آخرین اخبار

مولانا فضل الله

تا 5 میلیون دالر انعام

مولانا فضل الله رهبر تحریک طالبان پاکستان (TTP)، یک سازمان تروریستی مستقر در مناطق قبیله‌ای شرق افغانستان و غرب پاکستان است. TTP از لحاظ تاریخی روابط نزدیک خود را با القاعده را حفظ کرده است.

فضل الله از زمان انتصاب توسط شورای مرکزی این گروه در نوامبر 2013، چند حمله تروریستی TTP را علیه منافع پاکستان سازماندهی و هدایت کرده و علناً ایالات متحده را به خاطر عملیات نظامی علیه این گروه مقصر دانسته است.

در دسامبر 2014، نیروهای عملیاتی فضل الله، مرگبارترین حمله تروریستی در تاریخ پاکستان را انجام دادند و طی یک حمله به مکتب دولتی اردو در پیشاور پاکستان، 151 تن از جمله بیش از 130 طفل را کشتند.

(متن کامل »)

عبدل ولی

تا 3 میلیون دالر جایزه

عبدلولی رهبر جماعت الاحرار (JuA)، یک گروه شبه‌ نظامی وابسته به تحریک طالبان پاکستان (TTP) است. بنا بر راپور‌ها وی در ولایتهای ننگرهار و کنر در افغانستان فعالیت می‌کند.

JuA تحت رهبری والی یکی از فعال ‌ترین شبکه‌های TTP از نظر عملیاتی در ایالت پنجاب بوده و مسئولیت چند بمب گذاری انتحاری و حملات دیگر را در سراسر پاکستان بر عهده گرفته است.

JuA در مارچ 2016، دست به بمبگذاری انتحاری در یک پارک عمومی در لاهور، پاکستان زد که 75 نفر را کشت و 340 نفر را مجروح کرد.

(متن کامل »)

منگل باغ

تا 3 میلیون دالر جایزه

منگل باغ رهبر لشکر اسلام، یک گروه شبه‌نظامی وابسته به تحریک طالبان پاکستان (TTP) است. گروه او از محل قاچاق مواد مخدر، قاچاق، آدم ‌ربایی، حملات علیه کاروان‌های ناتو و مالیات بر تجارت بین پاکستان و افغانستان درآمد کسب می‌کند.

باغ از سال 2006 لشکر اسلام را رهبری کرده و برای محافظت از جریان درآمدهای غیرقانونی دائماً متحدان خود را تغییر داده است و در عین حال قرائت بسیار افراطی از اسلام دیوبندی را در مناطق شرق افغانستان و غرب پاکستان، به‌ویژه ولایت ننگرهار، افغانستان اجرا می‌کند.

او در ناحیه خیبر ایجنسی، پاکستان متولد شده و اعتقاد بر این است که در اواسط سنین 40 سالگی است. باغ عضو قبیله افریدی است. او چندین سال در مدارس اسلامی تحصیل کرده و بعدها در کنار گروه‌های شبه‌ نظامی در افغانستان جنگیده است.

(متن کامل »)

احلم احمد التمیمی

تا 5 میلیون دالر انعام

یک شهروند اردن، احلم احمد التمیمی که بنام “خالتی” و “حلاتی” نیز معروف می باشد یک تروریست محکوم شده مامور حماس است.

در تاریخ 9 آگست 2001، التمیمی یک بمب و انتحار کننده حماس را به یک منطقه پر ازدحام جورسلیم پییزای سابورو حمل و نقل نمود که انتحار کننده خود را منفجر ساخته در نتیجه 15 تن را کشت که شامل هفت طفل میگردد. دو شهروند آمریکایی در این حادثه کشته شدند – جودت شوشانا گرینهام، یک خانم معلم 31 ساله باردار اهل نیو جرسی، و مالکا چانا روت، یک طفل 15 ساله. بیش از 120 تن دیگر به شمول چهار تبعه آمریکایی زخمی شدند. حماس مسولیت این بمب گذاری را به عهده گرفت.

