تحت تعقیب است
اطلاعاتی که سبب اجرای عدالت خواهد شد...

جعفر

تا 3 میلیون دالر جایزه

جعفر، که به نام عمار نیز شناخته می شود، یک تسهیل کننده و مدیر پلانگذاری عملیاتی در الشباب است. وی در مقام معاون عبدالکبیر محمد عبدالکبیر، AKA عکرمه خدمت کرده است.

الشباب جناح ملیشه ای شورای محاکم اسلامی سومالی بود که بخش عمده سومالیای جنوبی را در نیمه دوم سال 2006 به تصرف خود درآورد. این گروه مسئولیت بسیاری از بمب‌گذاری‌ها – بشمول انواع مختلف حملات انتحاری –در موگادیشو و در سومالیای مرکزی و شمالی که معمولاً مقامات دولتی سومالیا و گروه های ظاهراً وابسته به دولت فدرال انتقالی (TFG) سومالیا را هدف قرار می دادند را بر عهده گرفته است. الشباب مسئول بمب‌گذاری های انتحاری دوگانه کمپالای یوگاندا در 11 جولای 2010 بوده است که جان بیش از 70 تن، بشمول یک امریکایی، را گرفت. این گروه همچنین مسئول ترور فعالان صلح در سومالیا، مأمورین پروژه های کمکی بین المللی، چهره های متعدد جامعه مدنی، و ژورنالیست ها است.

وزارت خارجه ایالات متحده در تاریخ 26 فبروی 2008 طبق بخش 219 “قانون مهاجرت و ملیت” (نسخه اصلاح شده)، «الشباب» را یک “مؤسسه تروریستی” خارجی نامید، و در تاریخ 29 فبروری 2008 طبق “امر اجرایی شماره 13224” این گروه را یک مؤسسه “تروریستی بین المللی برگزیده” به شمار آورد. در ماه فبروری 2012، الشباب و القاعده ائتلاف رسمی خود را اعلام کردند.