آخرین اخبار

سیدنی مایزل

شهر قندهار، افغانستان | جنوری ۲۰۰۸

برنامه پاداش برای عدالت وزارت امور خارجه ایالات متحده برای اطلاعاتی که منجر به مکان، بازیابی و بازگشت سیدنی مایزل شود، تا سقف ۵ میلیون دالر پاداش ارائه می دهد.

در ماه جنوری سال ۲۰۰۸ سیدنی مایزل، کارمند سازمان غیر دولتی آمریکا، به همراه راننده اش توسط افراد مسلح ناشناس در شهر قندهار افغانستان ربوده شد. مایزل احتمالاً توسط رباینده گان اش در سال ۲۰۰۸ کشته شد و ممکن است در مناطق چهار اطراف قندهار به خاک سپرده شده باشد. (متن کامل »)

محمد اباتی (عبدالرحمن المغربی)

تا 7 میلیون دالر جایزه

محمد اباتی، خوبتر شناخته شده با عبدالرحمن المغربی، یک رهبر کلیدی القاعده مقر در ایران می باشد. المغربی دایرکتر طویل مدت، الصحاب، بازوی رسانه ای القاعده و داماد و مشاور ارشد رهبر القاعده ایمن الظواهری می باشد.

سند های بدست آمده از عملیات نظامی سال ۲۰۱۱ بر علیه اسامه بن لادن رهبر پیشین القاعده نشان می دهد که المغربی ستاره درخشان القاعده برای چندین سال ها بوده است.

(متن کامل »)

مداخله خارجی در انتخابات

وزارت خارجه امریکا، برنامه انعام برای عدالت جایزه تا به ۱۰ میلیون دالر را پیشکش می‌کند برای معلومات که به شناسایی یا موقعیت کسی که تحت امر و یا کنترول دولت خارجی در انتخابات فدرال، ایالتی و محلی امریکا مداخله نموده و بخش ۱۰۳۰ عنوان ۱۸ را نقض می نماید.
عملیات سایبر مخرب مشخص به هدف انتخابات یا زیربنای کمپاین می تواند بر قانون تقلب و سو استفاده از کمپیوتر بخش ۱۰۳۰ عنوان ۱۸ دلالت کند که هرگونه مداخله غیر مجاز کمپیوتری و دیگر نوع از مداخلات کمپیوتری را جرم می پندارد.
در میان دیگر تخلفات، اساسنامه دسترسی غیر مجاز به کمپیوتر برای بدست آوردن معلومات و فرستادن به گیرندههای غیر مجاز را منع قرار داده است.

(متن کامل »)

جونزو اوکودایرا

تا 5 میلیون دالر انعام

بتاریخ14 اپریل 1988 یک موتر بم در مقابل کلب یو ایس او در شهر ناپل، ایتالیا منفجر شد. این انفجار پنج تن را بشمول یک عسکر زنان امریکائی کشت و 15 تن دیگر را بشمول چهار تن عساکر امریکائی مجروح نمود. جونزو اوکودایرا، یکی از اعضای گروه تیروریستی اردوی سرخ جاپان (جی آر ای)، در ایالات متحده بتاریخ 9 اپریل سال 1993 در ارتباط با بم گذاری ناپل محکوم شد. اوکودایرا همچنان بدست داشتن در بم گذاری و حمله هاوان در ماه جون 1987 بر سفارت امریکا در روم متهم است.

(متن کامل »)

ساجد میر (Sajid Mir)

تا 5 میلیون دالر انعام

ساجد میر، یکی از اعضای بلند رتبه سازمان تروریستی خارجی لشکر طیبه (LeT) واقع در پاکستان می باشد که بخاطر اشتراک در حملات تروریستی ماه نوامبر 2008 در مومبئی، هند، تحت تعقیب می باشد. پروگرام جوایز برای عدالت در بدل معلوماتی که منتج به دستگیری یا محاکمه ساجد میر، بخاطر نقش او در این حملات، در هر کشور شود، الی مبلغ 5 ملیون دالر جایزه اعطا می نماید.

از شروع 26 نوامبر 2008، الی 28 نوامبر 2008، ده نفر از حمله کنندگان تعلیم یافته، مجموعه ای از حملات هماهنگ را بر علیه اهداف مختلف در مومبئی، هند انجام دادند، بشمول دو هوتل لوکس (تاج محل پالس و اوبروی)، کافه لئوپولد، نریمان هاوس (Chabad)، و ایستگاه قطار Chhatrapati Shivaji Terminus، که این حملات تقریباً 170 نفر کشته برجای گذاشت. در جریان این حملات شش تبعه امریکایی هم کشته شدند: بن زیون کرومن (Ben Zion Chroman)، گاوریل هالتزبرگ (Gavriel Holtzberg)، سندیپ جسوانی (Sandeep Jeswani)، آلن شر (Alan Scherr)، نائومی شر (Naomi Scherr)، و آریه لیبیش تایتلبوم (Aryeh Leibish Teitelbaum).