در سال 2003، التمیمی در یک محکمه اسراییلی مقصر شناخته شد و به جرم همکاری با بمب گذار محکوم به 16 سال حبس در اسراییل گردید. او در ماه اکتوبر 2011 به عنوان بخشی از تبادله اسراء میان حماس و اسراییل آزاد گردید. در تاریخ 14 مارچ 2017، وزارت عدلیه ایالت متحده آمریکا یک شکایت جرمی را آشکار ساخت و حکم بازداشت التمیمی را مطابق قوانین آمریکا به اتهام ” توطئه در استفاده از سلاح کشتار جمعی علیه اتباع ایالات متحده در خارج از آمریکا که منجر به مرگ گردیده است را صادر نمود.” اداره FBI نیز التمیمی را در لست تروریست های تحت تعقیب خود اضافه نمود و او را به حیث یک شخص مسلح و خطرناک می شناسد.”

(متن کامل »)

طلال حمیه (Talal Hamiyah)

تا 7 میلیون دالر جایزه

طلال حمیه رییس سازمان امنیت خارجی حزب الله میباشد(ESO)، که شبکه های سازمان دهی شده جهانی را پشتیبانی می کند. این سازمان امنیت خارجی حزب الله عنصر مسئول پلانگذاری، هماهنگی و اجرای حملات تروریستی خارج لبنان می باشد. این حملات در اصل اسرائیلی ها و آمریکایی ها را مورد هدف قرار داده است.

وزارت خزانه داری امریکا در 13 سپتامبر، 2012 طلال حمیه را منحیث یک تروریست خاص جهانی (SDGT) به موجب امر اجرایی 13224 جهت تامین حمایه فعالیت های تروریستی حزب الله مشخص نموده که در خاورمیانه و سراسر دنیا شناخته شده است.

(متن کامل »)

فواد شکر (Fuad Shukr)

تا 5 میلیون دالر انعام

فواد شکر مدت زیادی مشاور ارشد درامور نظامی برای دبیر کل حزب الله لبنان حسن نصرالله می باشد. شکر یک تن از عوامل ارشد حزب الله است که قومندان نظامی نیروهای حزب الله در جنوب لبنان می باشد. او در تشکیلات عالی نظامی، به نام شورای جهاد خدمت می نماید.

فعالیت های شکر برای و یا به نمایندگی از حزب الله بیش از 30 سال دوام یافته است. او همکار نزدیک عماد مغنی قومندان تازه متوفی حزب الله لبنان بود. شکر نقش مرکزی در پلانگذاری و اجرای بمب گذاری بارک های نیروی دریایی ایالات متحده در 23 اکتوبر 1983 بیروت لبنان را داشت که منجر به کشته شدن 241 خدمه ایالات متحده گردید.

(متن کامل »)

محمد الجولانی (Muhammad al-Jawlani)

تا 10 میلیون دالر

محمد الجولانی، معروف به ابومحمد الگولانی (Abu Muhammad al-Golani) و نیز محمد الجولانی (Muhammad al-Julani)، رهبر گروه تروریستی جبهه النصر (ANF) شاخه رسمی القاعده در سوریه است. در آوریل 2013، الجولانی وفاداری خود به القاعده و رهبر آن ایمن الظواهری را اعلام کرد. در جولای 2016، الجولانی، القاعده و الظواهری را در یک تماس ویدئویی آنلاین ستود و ادعا کرد که ANF ( جبهه النصر) نامش را به جبهة فتح الشام («فتح جبهه شام») تغییر داده است. ANF (جبهه النصر) تحت رهبری الجولانی، حملات تروریستی متعددی را در سراسر سوریه اغلب با هدف قراردادن مردم عادی انجام داده است. بنا بر گزارشی در آوریل 2015، ANF (جبهه النصر) اقدام به ربودن تقریبا 300 شهروند کرد از یک ایستگاه بازرسی در سوریه کرد و سپس آن‌ها را آزاد کرد. در آوریل 2015، ANF (جبهه النصر) مسئولیت قتل عام 20 نفر از ساکنین روستای قلب لوزه در استان ادلب واقع در سوریه را به عهده گرفت. (متن کامل »)

