تحت تعقیب است
اطلاعاتی که سبب اجرای عدالت خواهد شد...

ابوبکر البغدادی (Abu Bakr al-Baghdadi)

تا 25 میلیون دالر

ابوبکر بغدادی، که با نام هاس ابودعاء و ابراهیم عواد ابراهیم علی البدری نیز شناخته شده است، سرکرده سازمان تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) است. از زمان اعلام اعطای اولین جایزه ۱۰ میلیون دالری در سال ۲۰۱۱ از سوی وزارت امور خارجه در بدل معلومات که منجر به یافتن اقامتگاه بغدادی و دستگیری یا محکومیت او شود، تهدیدات او افزایش یافته است. در جون ۲۰۱۴، دولت اسلامی عراق و شام (داعش) کنترول قسمت های از سوریه و عراق را به دست گرفت، اعلام کرد که یک خلافت اسلامی تشکیل داده و بغدادی را به عنوان خلیفه معرفی کرد. در سال های اخیر، داعش گروه های جهادی و افراطگرایان در سراسر جهان را به بیعت با خود فراخوانده است و الهام بخش حملات در ایالات متحده بوده است.

داعش، تحت رهبری بغدادی، مسئول مرگ هزاران شهروند در شرق میانه، از جمله قتل وحشیانه تعداد بیشماری از گروگانان غیرنظامی جاپانی، انگلستان و ایالات متحده بوده است. بغدادی مسئول حملات تروریستی متعدد از سال ۲۰۱۱ در عراق و کشتن هزاران شهروند عراقی شناخته شده است. این گروه نیز حملات تروریستی را فراتر از مرزهای خلافت خودخوانده خود آغاز کرده است. در نومبر ۲۰۱۵، دو بمب گذاری انتحاری داعش در بیروت، ۴۳ کشته و ۲۳۹ زخمی به جا گذاشت. همان ماه، داعش هفت حمله هماهنگ شده در پاریس انجام داد، که منجر به کشته شدن حداقل ۱۳۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۳۵۰ نفر شد. در مارچ ۲۰۱۶، تروریستان داعش حداقل ۳۴ نفر از جمله چهار شهروند ایالات متحده را در بروکسل کشتند و بیش از ۲۷۰ نفر را زخمی کردند.

وزارت امورخارجه، بغدادی را طبق حکم اجراییوی ۱۳۲۲۴، به عنوان یک تروریست جهانی خاص(SDGT) معرفی کرده است. نام او همچنین در فهرست کمیته تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه داعش و القاعده قرار دارد.

عکس اضافی از

Baghdadi Poster 1 - English
Photo of Abu Bakr al-Baghdadi