(متن کامل »)

اختطاف مارک رندل فریشز

کابل، أفغانستان | فبروری ۲۰۲۰

مارک فریرکس در اوایل فبروری ۲۰۲۰ اختطاف شد. در زمان اختطاف، او در کابل سکونت داشت. او تقریبا در سال ۲۰۱۰ به افغانستان رفت و در پروژه های ساختمانی در سراسر کشور کار کرد.

فریرکس یک مرد سفید پوست است، ۵ فت ۱۱ اینچ (۱۸۰ سانتی متر) قد، و ۱۹۰ پوند (۸۶ کیلو گرام) وزن دارد. او مو های روشن نصواری که شاید کل و یا تراش شده باشد، چشم های عسلی، و یک اینچ جای زخم در کومه چپ خود دارد. آخرین باری که دیده شده، او بوت های سیاه، پطلون سبز، یک جاکت سبز، و یک دستمال گردن نقره ای پوشیده بود.

(متن کامل »)

اختطاف پاول ایدون اووربی جونیر

شهر خوست أفغانستان | می ۲۰۱۴

در اواسط می ۲۰۱۴، پاول ادوین اوربی، جنیور، یک نویسنده آمریکایی، در ولایت خوست افغانستان، جایکه او تحقیق روی یک کتاب خود تالیف شده انجام می داد، ناپدید شد. پیش از ناپدید شدن، اوربی پیشنهاد کرده بود که او برنامه کند تا بخاطر پیشرفت تحقیق اش از مرز به پاکستان عبور کند.

اوربی یک مرد سفید پوست، با ۵ فت ۹ اینچ (۱۷۵ سانتی متر) قد، و ۱۷۰ پوند (۷۷ کیلو گرام) وزن است. او مو های سفید شاید تراشیده باشد، و چشم های عسلی دارد. اوربی از یک مریضی داخل کانال گوش رنج می برد که نیاز به مراقبت و دوا دارد. او آخرین بار در شهر خوست أفغانستان در أواسط ماه مای ۲۰۱۴، در حالیکه تحقیق پیشرفت روی یک کتاب خود تالیف شده انجام می داده، دیده شده است.

(متن کامل »)

امیر محمد سعید عبدالرحمن المولی

تا 10 میلیون دالر

المولا، مشهور به حاجی عبدالله، رهبر شبکه داعش است. قبلاً او یکی از رهبران ارشد گروه تروریستی القاعده در عراق بود. او به طور پیوسته توانست در صفوف داعش سیر صعودی کند و نقش ارشد رهبری این گروه را به عنوان معاون به عهده بگیرد.

به عنوان یکی از ارشدترین متفکر های داعش، حاجی عبدالله در اجراء و توجیه آدم ربایی، کشتار و قاچاق اقلیت مذهبی یزیدی در شمال غرب عراق کمک نموده و بعضی از عملیات های تروریستی جهانی را سرپرستی کرده است.

(متن کامل »)

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

پروگرام جایزه وزارت عدلیه ایالات متحده برای معلوماتی که منجر به اختلال در مکانیزم مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران (IRGC) و شعبات آن بشمول سپاه پاسداران-سپاه قدس (IRGC-QF) شود، یک جایزه الی حداکثر 15 میلیون دالری را پیشنهاد می نماید. IRGC بسیاری از حملات و فعالیتهای تروریستی را در سطح جهانی تامین مالی نموده است. IRGC-QF عملیاتهای تروریستی خارج از ایران را از طریق نمایندگان خودش مانند حزب الله و حماس رهبری می کند.

این وزارت برای معلومات در مورد منابع عایداتی IRGC، IRGC-QF و شعبات یا مکانیزم های کلیدی تسهیل مالی آن جوایزی را ارائه می کند، که شمول موارد زیر است:

(متن کامل »)

جهاد سروان مصطفی

تا 5 میلیون دالر انعام

جهاد مصطفی سروان  معروف به احمد گوری ، انور الامریک ، یا امیر انور ؛ یک تبعه ایالات متحده و ساکن اسبق کالیفورنیا است. او کارهای زیادی را برای الشباب انجام داده است، از جمله اقدام به عنوان یک مربی مرکز تعلیمی و قوماندان جنگجویان خارجی. او در فعالیت های مطبوعاتی این گروه نیز ماهر است. مصطفی یک شهروند آمریکایی است که قبل از نقل مکان به سومالیه در سال 2005 در سان دیگو، کالیفورنیا زندگی میکرد. او ممکن از ممالک ذیل بازدید کرده باشد یا به احتمال زیاد بازدید خواهد کرد: سومالیه، یمن، اتیوپیا، کینیا، و دیگر کشورهای افریقایی.