قتل جوئل وسلی شرام هستند

تعز، یمن |18 مارس 2012

در تاريخ 18 مارس 2012، شرام، 29 ساله، در راه به طرف کار در تعز، یمن توسط یک فرد مسلح سوار بر پشت یک موتور سیکلت که در کنار وسیله نقلیه او آمده بودخود را بیرون کشیده بود با ضرب گلوله کشته شد در زمان مرگ او، شرام در مرکز آموزش و توسعه بین المللی به عنوان یک مدیر و معلم انگلیسی کار مي کرد. او در یمن زندگی با همسر و دو فرزند جوان خود شد. چند روز پس از این حمله، سازمان تروریستی القاعده در شبه جزیره عربستان (AQAP) مسئولیت قتل را برعهده گرفت. برنامه پاداش براي عدالت وزارت امور خارجه ایالات متحده پاداشي تا 5 میلیون دالر برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری یا محکومیت افرادی که مرتکب قتل اين شهروند آمریکایی جوئل شرام شده اند و يا آن را برنامه ريزي کرده و يا در قتل همکاري کرده اند مي پردازد. (متن کامل »)

ابوبکر البغدادی (Abu Bakr al-Baghdadi)

تا 25 میلیون دالر

ابوبکر بغدادی، که با نام هاس ابودعاء و ابراهیم عواد ابراهیم علی البدری نیز شناخته شده است، سرکرده سازمان تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) است. از زمان اعلام اعطای اولین جایزه ۱۰ میلیون دالری در سال ۲۰۱۱ از سوی وزارت امور خارجه در بدل معلومات که منجر به یافتن اقامتگاه بغدادی و دستگیری یا محکومیت او شود، تهدیدات او افزایش یافته است. در جون ۲۰۱۴، دولت اسلامی عراق و شام (داعش) کنترول قسمت های از سوریه و عراق را به دست گرفت، اعلام کرد که یک خلافت اسلامی تشکیل داده و بغدادی را به عنوان خلیفه معرفی کرد. در سال های اخیر، داعش گروه های جهادی و افراطگرایان در سراسر جهان را به بیعت با خود فراخوانده است و الهام بخش حملات در ایالات متحده بوده است. (متن کامل »)

ابو محمد الشمالی (Abu-Muhammad al-Shimali)

تا 5 میلیون دالر انعام

رئیس ارشد مرز دولت اسلامی عراق و شام (داعش)، تاراد الجبرا، که با اسم ابو محمد الشمالی شناخته شده است، از سال 2005 به داعش، که در گذشته به اسم القاعده در عراق معروف بود، پیوسته است. اکنون او یک مقام کلیدی در کمیته مهاجرت و لوژستیک داعش است، و مسئولیت تسهیل سفر جنگجویان تروریستی خارجی را عمدتاً از طریق غازی عینتاب، ترکیه، و به سمت شهر سرحدی تحت کنترول (متن کامل »)

گلمراد خالیموف (Gulmurod Khalimov)

تا 3 میلیون دالر جایزه

سرهنگ عملیات ویژه سابق تاجیکستان، فرمانده پلیس و تک تیرانداز نظامی٬ گلمراد خالیموف٬ عضو و مامور گردآورنده افراد دولت اسلامی عراق و شام (داعش) است. او فرمانده یک واحد شبه نظامی ویژه در وزارت کشور تاجیکستان بوده است. خالیموف در یک ویدیو تبلیغاتی شركت كرده و به این ترتیب تایید می شود که او برای داعش مبارزه می کند و علنا مردم را برای اعمال خشونت آمیز علیه آمریکایی برانگیخته است. (متن کامل »)

اطلاعاتی که منجر به اختلال قابل توجه می شود قاچاق نفت و عتیقه برای منفعت دولت اسلامی عراق و شام(ISIL)

بخش پاداش برنامه عدالت یک جایزه 5 میلیون دالری برای معلومات که منجر به مختل کردن فروش و یا تجارت نفت و عتیقه بوسیله، برای، از طرف، و یا به سود گروه تروریستی دولت اسلامی در عراق و شام (ISIL) که به نام مخفف عربی خود یعنی داعش شناخته شده است تعیین کرده است. (متن کامل »)