تحت تعقیب است
اطلاعاتی که سبب اجرای عدالت خواهد شد...

عبدالله احمد عبدالله

تا 10 میلیون دالر

عبدالله یک رهبر ارشد القاعده و یکی از اعضای شورای رهبری القاعده به نام “مجلس الشورا” است. عبدالله یک مامور مالی، تسهیل کننده و پلان ریز عملیاتی با تجربه برای القاعده است.

عبدالله توسط یک هیئت منصفه فدرال، در نوامبر سال 1998 به اتهام بمب گذاری در سفارتخانه های ایالات متحده در دارالسلام تانزانیا و نایروبی کینیا در 7 آگست 1998 متهم و محکوم شناخته شده بود. این حملات 224 فرد ملکی را کشته و بیش از 5,000 نفر دیگر را زخمی کرد.

در دهه 1990، عبدالله به عاملین القاعده و همچنین قبایل سومالی که در عملیات بازگشت امید (Restore Hope) به مبارزه علیه قوای ایالات متحده در موگادیشو مشغول بودند، تریننگ نظامی داده است. از سال 1996 تا 1998، او چندین کمپ آموزشی القاعده را در افغانستان اداره می کرد.

پس از بمب گذاری در سفارت، عبدالله تحت حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران (IRGC) وارد ایران شد. در سال 2003، مقامات ایرانی او و دیگر رهبران القاعده را تحت بازداشت خانگی قرار دادند. در سپتمبر سال 2015، عبدالله و دیگر رهبران ارشد القاعده برای معاوضه با یک دیپلمات ایرانی که توسط القاعده در یمن ربوده شده بودند، از ایران آزاد شدند.

عکس اضافی از

عکس از عبدالله احمد عبدالله
English AAA and SaA PDF