مصطفی  در فهرست تروریست های تحت تعقیب FBI قرار دارد، و برای فعالیت های تروریستی ادعا خود تحت تعقیب FBI قرار دارد. در 9 اکتوبر 2009، یک حکم توقیف فدرال برای مصطفی  در محکمه ابتدايی ایالات متحده، منطقه جنوبی کالیفورنیا صادر شد. مصطفی به جرایم ذیل متهم شده است: توطئه برای ارائه حمایت مادی به تروریست ها؛ توطئه برای ارائه حمایت مادی به یک سازمان تروریستی خارجی؛ و ارائه حمایت های مادی به یک سازمان تروریستی خارجی.

(متن کامل »)

سعد بن عاطف الاولاکی

تا 6 میلیون دالر جایزه

پاداش برای اجراي عدالت برای اطلاعات منجر به شناسایی یا کشف محل سعد بن عاطف الاولاکی 6 میلیون دالر جايزه مي دهد. الاولاکی امیر AQAP شبوه، يکي از استان هاي یمن است. او علناً خواستار حمله به ایالات متحده و متحدان ما شده است.

(متن کامل »)

ابراهیم احمد محمود القوسی

تا 4 میلیون دالر انعام

پاداش برای اجراي عدالت برای اطلاعات منجر به شناسایی یا کشف محل ابراهیم احمد محمود القوسی تا 4 میلیون دالر پاداش مي دهد. القوسی بخشی از تیم رهبری است که “امیر” فعلی AQAP را همياري ميکنند. از سال 2015، وی در مواد استخدامی AQAP ظاهر شده و در تشويق براي حملات “گرگ تنها” بر عليه ایالات متحده در تبلیغات آنلاین شرکت کرده است. او در سال 2014 به AQAP پیوست، اما چندین دهه در القاعده فعال بود و سالها مستقیماً با اسامه بن لادن کار می کرد. القوسی در دسامبر 2001 قبل از انتقال به خلیج گوانتانامو در پاکستان اسیر شد. وی در سال 2010 در مقابل كمسیون نظامی؛ متهم به توافق با القاعده و پشتیبانی مادی از تروریسم شد. ایالات متحده القوسی را آزاد کرد و به موجب توافق پیش از محاکمه، وی را در سال 2012 به سودان بازگرداند.

(متن کامل »)

ناپدید شدن رابرت ا. لوینسون

جزیره کیش ، ایران | 9 مارس 2007

جایزه برای عدالت، جایزه 20,000,000 را در بدل معلوماتی که منتهی به موقعیت، کشف و استرداد رابرت ای. لیوینسن شود، ارائه میکند .محرمیت مطلق تضمین شده و جابجایی دوباره نیز موجود میباشد .اگر شما معلوماتی دارید، لطفًا با نزدیکترین سفارت یا کنسولگری و یا اف بی آی تماس گرفته و یا به آدرس [email protected]‏ ایمیل نمایید.

(متن کامل »)

کمین نیجر 2017

تونگو تونگو، نیجر | 4 اکتوبر 2017

در 4 اکتوبر 2017، ملیشه های وابسته به داعش صحرای بزرگ (ISIS-GS) اعضای تیم اسپیشل فورس ایالات متحده را – که برای ترین، مشاوره و کمک به قوای نیجر جهت جنگ با تروریسم در نیجر حضور داشتند – و در نزدیکی قریه تونگو تونگو، نیجر نزدیک به مرز مالی با قوای نیجر همکاری می کردند، مورد کمین قرار دادند. حمله ISIS-GS منجر به کشته شدن چهار عسکر ایالات متحده و چهار عسکر نیجری شد. در این مواجهه دو امریکایی و هشت نیجری دیگر زخمی شدند. در 12 جنوری 2018، عدنان ابو ولید الصحراوی رهبر ISIS-GS مسئولیت این کمین را بر عهده گرفت.

جایزه برای عدالت در مقابل معلوماتی که منجر به دستگیری یا محکومیت هر شخصی در هر کشوری شود که مسئولیت این اقدام تروریستی را بر عهده داشته است، حداکثر 5 میلیون دالر جایزه پرداخت می کند.

