اعمال تیروریستی
معلومات درباره ...

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

پروگرام جایزه وزارت عدلیه ایالات متحده برای معلوماتی که منجر به اختلال در مکانیزم مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران (IRGC) و شعبات آن بشمول سپاه پاسداران-سپاه قدس (IRGC-QF) شود، یک جایزه الی حداکثر 15 میلیون دالری را پیشنهاد می نماید. IRGC بسیاری از حملات و فعالیتهای تروریستی را در سطح جهانی تامین مالی نموده است. IRGC-QF عملیاتهای تروریستی خارج از ایران را از طریق نمایندگان خودش مانند حزب الله و حماس رهبری می کند.

این وزارت برای معلومات در مورد منابع عایداتی IRGC، IRGC-QF و شعبات یا مکانیزم های کلیدی تسهیل مالی آن جوایزی را ارائه می کند، که شمول موارد زیر است:

  • طرحهای مالی غیر قانونی IRGC، بشمول پول در ازای نفت؛
  • کمپنی های اولیه مرتبط با IRGC که به نیابت از آنها فعالیتهای بین المللی را انجام می دهند؛
  • سازمان ها یا اشخاصی که در فرار از تحریم های بین المللی و ایالات متحده به IRGC مساعدت می کنند؛
  • موسسات رسمی مالی که با IRGC در حال تجارت هستند؛
  • چطور IRGC بودجه و موادات را به تروریستان، ملیشه های نماینده و شرکای خودشان منتقل می کنند؛
  • دونرها یا تسهیل کنندگان مالی IRGC؛
  • موسسات مالی یا صرافی ها که نقل و انتقالات مالی IRGC را تسهیل می کنند؛
  • تجارت ها یا سرمایه گذاری هایی که تحت ملکیت یا کنترول IRGC یا سرمایه گذاران آن می باشد.
  • کمپنی های اولیه که به نیابت از IRGC در زمینه تدارکات تکنالوجی دومنظوره در سطح بین المللی استخدام شده اند؛ و
  • طرح های جزایی به شمول اعضای IRGC و حامیان آنها، که از لحاظ مالی به این سازمان نفع می رسانند.

IRGC در سال 1979 بعد از انقلاب ایران تاسیس شد که یک شاخه از اردوی ایران است، و مهمترین آن سپاه قدس است، IRGC بزرگترین نقش را در بین بازیگران ایران برای هدایت و انجام مبارزات تروریستی جهانی این رژیم ایفا می کند.

در 15 اپریل 2019 وزارت داخله مطابق بخش 219 قانون مهاجرت و تابعیت، IRGC را بعنوان یک سازمان تروریستی خارجی معرفی کرد. در سال 2017 وزارت مالیه ایالات متحده مطابق فرمان اجرایی 13224، IRGC را بعنوان یک بخش خاص تعیین شده تروریستی جهانی (Specially Designated Global Terrorist) برای فعالیت هایش در حمایت از IRGC-QF معرفی کرد.

IRGC از 40 سال قبل که تاسیس شد درگیر در توطئه های تروریستی بوده است و از تروریزم در سطح جهانی حمایت می کند. IRGC مسئول حملات متعددی بالای تسهیلات ایالات متحده و امریکایی ها است به شمول آنهایی که شهروندان ایالات متحده را کشته است. IRGC از حملاتی علیه قوای ایالات متحده و متحدین آنها و ماموریت های دیپلماتیک در عراق و افغانستان حمایت کرده است.

علاوتا، این گروه به طور نادرست تعداد زیادی از امریکایی ها را توقیف کرده و آنها را گروگان گرفته است، که بسیاری از آنها امروز در ایران اسیر هستند.

IRGC–QF فعالیت های تروریستی را در سراسر جهان، در کشورهایی مانند جرمنی، بوسنی، بلغاریا، کنیا، بحرین، ترکیه و در ایالات متحده پلان گذاری کرده است.

عبدالرضا شهلائی

عبدالرضا شهلائی

مقام رسمی سپاه در یمن

عبدالرضا شهلائی یک فرمانده عالی رتبه در نیروی سپاه پاسداران جمهوري اسلامي – نيروي قدس واقع در صنعا یمن است. شهلائی سابقه طولانی در هدف قرار دادن آمریکایی ها و متحدین ایالات متحده در سطح جهان دارد.

شهلائی چندین عمليات ترور نیروهای ائتلاف در عراق را برنامه ریزی کرده است، برای گروه های افراطی شیعه سلاح و مواد منفجره تهیه کرده است و برنامه حمله 20 ژانویه 2007 در کربلا، عراق را که منجر به کشته شدن پنج سرباز آمریکایی و زخمی شدن سه نفر دیگر شد، را برنامه ریزی کرده است.

به عنوان یک سرمایه دار و مقام ارشد سپاه ، در سال 2011، شهلائی 5 میلیون دلار سرمایه گذاری کرد و نقشه ترور سفیر عربستان سعودی در واشنگتن دی سی را کارگرداني کرد. شهلائی همچنین حملات پیگیری را در داخل ایالات متحده و جاهای دیگر برنامه ریزی کرده است.

شهلائی در سال 2008 و 2011 توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده به عنوان یک تروریست جهانی خاص (SDGT) تعیین شد. وی همچنین در سال 2018 توسط عربستان سعودی ، اتحادیه اروپا ، انگلیس و بحرین به اين عنوان تعيين شد.

نام هاي مستعار:

عبدالرضا شهلایی

عبدالرضا شلایی

عبد الرضا شالایی

عبدورضا شهلايی

عبدالرضا شهلایی

عبدالرضا شهلائی

حاج یوسف

حاجی یوسف

حاجی یاسر

حاجي يوسف

یوسف ابو الکارخ

تاریخ تولد:
حدود سال 1957

محل تولد:
ایران

گروه تروریستی:
سپاه پاسداران جمهوري اسلامي – نيروي قدس

عناوین تروریستی فردی:
خزانه داری ویژه تروریستی جهانی 2008- (SDGT) ، 2011

اتحادیه اروپا، انگلیس، عربستان سعودی، بحرین

مکانها:
صنعا، یمن

کرمانشاه، ایران

پایگاه نظامی مهران، استان ایلام ، ایران

اگر اطلاعاتی درباره عبدالرضا شاهلايي دارید ، لطفاً با نزدیکترین سفارت آمریکا یا کنسولگری خود تماس بگیرید یا به آدرس [email protected] ایمیل بفرستيد.

عکس اضافی از

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
عبدالرضا شهلائی
عبدالرضا شهلائی
عبدالرضا شهلائی
عبدالرضا شهلائی
عبدالرضا شهلائی