تحت تعقیب است
اطلاعاتی که سبب اجرای عدالت خواهد شد...

امیر محمد سعید عبدالرحمن المولی

تا 5 میلیون دالر انعام

المولا که به نام حاجی عبدالله، عبدالأمیر محمد سعید سلبی و ابوعمر الترکمنی نیز شناخته میشود، رهبر جدید دولت اسلامی عراق و سوریه (داعش) است. وی در سازمان قبلی داعش، القاعده در عراق (AQI)، یک محقق دینی بود و پیوسته با کسب رتبه های مختلف پیشرفت کرد تا اینکه مقام رهبری داعش را کسب نمود.

پس از مرگ بغدادی در جریان عملیات نظامی ایالات متحده در اکتبر 2019، وی به عنوان رهبر داعش، جانشین ابوبکر بغدادی شد. در 18 مارچ، 2020 وزارت خارجه المولا را در فهرست نام های ویژه تروریست های جهانی (SDGT) قرار داد.

به عنوان یکی از ارشدترین ایدئولوگ های داعش، حاجی عبدالله در اجراء و توجیه آدم ربایی، کشتار و قاچاق اقلیت مذهبی یزیدی در شمال غرب عراق کمک نموده و باور به این است که وی بعضی از عملیات های تروریستی جهانی را سرپرستی نموده است.

ISIS که با نام داعش نیز شناخته می‌شود در سال 2014 کنترول بخش‌هایی از سوریه و عراق را به دست گرفت و حکومت موسوم به “خلافت” اسلامی را اعلام کرد و البغدادی را “خلیفه” خواند. در سال‌های اخیر، گروه‌های جهادی و افراد تندرو در سرتاسر جهان با ISIS بیعت کرده‌اند و الهام‌بخش حملاتی در جهان شده‌اند.

این جایزه نقطه عطف مهمی در مبارزه ما با ISIS است. پس از شکست ISIS در میدان جنگ، مصمم هستیم رهبران این گروه را شناسایی و پیدا کنیم تا ائتلاف جهانی ملت‌هایی که برای شکست دادن ISIS تلاش می‌کنند بتواند همچنان به نابودسازی بقایای ISIS ادامه دهد و جاه‌طلبی‌های آن را در سطح جهان خنثی کند.

عکس اضافی از

امیر محمد سعید عبدالرحمن المولی