(متن کامل »)

فاروق السوری

تا 5 میلیون دالر انعام

فاروق السوری رهبر سازمان تروریستی حراس الدین (HAD) است. السوری یکی از اعضای اسبق القاعده (AQ) است، که در این سازمان تروریستی به مدت چندین دهه فعال بوده است. در دهه 1990 او با رهبر ارشد القاعده سیف العدل، یک ترینر ارشد شبه نظامی در افغانستان بود و جنگجویان را از سال 2003 الی 2005 برای القاعده عراق تعلیم داد. السوری قبلا از سال 2009 الی 2013 در لبنان بازداشت شد، و بعد از آن قومندان اردوی جبهه النصره شد. او جبهه النصره را در سال 2016 ترک کرد.

در 10 سپتمبر 2019، وزارت خارجه به موجب طرزالعمل اجراییه 13224، السوری را مشخصا بعنوان یک تروریست جهانی شناسایی کرد.

(متن کامل »)

سامی العریدی

تا 5 میلیون دالر انعام

سامی العریدی یک مقام رسمی ارشد شریعه برای حراس الدین (HAD) است. الرویدی قبلا در طراحی های تروریستی بر علیه ایالات متحده و اسرائیل شامل بود. الرویدی یکی از اعضای مهم تصمیم گیرنده گروپ شورای HAD است. العریدی از سال 2014 الی 2016 یک مقام ارشد شریعت جبهه النصره بود، و این گروپ را در سال 2016 ترک کرد.

حراس الدین یک گروپ وابسته به القاعده است که در اوایل سال 2018 بعد از انشعابات زیاد از گروپ حیات التحریر الشام (HTS) جدا شده و اظهار وجود کرد. رهبری HAD بشمول الرویدی به AQ و رهبرش ایمن الظواهری وفادار باقی ماند.

(متن کامل »)

ابو عبدالکریم المصری

تا 5 میلیون دالر انعام

ابو عبدالکریم المصری یک عضو اسبق القاعده (AQ) و یک رهبر ارشد حراس الدین (HAD) است. در سال 2018، المصری یکی از اعضای ارشد تصمیم گیرنده شورای HAD بود و بعنوان یک رابط بین این گروپ و جبهه النصره ایفای وظیفه می کرد.

حراس الدین یک گروپ وابسته به القاعده است که در اوایل سال 2018 بعد از انشعابات متعددی از گروپ حیات التحریر الشام (HTS) جدا شده و اظهار وجود کرد. رهبری HAD بشمول المصری به AQ و رهبرش ایمن الظواهری وفادار باقی ماند.

(متن کامل »)

معتز نعمان عبد نایف نجم الجبوری

تا 5 میلیون دالر انعام

معتز نعمان عبد نایف نجم الجبوری موسوم به حاجی تیسیر یکی از رهبران ارشد دولت اسلامی عراق و شام (ISIS) و اعضای سازمان قبلی ISIS یعنی القاعده در عراق (AQI) است.

الجبوری بر ساخت بم برای فعالیت‌های تروریستی و شورش‌های ISIS نظارت داشته است.

(متن کامل »)

سامی جاسم محمد الجبوری

تا 5 میلیون دالر انعام

سامی جاسم محمد الجبوری موسوم به حاجی حمید یکی از رهبران ارشد دولت اسلامی عراق و شام (ISIS) و اعضای سازمان قبلی ISIS یعنی القاعده در عراق (AQI) است. محمد الجبوری در مدیریت مالی عملیات تروریستی داعش نقش مؤثری داشته است.

بنا به راپورها، وی در زمان خدمت به عنوان معاون ISIS در جنوب موصل در سال 2014، نقشی معادل وزیر مالیه ISIS را داشت و بر فعالیت‌های عایداتی این گروه حاصل از فروش غیرقانونی نفت، گاز، آثار باستانی و مواد معدنی نظارت می‌کرد.

(متن کامل »)

شبکه های آدم ربایی داعش

جایزه های وزارت خارجه ایالات متحده برای پروگرام عدالت، الی مبلغ 5 میلیون دالر امریکایی را برای معلومات راجع به شبکه های آدم ربایی داعش یا اشخاص مسئول برای اختطاف روحانیون مسیحی هر یک ماهر محفوظ، مایکل کییل، گریگوریوس ابراهیم، بولوس یازیگی و پاولو دال اوگلیو اهدا می نماید. این جوایز در لحظه حساسی از جنگ ما بر علیه داعش داده می شود. اختطاف رهبران مذهبی بیانگر تاکتیک های بی رحمانه داعش و تجویز هدف قرار دادن اشخاص بیگناه است.

