تحت تعقیب است
اطلاعاتی که سبب اجرای عدالت خواهد شد...

امیر محمد سعید عبدالرحمن المولی

تا 5 میلیون دالر انعام

المولی که حاجی عبدالله نیز نامیده می‌شود از رهبران ارشد دولت اسلامی عراق و شام (ISIS) است. او از رهبران مذهبی سازمان پیشین ISIS یعنی القاعده در عراق (AQI) بود و به تدریج ترفیع رتبه پیدا کرد و به یکی از رهبران کلیدی ISIS تبدیل شد.

حاجی عبدالله به عنوان یکی از ایدئولوژیک‌ترین رهبران داعش، به تحریک و توجیه آدم‌ربایی، قتل عام و قاچاق اعضای اقلیت مذهبی ایزدی در شمال غرب عراق کمک نموده و گمان می رود که بر برخی از فعالیت‌های تروریستی جهانی این گروه نظارت داشته است. او جانشین بالقوه رهبر ISIS، ابوبکر البغدادی است.

ISIS که با نام داعش نیز شناخته می‌شود در سال 2014 کنترول بخش‌هایی از سوریه و عراق را به دست گرفت و حکومت موسوم به “خلافت” اسلامی را اعلام کرد و البغدادی را “خلیفه” خواند. در سال‌های اخیر، گروه‌های جهادی و افراد تندرو در سرتاسر جهان با ISIS بیعت کرده‌اند و الهام‌بخش حملاتی در جهان شده‌اند.

این جایزه نقطه عطف مهمی در مبارزه ما با ISIS است. پس از شکست ISIS در میدان جنگ، مصمم هستیم رهبران این گروه را شناسایی و پیدا کنیم تا ائتلاف جهانی ملت‌هایی که برای شکست دادن ISIS تلاش می‌کنند بتواند همچنان به نابودسازی بقایای ISIS ادامه دهد و جاه‌طلبی‌های آن را در سطح جهان خنثی کند.

عکس اضافی از

امیر محمد سعید عبدالرحمن المولی