC)، رهبر نظامی ایرانی که در جنوری 2020 در نتیجه یک حمله نظامی امریکا کشته شد، به عهده داشت. کوثرانی عملیات های گروه های را که خارج از کنترول حکومت عراق هستند، را تسهیل ساخته و بصورت خشونت آمیز اعتراض ها را سرکوب نموده، بالای سفارت های دیپلماتیک خارجی حمله کرده و در فعالیت های گسترده جنایات سازمان یافته دست داشته اند. منحیث عضو شورای سیاسی حزب الله، کوثرانی تلاش های حزب الله را در فراهم سازی آموزش، تمویل و حمایت سیاسی و لوژستیکی گروه های شورشی شیعه در عراق، بیشتر نموده است. کوثرانی همچنان افراطی های که برای همکاری به رژیم اسد وارد سوریه میشوند، کمک نموده است.

 
Adham Husayn Tabaja

ادهم حسین طباجه

نام:
ادهم حسین طباجه

اسامی مستعار:
ادهم حسین طباجه؛ ادهم طباجه

تاریخ تولد:
24 اکتوبر 1967

محل تولد:
کفرتبنیت 50، لبنان

محل تولد دیگر:
کفر تبنیت، لبنان؛ غبیری، لبنان؛ الغبیره، لبنان

تابعیت:
لبنانی

پاسپورت:
RL1294089 (لبنان)

شماره شناسایی:
00986426 (عراق)

گروه تروریستی:
حزب الله لبنان

معرفی فردی:
SDGT وزارت مالیه: 10 جون 2015

ادهم طباجه یک عضو حزب الله است که روابط مستقیم با عناصر بلند رتبه حزب الله، از جمله بخش عملیاتی این گروه تروریستی یعنی جهاد اسلامی دارد. طباجه همچنین از طرف این گروه املاک را در لبنان در اختیار دارد. او صاحب سهام اکثریت شرکت انکشافی و ساختمانی املاک در لبنان موسوم به Al-Inmaa Group for Tourism Works برای فعالیت های سیاحتی است. طباجه، Al-Inmaa Group for Tourism Works برای فعالیت های سیاحتی و شرکت های تابع آن در جون 2015 به عنوان SDGT تعیین شده اند. سلطنت عربستان سعودی نیز طباجه و شرکت های او را بر اساس قانون جرائم تروریزم و امور مالی و فرمان سلطنتی A/44 به عنوان مؤسسات تروریستی تعیین کرده است. تمام دارایی های او در عربستان سعودی ضبط شده است و انتقال پول او از طریق بخش مالی سلطنتی سعودی و جوازهای تجارتی مرتبط با آنها ممنوع است.

  
Mohammad Ibrahim Bazzi

محمد ابراهیم بازی

نام:
محمد ابراهیم بازی

اسامی مستعار
محمد بازی؛ محمد ابراهیم بازی؛ محمد بازی

تاریخ تولد:
10 آگست 1964

محل تولد:
بنت جبیل، لبنان

تابعیت:
لبنانی؛ بلجیمی

پاسپورت:
EJ341406 (بلجیم) تاریخ انقضا 31 می 2017؛ 750249737; 899002098 (بریتانیا)؛ 487/2007 (لبنان)؛ RL3400400 (لبنان)؛ 0236370 (سیرا لئون)؛ D0000687 (گامبیا)

گروه تروریستی:
حزب الله لبنان

معرفی فردی:
SDGT وزارت مالیه – 17 می 2018

آدرس:
Adnan Al-Hakim Street, Yahala Bldg., Jnah, Lebanon; Eglantierlaan 13-15, 2020, Antwerpen, Belgium; Villa Bazzi, Dohat Al-Hoss, Lebanon

محمد ابراهیم بازی یکی از تأمین کننده گان کلیدی مالی حزب الله است که میلیون ها دالر از فعالیت های تجارتی خود را به حزب الله داده است. او مالکیت یا کنترول Global Trading Group NV, Euro African Group LTD, Africa Middle East Investment Holding SAL, Premier Investment Group SAL Offshore و Car Escort Services S.A.L آفشور را بر عهده دارد. بازی و شرکت های وابسته به او در می 2018 به عنوان SDGT تعیین شده اند.

  
Ali Youssef Charara

علی یوسف چراره

نام:
علی یوسف چراره

اسامی مستعار:
علی یوسف شراره؛ علی یوسف شراره

تاریخ تولد:
25 سپتمبر 1968

محل تولد:
صیدون، لبنان

تابعیت:
لبنانی

آدرس:
Ghobeiry Center, Mcharrafieh, Beirut, Lebanon; Verdun 732 Center, 17th Floor, Verdun, Rachid Karameh Street, Beirut, Lebanon; Al-Ahlam, 4th Floor, Embassies Street, Bir Hassan, Beirut, Lebanon;

گروه تروریستی:
حزب الله لبنان

معرفی فردی:
SDGT وزارت مالیه: 7 جون 2016

علی یوسف شراره یکی از تأمین کننده گان کلیدی مالی حزب الله و رئیس هیئت مدیره و ریس عمومی شرکت مخابراتی هولدینگ گروه سرمایه گذاری اسپکتروم SAL (Spectrum (Investment Group Holding واقع در لبنان است. شراره میلیون ها دالر از حزب الله برای سرمایه گذاری در پروژه های تجارتی دریافت کرده است که این گروه تروریستی را از نظر مالی پشتیبانی میکند. شراره و گروه سرمایه گذاری اسپکتروم در (Spectrum (Investment Group جنوری 2016 به عنوان SDGT تعیین شده اند.

عکس اضافی از

Lebanese Hizballah Financial Network Poster - English
Lebanese Hizballah Financial Network Poster - Arabic
Lebanese Hizballah Financial Network Poster - Farsi
Lebanese Hizballah Financial Network Poster - French
Lebanese Hizballah Financial Network Poster - Kurdish
Lebanese Hizballah Financial Network Poster - Portuguese
Lebanese Hizballah Financial Network Poster - Spanish