در 9 فبروری 2013، روحانی ارتدوکس یونانی، ماهر محفوظ و روحانی کاتولیک ارمنی مایکل کییل در یک ملی بس به سمت یک معبد در کافرون، سوریه در حال سفر بودند. تقریبا 30 کیلومتر خارج از شهر حلب، مظنونین تندرو داعش واسطه نقلیه را توقف دادند، اسناد مسافرین را چک کرده و سپس هردو روحانی مسیحی را از ملی بس کشیدند. از آن زمان تا کنون چیزی در مورد آنها شنیده یا دیده نشده است.

(متن کامل »)

سلمان رئول سلمان

تا 7 میلیون دالر جایزه

سلمان رئول سلمان فعالیت های تروریستی حزب الله را در نیمکره غربی را رهبری و حمایت می کند. سلمان همچنین یکی از رهبران سازمان امنیت خارجی حزب الله (ESO) است که در توطئه های مختلف در سراسر جهان شرکت داشته است. ESO عنصر حزب الله است که مسئول برنامه ریزی، هماهنگی و اجرای حملات تروریستی خارج از لبنان است. حملات عمدتا اسرائیلی ها و آمریکایی ها را هدف قرار داده است.

يکي از توطئه هایی که سلمان درگیر آن بوده است، بمب گذاری در مرکز فرهنگی انجمن بین المللی اسرائیل آرژانتین (AMIA) است. در تاريخ 18 ژوئیه 1994، حزب الله یک دستگاه انفجاری دست ساز جاسازي شده در ماشين را در خارج از مرکز فرهنگی AMIA در بوینس آیرس منفجر کرد که منجر به کشته شدن 85 نفر شد. سلمان به عنوان هماهنگ کننده حمله در محل خدمت کرده است.

(متن کامل »)

شبکه مالی حزب الله لبنان

جایزه برای عدالت، یک جایزه مبلغ حداکثر 10 میلیون دالر برای معلومات ارائه میدهد که منجر به مختل شدن سیستم های مالی حزب الله لبنان گردد. گروه های تروریستی مانند حزب الله از شبکه های تأمین مالی و تسهیل سازی برای تداوم فعالیت ها و انجام حملات به سطح جهانی استفاده میکنند. حزب الله هرساله از طریق کمک مالی مستقیم از طرف ایران، تجارت و سرمایه گذاری های بین المللی، شبکه های اهدای کمک مالی، فعالیت های فسادآمیز و پولشویی تقریباً یک میلیارد دالر درآمد کسب میکند. این گروه از این پول برای حمایت از فعالیت های تخریبی خود در سراسر جهان بهره میگیرد از جمله: اعزام اعضای ملیشه های خود به سوریه در حمایت از دیکتاتوری اسد؛ عملیات مورد ادعا برای نظارت و جمع آوری معلومات در سرزمین آمریکا؛ و افزایش توان نظامی خود تاحد که حزب الله ادعا میکند دارای راکت های هدایت شونده دقیق است. مصرف این عملیات های تروریستی از طریق شبکه بین المللی حامیان مالی و فعالیت های مالی حزب الله – یعنی تأمین کننده گان و زیربنا های مالی که نیروی حیاتی حزب الله را تشکیل میدهند – تأمین میشود.

(متن کامل »)

حملات 2008 بمبئی

بمبئی، هند | 26-29 نوامبر 2008

از آغاز 26 نوامبر 2008 الی 29 نوامبر 2008، به تعداد ده حمله کننده که توسط سازمان تروریستی خارجی لشکر طیبه مقیم پاکستان(LeT) آموزش ديده بودند سلسله ایی از حملات از قبل هماهنگ شده را روی اهداف مختلف در بمبئی، هند که شامل هوتل تاج محل، کافی لیوپول، کانون نریمن (خباد هايس) و ایستگاه قطار چاتارپاتی شیواجی میشود انجام داده اند که منجر به کشته شدن 170 تن گردیده است.

به تعداد شش آمریکایی در جریان محاصره سه روزه کشته شده اند: بن زیون چرومن، گاوریل هولتزبرگ، ساندیپ جیزوانی، آلن شیر، دختر او نائومی شیر و آریه لبیش تیلبوم.

