تحت تعقیب است
اطلاعاتی که سبب اجرای عدالت خواهد شد...

جهاد سروان مصطفی

تا 5 میلیون دالر انعام

جهاد مصطفی سروان  معروف به احمد گوری ، انور الامریک ، یا امیر انور ؛ یک تبعه ایالات متحده و ساکن اسبق کالیفورنیا است. او کارهای زیادی را برای الشباب انجام داده است، از جمله اقدام به عنوان یک مربی مرکز تعلیمی و قوماندان جنگجویان خارجی. او در فعالیت های مطبوعاتی این گروه نیز ماهر است. مصطفی یک شهروند آمریکایی است که قبل از نقل مکان به سومالیه در سال 2005 در سان دیگو، کالیفورنیا زندگی میکرد. او ممکن از ممالک ذیل بازدید کرده باشد یا به احتمال زیاد بازدید خواهد کرد: سومالیه، یمن، اتیوپیا، کینیا، و دیگر کشورهای افریقایی.

مصطفی  در فهرست تروریست های تحت تعقیب FBI قرار دارد، و برای فعالیت های تروریستی ادعا خود تحت تعقیب FBI قرار دارد. در 9 اکتوبر 2009، یک حکم توقیف فدرال برای مصطفی  در محکمه ابتدايی ایالات متحده، منطقه جنوبی کالیفورنیا صادر شد. مصطفی به جرایم ذیل متهم شده است: توطئه برای ارائه حمایت مادی به تروریست ها؛ توطئه برای ارائه حمایت مادی به یک سازمان تروریستی خارجی؛ و ارائه حمایت های مادی به یک سازمان تروریستی خارجی.

الشباب شاخه شبهنظامی شورای محاکم اسلامی سومالیه است که در نیمه دوم سال 2006 بخشهای زیادی از جنوب سومالیه را در اختیار خود گرفت. الشباب به شورشهای خشونتآمیز خود در جنوب و مرکز سومالیه ادامه داد. این گروه مسئولیت بمبگذاریهای زیادی را بر عهده گرفت است از جمله انواع مختلف حملات انتحاری در موگادیشو و در مرکز و شمال سومالیه که به طور معمول مقامات و متحدان دولت فدرال انتقالی سومالیه (TFG) را هدف قرار میدهد. الشباب به احتمال زیاد مسئول موج پنج بمبگذاری انتحاری هماهنگ با وسایط در اکتوبر 2008 بود که به طور همزمان اهداف را در دو شهر در شمال سومالیه مورد اصابت قرار داد و به کشته شدن حداقل 26 نفر و زخمی شدن 29 نفر دیگر انجامید. الشباب مسئول دو بمب گذاری انتحاری همزمان در کامپالا در اوگاندا و در تاریخ 11 جنوری 2010 بود که منجر به کشته شدن بیش از 70 نفر، از جمله یک آمریکایی شد. این گروه مسئولیت ترور فعالان صلح، امدادرسان بینالمللی، بسیاری از چهرههای جامعه مدنی و روزنامهنگاران را در سومالیه بر عهده دارد. در فبروری 2012، الشباب و القاعده رسماً اتحاد خود را اعلام کردند

وزارت امور خارجه ایالات متحده الشباب را طبق بخش 219 قانون مهاجرت و تابعیت (اصلاح شده) در تاریخ 26 فبروری 2008 بهعنوان یک سازمان تروریستی خارجی، و طبق فرمان اجرایی 13224 در فبروری 29، 2008 بهعنوان نهاد ویژه تروریستی جهانی معرفی کرده است.

عکس اضافی از

جهاد سروان مصطفی
جهاد سروان مصطفی