اعمال تیروریستی
معلومات درباره ...

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

پروگرام جایزه وزارت عدلیه ایالات متحده برای معلوماتی که منجر به اختلال در مکانیزم مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران (IRGC) و شعبات آن بشمول سپاه پاسداران-سپاه قدس (IRGC-QF) شود، یک جایزه الی حداکثر 15 میلیون دالری را پیشنهاد می نماید. IRGC بسیاری از حملات و فعالیتهای تروریستی را در سطح جهانی تامین مالی نموده است. IRGC-QF عملیاتهای تروریستی خارج از ایران را از طریق نمایندگان خودش مانند حزب الله و حماس رهبری می کند.

این وزارت برای معلومات در مورد منابع عایداتی IRGC، IRGC-QF و شعبات یا مکانیزم های کلیدی تسهیل مالی آن جوایزی را ارائه می کند، که شمول موارد زیر است:

  • طرحهای مالی غیر قانونی IRGC، بشمول پول در ازای نفت؛
  • کمپنی های اولیه مرتبط با IRGC که به نیابت از آنها فعالیتهای بین المللی را انجام می دهند؛
  • سازمان ها یا اشخاصی که در فرار از تحریم های بین المللی و ایالات متحده به IRGC مساعدت می کنند؛
  • موسسات رسمی مالی که با IRGC در حال تجارت هستند؛
  • چطور IRGC بودجه و موادات را به تروریستان، ملیشه های نماینده و شرکای خودشان منتقل می کنند؛
  • دونرها یا تسهیل کنندگان مالی IRGC؛
  • موسسات مالی یا صرافی ها که نقل و انتقالات مالی IRGC را تسهیل می کنند؛
  • تجارت ها یا سرمایه گذاری هایی که تحت ملکیت یا کنترول IRGC یا سرمایه گذاران آن می باشد.
  • کمپنی های اولیه که به نیابت از IRGC در زمینه تدارکات تکنالوجی دومنظوره در سطح بین المللی استخدام شده اند؛ و
  • طرح های جزایی به شمول اعضای IRGC و حامیان آنها، که از لحاظ مالی به این سازمان نفع می رسانند.

IRGC در سال 1979 بعد از انقلاب ایران تاسیس شد که یک شاخه از اردوی ایران است، و مهمترین آن سپاه قدس است، IRGC بزرگترین نقش را در بین بازیگران ایران برای هدایت و انجام مبارزات تروریستی جهانی این رژیم ایفا می کند.

در 15 اپریل 2019 وزارت داخله مطابق بخش 219 قانون مهاجرت و تابعیت، IRGC را بعنوان یک سازمان تروریستی خارجی معرفی کرد. در سال 2017 وزارت مالیه ایالات متحده مطابق فرمان اجرایی 13224، IRGC را بعنوان یک بخش خاص تعیین شده تروریستی جهانی (Specially Designated Global Terrorist) برای فعالیت هایش در حمایت از IRGC-QF معرفی کرد.

IRGC از 40 سال قبل که تاسیس شد درگیر در توطئه های تروریستی بوده است و از تروریزم در سطح جهانی حمایت می کند. IRGC مسئول حملات متعددی بالای تسهیلات ایالات متحده و امریکایی ها است به شمول آنهایی که شهروندان ایالات متحده را کشته است. IRGC از حملاتی علیه قوای ایالات متحده و متحدین آنها و ماموریت های دیپلماتیک در عراق و افغانستان حمایت کرده است.

علاوتا، این گروه به طور نادرست تعداد زیادی از امریکایی ها را توقیف کرده و آنها را گروگان گرفته است، که بسیاری از آنها امروز در ایران اسیر هستند.

IRGC–QF فعالیت های تروریستی را در سراسر جهان، در کشورهایی مانند جرمنی، بوسنی، بلغاریا، کنیا، بحرین، ترکیه و در ایالات متحده پلان گذاری کرده است.

عکس اضافی از

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی