اعمال تیروریستی
معلومات درباره ...

شبکه های آدم ربایی داعش

جایزه های وزارت خارجه ایالات متحده برای پروگرام عدالت، الی مبلغ 5 میلیون دالر امریکایی را برای معلومات راجع به شبکه های آدم ربایی داعش یا اشخاص مسئول برای اختطاف روحانیون مسیحی هر یک ماهر محفوظ، مایکل کییل، گریگوریوس ابراهیم، بولوس یازیگی و پاولو دال اوگلیو اهدا می نماید. این جوایز در لحظه حساسی از جنگ ما بر علیه داعش داده می شود. اختطاف رهبران مذهبی بیانگر تاکتیک های بی رحمانه داعش و تجویز هدف قرار دادن اشخاص بیگناه است.

در 9 فبروری 2013، روحانی ارتدوکس یونانی، ماهر محفوظ و روحانی کاتولیک ارمنی مایکل کییل در یک ملی بس به سمت یک معبد در کافرون، سوریه در حال سفر بودند. تقریبا 30 کیلومتر خارج از شهر حلب، مظنونین تندرو داعش واسطه نقلیه را توقف دادند، اسناد مسافرین را چک کرده و سپس هردو روحانی مسیحی را از ملی بس کشیدند. از آن زمان تا کنون چیزی در مورد آنها شنیده یا دیده نشده است.

در 22 اپریل 2013، اسقف اعظم ارتدوکس سوریه ای، گریگوریوس ابراهیم از شهر حلب سوریه به ترکیه رفت تا اسقف اعظم ارتدوکس یونانی، بولوس یازیگی را با خود بردارد. زمانیکه آنها به یک ایست بازرسی در نزدیکی المنصوره سوریه رسیدند، چندین مرد مسلح بالای اسقف های اعظم، کمین زده و موتر آنها را گرفتند. جسد موتروان روحانیون بعدا پیدا شد. به نظر می رسد که روحانیون اسقف اعظم ابتدا توسط اشخاص مرتبط با جبهه جنگی النصره و گروپ وابسته به القاعده اختطاف شده بودند؛ هرچند که بعدا این روحانیون به داعش، که همچنین با عنوان دولت اسلامی عراق و شام شناخته می شود، تسلیم داده شدند.

در 29 جولای 2013، روحانی عضو فرقه عیسویون ایتالیا، پاولو دال اوگلیو در شهر رقه اختطاف شد. پدر روحانی دال اوگلیو تصمیم داشت تا با داعش ملاقت کند و خواهان آزادی پدر روحانی محفوظ و کییل و اسقف های اعظم ابراهیم و یازیگی شود. از آن زمان تا کنون چیزی در مورد او شنیده و یا دیده نشده است.

داعش همچنان یک تهدید عمده برای ایالات متحده و همچنین متحدین و شرکای ما در تمام خاورمیانه و در سراسر دنیا است. ما به حمایت خود از شرکای مان در عراق و سوریه به منظور تلاش برای شکست این تهدید تروریستی ادامه خواهیم داد و همکاری خود با ائتلاف جهانی برای از بین بردن پناهگاه امن داعش در هرنقطه ای از جهان را ادامه خواهیم کرد. داعش در سال 2004 توسط ابومصعب الزرقاوی افراطی بعنوان “القاعده در عراق” یا AQI ایجاد شد. بعدا این گروپ با عنوان “دولت اسلامی عراق” شناخته شد.

داعش هزاران نفر از پیروان خود را از سراسر جهان برای جنگ در عراق و سوریه جلب و جذب کرد، جایی که اعضای داعش مرتکب نقض وسیع سیستماتیک حقوق بشر و سایر وحشی گری ها شدند. اعضای داعش اعدام های دسته جمعی، قتل و معیوب کردن اطفال، تجاوز جنسی، قاچاق انسان و سایر خشونت ها را بالای اشخاص و جوامع مختلف انجام دادند. همچنین داعش مسئول نسل کشی یزیدی ها، مسیحیان و مسلمانان شیعه در ساحات تحت کنترول خود بودند و مرتکب جنایات علیه بشریت و پاکسازی قومی علیه گروه هایی مانند مسلمانان سنی، کردها، و دیگر اقلیتها شدند. در اپریل سال 2013، ابوبکر البغدادی رهبر فعلی داعش، طور آشکار دولت اسلامی عراق را اعلام کرد که تحت نام دولت اسلامی عراق و شام فعالیت می کرد. در جون 2014، دولت اسلامی عراق و شام همچنین تحت عنوان داعش شناخته شد، که کنترول قسمت هایی از سوریه و عراق را به دست گرفت، خود را بعنوان خلافت اسلامی خود خوانده اعلام کرد، و البغدادی را بعنوان خلیفه نامگذاری نمود. داعش در سالهای اخیر، بیعت گروپ های جهادی و اشخاص تندرو را در سراسر جهان بدست آورده است، که حملات را در ایالات متحده تشویق می کند.

عکس اضافی از

ISIS Kidnapping Networks - English
ISIS Kidnapping Networks - French
ISIS Kidnapping Networks - Kurdish
ISIS Kidnapping Networks
Mahfouz
Kayyal
Gregorios
Yazigi
Paulo