(متن کامل »)

صالح العاروری

تا 5 میلیون دالر انعام

در اکتوبر 2017، صالح العاروری، یکی از بنیانگذاران غندهای عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس، به عنوان معاون اداره سیاسی حماس انتخاب شد. العاروری تامین مالی و هدایت عملیات نظامی حماس در کرانه غربی را بر عهده دارد و در چندین حمله تروریستی، اختطاف طیاره و انسان دست داشته است. در سال 2014، العاروری از طرف حماس مسئولیت حمله تروریستی 12 جون 2014 را بر عهده گرفت. در این حمله سه نوجوان اسرائیلی در کرانه عربی ربوده و کشته شدند. یکی از این افراد نفتالی فرانکل (Naftali Fraenkel) بود که تابعیت دوگانه آمریکایی-اسرائیلی داشت. العاروری این قتل ها را «عملیات قهرمانانه» نامید. در سپتمبر 2015، وزارت مالیه ایالات متحده، طبق حکم اجراییوی 13224 «تروریست بین‌المللی خاص» (SDGT) اعلام کرد. این اقدام املاک العاروری را مشمول تحریم ساخت.

(متن کامل »)

خلیل یوسف حرب

تا 5 میلیون دالر انعام

خلیل یوسف حرب از مشاورین نزدیک حسن نصراله، سر منشی و رهبر گروه تروریستی حماس، است و به عنوان رابط ارشد نظامی با سازمان‌های تروریستی ایرانی و فلسطینی فعالیت کرده است. حرب فرماندهی و نظارت بر عملیات نظامی سازمان در سرزمین‌های فلسطین و چندین کشور شرق میانه را بر عهده داشته است. از سال 2012، حرب در رساندن مبالغ کلان ارزی به هم‌پیمانان سیاسی حزب‌اله در یمن نقش داشت. در اگست 2013، وزارت امور خارجه ایالات متحده حرب را طبق حکم اجراییوی 13224 تروریست بین‌المللی خاص اعلام کرد.

(متن کامل »)

هیثم علی طباطبایی

تا 5 میلیون دالر انعام

هیثم علی طباطبایی از رهبران ارشد نظامی حزب‌اله است که قومانده نیروهای خاص حزب‌اله در سوریه و یمن را بر عهده داشته است. اقدامات طباطبایی در سوریه و یمن بخش از تلاش گسترده حزب‌اله برای تامین آموزش، امکانات و نیروی بشری در حمایت از فعالیت‌های مخرب منطقه‌ یی آن است. در اکتوبر 2016، وزارت امور خارجه طباطبایی را طبق حکم اجراییوی 13224 تروریست بین‌المللی خاص اعلام کرد.

(متن کامل »)

خالد سعید الباطرفی

تا 5 میلیون دالر انعام

خالد الباطرفی یکی از اعضای ارشد AQAP در ولایت حضرموت یمن و یکی از اعضای سابق شورای مشورتی AQAP است. او در سال 1999 به افغانستان رفت و در آنجا در کمپ الفروغ القاعده تعلیم دید. او در سال 2001، در کنار طالبان در برابر نیروهای ایالات متحده و اتحاد شمال جنگید. الباطرفی در سال 2010 به AQAP در یمن ملحق شد و جنگجویان AQAP را در تصرف ولایت ابین یمن رهبری کرد و به عنوان امیر ابین AQAP منصوب گردید. پس از مرگ ناصر الوحیشی، رهبر AQAP در حمله نظامی ایالات متحده در جون 2016، وی بیانیه‌ای صادر کرد و هشدار داد که القاعده اقتصاد ایالات متحده را از بین خواهد برد و به سایر منافع ایالات متحده حمله خواهد کرد.

(متن کامل »)

سیف العادل

تا 10 میلیون دالر

العدل یک رهبر ارشد القاعده و یکی از اعضای شورای رهبری القاعده به نام “مجلس الشورا” است. العدل رئیس کمیته نظامی القاعده نیز هست.

العدل توسط یک هیئت منصفه فدرال، در نومبر سال 1998 به اتهام بمب گذاری در سفارتخانه های ایالات متحده در دارالسلام تانزانیا و نایروبی کینیا در 7 آگست 1998 متهم و محکوم شده بود. این حملات 224 غیرنظامی را کشته و بیش از 5,000 نفر دیگر را زخمی کرد.

وی قبل از دستگیری در سال 1987 به همراه هزاران نفر از ملیشه های ضد دولتی پس از اقدام به ترور وزیر داخله کشور مصر، یک دگرمن در قوای خاص مصر بود.

العدل و دیگر فعالان القاعده در سال 1990 تریننگ نظامی و کشفی را در کشورهای مختلف از جمله افغانستان، پاکستان و سودان برای استفاده القاعده و گروپ های وابسته به آن از جمله جهاد اسلامی مصر فراهم می کردند.

(متن کامل »)

عبدل ولی

تا 3 میلیون دالر جایزه

عبدلولی رهبر جماعت الاحرار (JuA)، یک گروه شبه‌ نظامی وابسته به تحریک طالبان پاکستان (TTP) است. بنا بر راپور‌ها وی در ولایتهای ننگرهار و کنر در افغانستان فعالیت می‌کند.

