آخرین اخبار

طلال حمیه (Talal Hamiyah)

تا 7 میلیون دالر جایزه

طلال حمیه رییس سازمان امنیت خارجی حزب الله میباشد(ESO)، که شبکه های سازمان دهی شده جهانی را پشتیبانی می کند. این سازمان امنیت خارجی حزب الله عنصر مسئول پلانگذاری، هماهنگی و اجرای حملات تروریستی خارج لبنان می باشد. این حملات در اصل اسرائیلی ها و آمریکایی ها را مورد هدف قرار داده است.

وزارت خزانه داری امریکا در 13 سپتامبر، 2012 طلال حمیه را منحیث یک تروریست خاص جهانی (SDGT) به موجب امر اجرایی 13224 جهت تامین حمایه فعالیت های تروریستی حزب الله مشخص نموده که در خاورمیانه و سراسر دنیا شناخته شده است.

(متن کامل »)

فواد شکر (Fuad Shukr)

تا 5 میلیون دالر انعام

فواد شکر مدت زیادی مشاور ارشد درامور نظامی برای دبیر کل حزب الله لبنان حسن نصرالله می باشد. شکر یک تن از عوامل ارشد حزب الله است که قومندان نظامی نیروهای حزب الله در جنوب لبنان می باشد. او در تشکیلات عالی نظامی، به نام شورای جهاد خدمت می نماید.

فعالیت های شکر برای و یا به نمایندگی از حزب الله بیش از 30 سال دوام یافته است. او همکار نزدیک عماد مغنی قومندان تازه متوفی حزب الله لبنان بود. شکر نقش مرکزی در پلانگذاری و اجرای بمب گذاری بارک های نیروی دریایی ایالات متحده در 23 اکتوبر 1983 بیروت لبنان را داشت که منجر به کشته شدن 241 خدمه ایالات متحده گردید.

(متن کامل »)

محمد الجولانی (Muhammad al-Jawlani)

تا 10 میلیون دالر

محمد الجولانی، معروف به ابومحمد الگولانی (Abu Muhammad al-Golani) و نیز محمد الجولانی (Muhammad al-Julani)، رهبر گروه تروریستی جبهه النصر (ANF) شاخه رسمی القاعده در سوریه است. در آوریل 2013، الجولانی وفاداری خود به القاعده و رهبر آن ایمن الظواهری را اعلام کرد. در جولای 2016، الجولانی، القاعده و الظواهری را در یک تماس ویدئویی آنلاین ستود و ادعا کرد که ANF ( جبهه النصر) نامش را به جبهة فتح الشام («فتح جبهه شام») تغییر داده است. ANF (جبهه النصر) تحت رهبری الجولانی، حملات تروریستی متعددی را در سراسر سوریه اغلب با هدف قراردادن مردم عادی انجام داده است. بنا بر گزارشی در آوریل 2015، ANF (جبهه النصر) اقدام به ربودن تقریبا 300 شهروند کرد از یک ایستگاه بازرسی در سوریه کرد و سپس آن‌ها را آزاد کرد. در آوریل 2015، ANF (جبهه النصر) مسئولیت قتل عام 20 نفر از ساکنین روستای قلب لوزه در استان ادلب واقع در سوریه را به عهده گرفت. (متن کامل »)

قتل جوئل وسلی شرام هستند

تعز، یمن |18 مارس 2012

در تاريخ 18 مارس 2012، شرام، 29 ساله، در راه به طرف کار در تعز، یمن توسط یک فرد مسلح سوار بر پشت یک موتور سیکلت که در کنار وسیله نقلیه او آمده بودخود را بیرون کشیده بود با ضرب گلوله کشته شد در زمان مرگ او، شرام در مرکز آموزش و توسعه بین المللی به عنوان یک مدیر و معلم انگلیسی کار مي کرد. او در یمن زندگی با همسر و دو فرزند جوان خود شد. چند روز پس از این حمله، سازمان تروریستی القاعده در شبه جزیره عربستان (AQAP) مسئولیت قتل را برعهده گرفت. برنامه پاداش براي عدالت وزارت امور خارجه ایالات متحده پاداشي تا 5 میلیون دالر برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری یا محکومیت افرادی که مرتکب قتل اين شهروند آمریکایی جوئل شرام شده اند و يا آن را برنامه ريزي کرده و يا در قتل همکاري کرده اند مي پردازد. (متن کامل »)

ابوبکر البغدادی (Abu Bakr al-Baghdadi)

تا 25 میلیون دالر

ابوبکر بغدادی، که با نام هاس ابودعاء و ابراهیم عواد ابراهیم علی البدری نیز شناخته شده است، سرکرده سازمان تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) است. از زمان اعلام اعطای اولین جایزه ۱۰ میلیون دالری در سال ۲۰۱۱ از سوی وزارت امور خارجه در بدل معلومات که منجر به یافتن اقامتگاه بغدادی و دستگیری یا محکومیت او شود، تهدیدات او افزایش یافته است. در جون ۲۰۱۴، دولت اسلامی عراق و شام (داعش) کنترول قسمت های از سوریه و عراق را به دست گرفت، اعلام کرد که یک خلافت اسلامی تشکیل داده و بغدادی را به عنوان خلیفه معرفی کرد. در سال های اخیر، داعش گروه های جهادی و افراطگرایان در سراسر جهان را به بیعت با خود فراخوانده است و الهام بخش حملات در ایالات متحده بوده است. (متن کامل »)

ابو محمد الشمالی (Abu-Muhammad al-Shimali)

تا 5 میلیون دالر انعام

رئیس ارشد مرز دولت اسلامی عراق و شام (داعش)، تاراد الجبرا، که با اسم ابو محمد الشمالی شناخته شده است، از سال 2005 به داعش، که در گذشته به اسم القاعده در عراق معروف بود، پیوسته است. اکنون او یک مقام کلیدی در کمیته مهاجرت و لوژستیک داعش است، و مسئولیت تسهیل سفر جنگجویان تروریستی خارجی را عمدتاً از طریق غازی عینتاب، ترکیه، و به سمت شهر سرحدی تحت کنترول (متن کامل »)

گلمراد خالیموف (Gulmurod Khalimov)

تا 3 میلیون دالر جایزه

سرهنگ عملیات ویژه سابق تاجیکستان، فرمانده پلیس و تک تیرانداز نظامی٬ گلمراد خالیموف٬ عضو و مامور گردآورنده افراد دولت اسلامی عراق و شام (داعش) است. او فرمانده یک واحد شبه نظامی ویژه در وزارت کشور تاجیکستان بوده است. خالیموف در یک ویدیو تبلیغاتی شركت كرده و به این ترتیب تایید می شود که او برای داعش مبارزه می کند و علنا مردم را برای اعمال خشونت آمیز علیه آمریکایی برانگیخته است. (متن کامل »)

اطلاعاتی که منجر به اختلال قابل توجه می شود قاچاق نفت و عتیقه برای منفعت دولت اسلامی عراق و شام(ISIL)

بخش پاداش برنامه عدالت یک جایزه 5 میلیون دالری برای معلومات که منجر به مختل کردن فروش و یا تجارت نفت و عتیقه بوسیله، برای، از طرف، و یا به سود گروه تروریستی دولت اسلامی در عراق و شام (ISIL) که به نام مخفف عربی خود یعنی داعش شناخته شده است تعیین کرده است. (متن کامل »)