JuA تحت رهبری والی یکی از فعال ‌ترین شبکه‌های TTP از نظر عملیاتی در ایالت پنجاب بوده و مسئولیت چند بمب گذاری انتحاری و حملات دیگر را در سراسر پاکستان بر عهده گرفته است.

JuA در مارچ 2016، دست به بمبگذاری انتحاری در یک پارک عمومی در لاهور، پاکستان زد که 75 نفر را کشت و 340 نفر را مجروح کرد.

(متن کامل »)

منگل باغ

تا 3 میلیون دالر جایزه

منگل باغ رهبر لشکر اسلام، یک گروه شبه‌نظامی وابسته به تحریک طالبان پاکستان (TTP) است. گروه او از محل قاچاق مواد مخدر، قاچاق، آدم ‌ربایی، حملات علیه کاروان‌های ناتو و مالیات بر تجارت بین پاکستان و افغانستان درآمد کسب می‌کند.

باغ از سال 2006 لشکر اسلام را رهبری کرده و برای محافظت از جریان درآمدهای غیرقانونی دائماً متحدان خود را تغییر داده است و در عین حال قرائت بسیار افراطی از اسلام دیوبندی را در مناطق شرق افغانستان و غرب پاکستان، به‌ویژه ولایت ننگرهار، افغانستان اجرا می‌کند.

او در ناحیه خیبر ایجنسی، پاکستان متولد شده و اعتقاد بر این است که در اواسط سنین 40 سالگی است. باغ عضو قبیله افریدی است. او چندین سال در مدارس اسلامی تحصیل کرده و بعدها در کنار گروه‌های شبه‌ نظامی در افغانستان جنگیده است.

(متن کامل »)

احلم احمد التمیمی

تا 5 میلیون دالر انعام

یک شهروند اردن، احلم احمد التمیمی که بنام “خالتی” و “حلاتی” نیز معروف می باشد یک تروریست محکوم شده مامور حماس است.

در تاریخ 9 آگست 2001، التمیمی یک بمب و انتحار کننده حماس را به یک منطقه پر ازدحام جورسلیم پییزای سابورو حمل و نقل نمود که انتحار کننده خود را منفجر ساخته در نتیجه 15 تن را کشت که شامل هفت طفل میگردد. دو شهروند آمریکایی در این حادثه کشته شدند – جودت شوشانا گرینهام، یک خانم معلم 31 ساله باردار اهل نیو جرسی، و مالکا چانا روت، یک طفل 15 ساله. بیش از 120 تن دیگر به شمول چهار تبعه آمریکایی زخمی شدند. حماس مسولیت این بمب گذاری را به عهده گرفت.

در سال 2003، التمیمی در یک محکمه اسراییلی مقصر شناخته شد و به جرم همکاری با بمب گذار محکوم به 16 سال حبس در اسراییل گردید. او در ماه اکتوبر 2011 به عنوان بخشی از تبادله اسراء میان حماس و اسراییل آزاد گردید. در تاریخ 14 مارچ 2017، وزارت عدلیه ایالت متحده آمریکا یک شکایت جرمی را آشکار ساخت و حکم بازداشت التمیمی را مطابق قوانین آمریکا به اتهام ” توطئه در استفاده از سلاح کشتار جمعی علیه اتباع ایالات متحده در خارج از آمریکا که منجر به مرگ گردیده است را صادر نمود.” اداره FBI نیز التمیمی را در لست تروریست های تحت تعقیب خود اضافه نمود و او را به حیث یک شخص مسلح و خطرناک می شناسد.”

(متن کامل »)

طلال حمیه (Talal Hamiyah)

تا 7 میلیون دالر جایزه

طلال حمیه رییس سازمان امنیت خارجی حزب الله میباشد(ESO)، که شبکه های سازمان دهی شده جهانی را پشتیبانی می کند. این سازمان امنیت خارجی حزب الله عنصر مسئول پلانگذاری، هماهنگی و اجرای حملات تروریستی خارج لبنان می باشد. این حملات در اصل اسرائیلی ها و آمریکایی ها را مورد هدف قرار داده است.

وزارت خزانه داری امریکا در 13 سپتامبر، 2012 طلال حمیه را منحیث یک تروریست خاص جهانی (SDGT) به موجب امر اجرایی 13224 جهت تامین حمایه فعالیت های تروریستی حزب الله مشخص نموده که در خاورمیانه و سراسر دنیا شناخته شده است.

(متن کامل »)

فواد شکر (Fuad Shukr)

تا 5 میلیون دالر انعام

فواد شکر مدت زیادی مشاور ارشد درامور نظامی برای دبیر کل حزب الله لبنان حسن نصرالله می باشد. شکر یک تن از عوامل ارشد حزب الله است که قومندان نظامی نیروهای حزب الله در جنوب لبنان می باشد. او در تشکیلات عالی نظامی، به نام شورای جهاد خدمت می نماید.

فعالیت های شکر برای و یا به نمایندگی از حزب الله بیش از 30 سال دوام یافته است. او همکار نزدیک عماد مغنی قومندان تازه متوفی حزب الله لبنان بود. شکر نقش مرکزی در پلانگذاری و اجرای بمب گذاری بارک های نیروی دریایی ایالات متحده در 23 اکتوبر 1983 بیروت لبنان را داشت که منجر به کشته شدن 241 خدمه ایالات متحده گردید.

(متن کامل »)

محمد الجولانی (Muhammad al-Jawlani)

تا 10 میلیون دالر

محمد الجولانی، معروف به ابومحمد الگولانی (Abu Muhammad al-Golani) و نیز محمد الجولانی (Muhammad al-Julani)، رهبر گروه تروریستی جبهه النصر (ANF) شاخه رسمی القاعده در سوریه است. در آوریل 2013، الجولانی وفاداری خود به القاعده و رهبر آن ایمن الظواهری را اعلام کرد. در جولای 2016، الجولانی، القاعده و الظواهری را در یک تماس ویدئویی آنلاین ستود و ادعا کرد که ANF ( جبهه النصر) نامش را به جبهة فتح الشام («فتح جبهه شام») تغییر داده است. ANF (جبهه النصر) تحت رهبری الجولانی، حملات تروریستی متعددی را در سراسر سوریه اغلب با هدف قراردادن مردم عادی انجام داده است. بنا بر گزارشی در آوریل 2015، ANF (جبهه النصر) اقدام به ربودن تقریبا 300 شهروند کرد از یک ایستگاه بازرسی در سوریه کرد و سپس آن‌ها را آزاد کرد. در آوریل 2015، ANF (جبهه النصر) مسئولیت قتل عام 20 نفر از ساکنین روستای قلب لوزه در استان ادلب واقع در سوریه را به عهده گرفت. (متن کامل »)

قتل جوئل وسلی شرام هستند

تعز، یمن |18 مارس 2012

در تاريخ 18 مارس 2012، شرام، 29 ساله، در راه به طرف کار در تعز، یمن توسط یک فرد مسلح سوار بر پشت یک موتور سیکلت که در کنار وسیله نقلیه او آمده بودخود را بیرون کشیده بود با ضرب گلوله کشته شد در زمان مرگ او، شرام در مرکز آموزش و توسعه بین المللی به عنوان یک مدیر و معلم انگلیسی کار مي کرد. او در یمن زندگی با همسر و دو فرزند جوان خود شد. چند روز پس از این حمله، سازمان تروریستی القاعده در شبه جزیره عربستان (AQAP) مسئولیت قتل را برعهده گرفت. برنامه پاداش براي عدالت وزارت امور خارجه ایالات متحده پاداشي تا 5 میلیون دالر برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری یا محکومیت افرادی که مرتکب قتل اين شهروند آمریکایی جوئل شرام شده اند و يا آن را برنامه ريزي کرده و يا در قتل همکاري کرده اند مي پردازد. (متن کامل »)

ابو محمد الشمالی (Abu-Muhammad al-Shimali)

تا 5 میلیون دالر انعام

رئیس ارشد مرز دولت اسلامی عراق و شام (داعش)، تاراد الجبرا، که با اسم ابو محمد الشمالی شناخته شده است، از سال 2005 به داعش، که در گذشته به اسم القاعده در عراق معروف بود، پیوسته است. اکنون او یک مقام کلیدی در کمیته مهاجرت و لوژستیک داعش است، و مسئولیت تسهیل سفر جنگجویان تروریستی خارجی را عمدتاً از طریق غازی عینتاب، ترکیه، و به سمت شهر سرحدی تحت کنترول (متن کامل »)

اطلاعاتی که منجر به اختلال قابل توجه می شود قاچاق نفت و عتیقه برای منفعت دولت اسلامی عراق و شام(ISIL)

بخش پاداش برنامه عدالت یک جایزه 5 میلیون دالری برای معلومات که منجر به مختل کردن فروش و یا تجارت نفت و عتیقه بوسیله، برای، از طرف، و یا به سود گروه تروریستی دولت اسلامی در عراق و شام (ISIL) که به نام مخفف عربی خود یعنی داعش شناخته شده است تعیین کرده است. (متن کامل »)